VW Touareg 3.2 vs Opel Insignia 2.8

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

VW Touareg 3.2 vs Opel Insignia 2.8

Príspevok od používateľa bilingo »

Zdravím páni, ako už názov témy napovedá, mám vyhliadnuté tieto dve autá v tejto motorizácii.
Hľadal som nejaký benzínový agregát a tieto dve autá mi celkom padli do oka a chcem sa opýtať skúsenejších, máte s nimi nejaké skúsenosti?
Čo sa VW týka, tak má nájazd 257 000km a Open Insignia 190 000km
Áno, je mi jasné, že to nie je málo ale sám toho veľa nenajazdím keďže mám služobné a toto je skôr len také presúvadlo do rodiny, niekam na dovolenku a tak a zaujíma ma, ako sú na tom tieto motory. Či sú pri tomto nájazde už na odpis alebo ešte poslúžia (samozrejme je mi jasné, že záleží od starostlivosti minulých majiteľov)
Čo sa konkrétnej motorizácie týka, tak Opel je verzia 191kw
A VW 177kw

Vopred ďakujem za akékoľvek tipy a rady
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dve autá,a každé úplne v inej galaxii. Neviem, čo od tých áut požaduješ, okrem výkonu ,a momentálneho stavu odometra nič iné nie je v tvojom zadaní konkretizované. Motory majú svoju mladosť za sebou, terazky sú v stave zrelého skoro dôchodcu,budú potrebovať hĺbkovú lekársku prehliadku a nejaké tie operačné zákroky. Skús zadanie rozvinúť, hádam dostaneš relevantné odpovede.
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bilingo »

Ospravedlňujem sa za menej konkrétny príspevok.

Takže aby som to upresnil, obe autá sú overené, majú servisku a bolo o ne starané.
Čo sa týka toho, že autá sú naozaj rozdielne, toho som si samozrejme vedomý a zháňal som jednoducho výkonnejšiu benzínovú jednotku a tieto dve autá majú transparentnú históriu a preto som si ich vybral.
Auto ako som písal nebudem využívať extrémne, nájazd možno 1 000km mesačne aj to skôr výnimočne. Diesel nehľadám, keďže jazdím často aj mesto a spotrebu taktiež nemá zmysel riešiť pri mojom nájazde.
Samozrejme je mi jasné, že auto s takýmto nájazdom nebude bez investícii a aj s tým počítam a mám peniaze odložené na servis.
Ide mi len o to, či tieto motory sú schopné prežiť ešte nejakú kilometrovú záťaž alebo sú pred smrťou. Žiaden z týchto agregátov som nevlastnil a netuším ako sú na tom so spoľahlivosťou.
Nie som mechanik a ak by vás zaujímalo niečo iné rád nato zodpoviem ale neviem aké bližšie info by mohlo pomôcť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kolko aut si už mal s výkonom nad 150KW, kolko SUVčiek a kolko limuzín na dialnice. :4012: Bol si si sadnúť do jedného aj druhého a skúsil si si ich v centreBA pripadne pri prejazde cez horský prechod. Skúsil si si s niektorým zaparkovať potme na plnom parkovisku?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bilingo »

Neviem síce ako súvisí tento príspevok so spoľahlivosťou motorov ale budiž, nemám prečo neodpovedať.

SUV som nemal, jazdím na firemnom SupberB 3.6fsi (191kw) bežne Košice - Bratislava a nemyslím si, že som tak zlý vodič aby som mal problém zaparkovať dlhšie auto, čiže tu naozaj problém nevidím.
A v konkrétne týchto dvoch autách som nesedel, keďže sa obe nachádzajú na druhej strane republiky.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Súvisí to tak že aj najlepší motor zaplače ak ho dostane zlý majitel
Píšeš že majú pekne zdokladovanú historiu - daj po kolko km boli menené oleje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bilingo »

Čo sa týka oleja, tak obe autá ho mali menené do 10 000km (Touareg to pár krát natiahol na 12 000km) a čo sa týka oleja prevodovky, VW ho mal menený v intervale cca 50 000km
Opel nejakých +/- 60 000km teraz pri 180 000 bol menený 3 krát
Samozrejmosťou boli menené filtre s tým spojené, čo je v motore pôvodné je u oboch rozvodová reťaz
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Treba brať čo Ti srdcu bližšie, alebo splniť si chlapský sen. Niekto SUV,iný superšport, kabriolet, ďalší má chuť na motorku...., tu je ťažko radiť. Treba overiť servisnú históriu, tam by som začal ako prvé,pokračoval by som históriou majiteľov,firemné, jazdil na ňom jeden vodič, bolo to referentské auto s xxxl počtom vodičov, jazdilo denno denne SK DE,alebo denno denne BA mesto BA Petržalka. Servis podľa odporúčaní výrobcu ,alebo keď horelo. Tých faktorov je viac, a keď jazdíš 3,6 tsi tak vieš ako sa využíva výkonový potenciál motora/vozidla. Odpoveď skoro poznáš, iba si potrebuješ potvrdiť nejaké otázky od iných.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Čo sa týka oleja, tak obe autá ho mali menené do 10 000km (Touareg to pár krát natiahol na 12 000km

neverim tomu ze 260.000km Tujareg ma v servisnej knizke taketo zaznamy plus neverim tomu ze to VZDY bolo tak uvedene. Preco ? Pretoze v zarucnej dobe nikto oleje po 10.000km nemeni nabeton.

Insigniovy motor nepoznam. Z tychto dvoch by som ja osobne bral Tuarega, proste je to take chlapskejsie auto. Motory 3.2 v principe trpia len na zanasanie karbonom (ano, oleje) a vytahanie rozvodovej retaze ktora dokaze znicit komplet cely motor - castokrat to dopadne az dierou v bloku. Ked je majitel extremne howado, dokaze pokrutit hlavu. Ma nestastne riesene termostaty, na tom moze skoncit. Je to relativne slaby agregat na to auto, ale pretekat s tym ajtak nemas ambicie a hybat sa to hybe furt slusne.

Spravne si napisal s tym servisom. Tujareg nikdy nebol len o motore, je to relativne zlozite auto. Pozor na vzduchovy podvozok ak [este] ma, pozor na 4x4, pozor na automaticke prevodovky, pozor na nikdy nemenene oleje v rozvodovkach. Recenzii a navodov na predkupnu diagnostiku mas na internete (autorubik.sk, youtube, obrovske kvanta diskusnych for v kazdom moznom jazyku atd).

Ja osobne by som z tychto dvoch bral Tujarega. Je to chlapskejsie auto, i ked tiez nie je pre kazdeho. Rozhodne po facelifte, pred rokom 2007 by som nebral.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 29.10.2020 23:21, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

A so skodovkou si ako spokojný,lebo je to konštrukčne podobný motor ako 3.2 , bral by som určite Touareg ,predsa kvalitatívne je to kdesi inde ako Opel , a takisto u opla máš veľké riziko že ten motor už môže byť vylagrovany
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozor na taketo rychle zavery - Insignia je mimoriadne dobre postavene auto, s nejakymi modernymi kotrmelcami co prinasa doba atd, a v ziadnom pripade sa mu nedostalo rozsirenia ktore by si zasluzil. Zato niektore ine masiny su vynasane do nebies na zaklade svojho historickeho vyvoja, nie na zaklade technickej objektivnosti.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si volvo s80 2.5T

Vyhoda - radovy patvalec.

Nevyhoda V6 motorov - vsetko je v nich dvakrat. A teda servis je drahsi.

Na firemnej imsignii s biturbom sa obcas povozim. Nicim ma nenadchla. Na firomnom phaetone 3.0 V6 TDI sa obcas tiez povozim - to auto milujem a vyslovene sa na neho tesim. Detaily robia auto autom.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Co chlap to názor, Oco13 kričí Čaputová sa mu páči, mne nie, ja by som radšej vyskúšal Rózu ze Štúrovej v Nitre, tú 130kilovu, ryšavú 59 ročnú cigánku, vraj má o dve ložičky madu sladšiu<> :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No dobre tak nech sa postavia do radu - ja sa teda obetujem :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ktorú? Zuzu alebo Rózu? Neondej sa ,ZuZA je kvázi zadaná,ale starý Mamuko nosí kvér v zanňom vačku,a britvu v rukáve :3020:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, mhlavaty a 22 neregistrovaných