VW Touareg 3.0 TDI - nemá výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tinko
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 31.12.2014 15:25
Zdieľať na Facebook

VW Touareg 3.0 TDI - nemá výkon

Príspevok od používateľa tinko »

VW Touareg 3 TDI 165 KW
ahojte,mam problem blika mi kontrolka zhavenia a diagnostika pise chybu 4120- ovladanie prudu vzduchu ventilu nasavaciaho potrubia 2,ktomu este 9263- filter sadzi,auto je bez vykonu ledvy sa pohybuje vie niekto poradit dakujem
Naposledy upravil/-a tinko v 10.03.2016 16:17, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Touareg 3 sa ešte ani nevyrába...
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Myslel asi 3.0 tdi :D daj to odbornikovi, na diagnostiku.. ale mam taky pocit ze okrem ineho na tomto motore odflakli aj klapky v sani, teda ich ovladanie.. tusim to stalo vtedy okolo 1000e, este v case ked som si myslel ze ten motor je v pohode narozdiel od 2.5 tdi :D
Ale daj to fakt odbornikovi, nie som si isty, ale bol tam problem tusim s nedovieranim klapiek, hodnoty sa daju pozriet cez diagnostiku.. opravte ma, ak sa mylim :)
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Klapky opravuju E-PARTS S.r.o z Kosic.
Myslim,ze maju aj na vymenu.
Robili kamaratovi,klapky aj turbo.
Je spokojny.
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Určite, tiahlo na turbe :D je riadene podtlakom ze? :D je elektronicky riadene turbo.. inak toto riadenie turba je dalsia casta porucha pri 3.0 a 2.7 tdi :D ale to by diagnostika asi nasavacie potrubie nespominala.. ze?
tinko
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 31.12.2014 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinko »

no blizsie pise ku klapke - spodny doraz nieje dosiahnuty,a ako zistim ktora klapka je jednotka a dvojka
tinko
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 31.12.2014 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinko »

regulacia na turbe chodi lahucko,takze uz mi ostavaju len tie klapky v sani
tinko
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 31.12.2014 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinko »

egr ventil chodi tiaz lahucko,vaha vzduchu je vycistena a hodnoty ma dobre,este som neskusil dat inu vahu lebo nemam,len ma trapi preco nejde vytocit viac ako 3tis,a hodnoty vahy su v poriadku
tinko
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 31.12.2014 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinko »

nastala zmena po vycisteni vahy,uz pise len chybu filter sadzi,ale ked sa zmaze tak chvilku auto ide po chvilke zase vyhodi kontrolku poruchy motora a zacne blikat zhavenie,a ked nesvieti ziadna porucha tak motor ide vytocit do maksima,a ked svieti tak max 3500otacok
Po nastartovani auto ide asi minutu a pootm zase nic,vypnem motor a znavu nastartujem a zase ide
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných