VW Touareg 2,5tdi 2004 270000km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

VW Touareg 2,5tdi 2004 270000km

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Zdravim,potreboval by som od vas nejake vseobecne rady ohladne tohto auticka.Dnes som dostal ponuku na jeho kupu od rodinneho znameho v nudzi.Auto mal od nova,nebolo burane,,,ale kedze ho mal ako tretie auto v rodine a hlavne ako pracovne auto/priekupnik s drevom,nebolo poslednych par rokov don investovane.Chcel by som dat preventivne pomenit veci,po dnesnej obhliadke v garazovom srvise uz vieme,ze je spatne pl lozisko,platnicky,fuci pl mech-hlasi to chybu aj v pal pc,zla geometria,dalej vybite ulozenia v zadnej naprave,nejake ziarovecky nesvietia,atd.No ale k veci,aky olej,do toho dat,co vsetko dat premazat/diferak atd???,rad by som urobil preventivnu udrzbu a vymenu vsetkeho,,,len neviem teda co vsetko by ste mi odporucili,pripadne poprosim aj Vami overene znacky nahr dielov,olejov,filtrov,,,proste rad by som to auto uviedol do dobreho stavu.DIKY ZA rady :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Opýtaj sa či prešiel motor výmenou hydroštelov čočiek atd,tj to čo sa volá horná hydraulika.Ak nie,kalkuluj to do aktuálnych výdavkov.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Touareg ktorý patrí medzí klasické SUV používaný ako pracovné auto, za posledné roky sa don neinvestovalo, vzduchový podvozok nedrží - fučí mech, hukot od zadu, akože možno len ložisko (u kamoša bol pred rokom nejaký zúfalec s načatým kardanom a tuším 1600€ za nový) a k tomu ten slávny motor 2.5TDI

No vela šťastia, ja by som ani nič nekalkuloval a otvorene ti poviem že by som sa na to vysral.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak to som fakt prekvapený že tam dávali starú R5, som myslel že v osobákoch to dávno skončilo príchodom V6
Nič to nemení na tom že by som to tak či tak nekúpil, pretože "výhodná" kúpa skoro neexistuje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A jeje,to sa päť valca netýka len V6 .-ky,to som si neuvedomil
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

chlapci to autko stalo pre neho cenu srotu,verte ci nie 1000euro,takze mam sakra cenovu rezervu,kym sa dostanem na cenu podobneho bezne predavaneho na tomto portali.Nemam proste predstavu o takomto type auto,na co vsetko si dat pozor a co preventivne kontrolovat.A v servise kde chodim (kamosova garaz) niesu z takehoto auta moc vyteseni,proste tato kategoria sa im tam este nedostala.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

1000€ je dobrá ponuka, len či teda ten garážmajster správne vyhodnotil všetky vady, kedže také auto tam ešte nemal - mohlo mu dačo uniknúť.

V takom aute nie je problém utopiť 3000€. Ano stále budeš pod cenovkou tu predávaných áut, ale ty sám si musíš zvážiť či do toho ísť, či to chceš sám pre seba, lebo to auto je tak či tak ťažko predajné. Ten kto takú obludu chce má zväčša na novú, je to to isté ako pedávať starú Audi A8. Stojí to pár šupov a niko to aj tak nechce
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

vymena mechov, lozisk, geometria, ziarovky u tuarega, ktory jazdil aj dost v lese je minimum poskodenia. Ak tam nie je nic vaznejsie, tak je to za tisicku dobra kupa. Aj keby si k tomu nemal vztah, aspon to so ziskom predas.
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

chlapi tak touareg porobeny.Nakoniec trebalo 2xpredne lozisko,2x vyrovnat disky+vyvazit vsetky,celne sklo vymenit,preedne platnicky,prava otoc+vrchne a spodne rameno+taky ten napustaci ventilcek zvrchu na mechu.+ dal som vymenit olej a filtre.
ALE,otazka znie,dnes som to bol prvy raz vyskusat na luke,a zistil som ,ze ked prepnem tym otocnym ovladacom z HIGH na LOW,alebo tretia poloha-asi uzavierka,ze nieco nieje urcite v poriadku,pocut divne zvuky a rany,akoby vylamane ozubene kolesa z asi predneho diferaku a pride mi to,ze akoby sa kardan niekde spriecil a strasne zacne buchat,a auto nejde na rovine ked zaradim 1rychlostny stupen,AKO keby tam cosi brzdilo......takze,co to bude podla VAS???????ked je kolecko v polohe HIGH tak ide auto uplne normalne.DIK ZA RADY A NAPADY
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných