VW Touareg 2.5 tdi - aky olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

VW Touareg 2.5 tdi - aky olej

Príspevok od používateľa johny669 »

Dobry vecer, otec si kupil na polne cesty vw touareg 2.5 tdi a treba vymenit olej, len neviem aky. Auto bolo dovezene z talianska a kedze po taliansky nerozumiem, tak to neviem nikde vycitat. Hladal som na googli a pise sa tam, ze tam ma ist norma 506.01 ale to nachadzam len 0w30. Nebude velmi riedky? Predsa len to nie je nove auto, co by ste tam odporucili? Cital som ze od roku vyroby 2006 tam moze ist aj norma 507 00, ale auto bolo prvy krat prihlasene 10.01.2005, takze zrejme len 506,01.
Bol by som rad ak by ste nepisali konkretny olej ak to pravidla fora dovoluju.
Dakujem pekne za odpovede
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Len v krátkosti, normu VW506.01 dodrž. Máš na výber Shellku HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV 0W-30, alebo zopár exotov od motulu, Liqui, tuším aj Millers ponúkal niečo
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Dakujem, ten shell helix som aj pozeral.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Myslite, ze treba urobit aj preplach motora? A este jedna vec, ze vraj v tych motoroch treba preventivne vymenit vodnu pumpu, lebo sa moze roztiect do oleja, tak treba potom znovu vypustit aj olej?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ziaden preplach dakym preplachovym, ci inym olejom.
Jedine a jedine s normou VW506 01.
10 litrov treba kupit, takmer 9 naliat do motora.

Neviem co mohlo ucarovat komu na tom aute. Motor obrovsky problem, spotreba velka, servisne naklady megove...
Myslim, ze na polne cesty su vhodne aj ine auta, ktore spolahlivostou ten touareg strcia do prd3l3.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Servis nie je az taky problem, vsetko co sa pokazi sa da aj opravit. To auto najazdi maximalne 5000km rocne. Stale kritizujete niekomu vyber auta, kazdy nech si kupi co sa mu paci a nech servisuje, ked si tak vybral.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

A olej som uz kupil taky, ako odporucal KaskaderTN, vlastne ako ste pisali vsetci shell helix professional AV.
Dakujem Vam za odpovede.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Mal som toto vozidlo rok výroby 2004. Olej som bežne používal 507.00 5W30 Longlife s pravidelnou výmenou každých 10000,- km a motor šlapal ako hodinky. Čo sa týka vodnej pumpy odporúčam jej výmenu s novými tesneniami. Vodná pumpa je uložená zozadu motora je vložená priamo v bloku motora a poháňaná je ozubeným rozvodom. Ak povolí vnútri tesnenie na vodnej pumpe, tak pomaly začne pretekať voda do olejovej náplne a ak si to včas nevšimneš, tak zadreš motor. Pozor, palubné systémy na prístrojovke ťa na tento problém neupozornia, len ti začne mierne klesať hladina vody v expanzke. Pár krát doleješ vodu a máš zadretý motor. Vodná pumpa sa v tomto motore odporúča vymeniť každých najviac 100000,- km. Ak nevieš, či ju už niekto v minulosti menil, tak ju určite daj vymeniť a pri výmene si vyber nejakého renomovaného výrobcu. A ešte na jednu vec si daj pozor. Skontroluj si výfukové zvody na hlave motora - často praskajú. Ja som ich mal tiež prasknuté a dal som ich zavariť nerezom do špecializovanej firmy. Ešte treba skontrolovať aj medzichladič výfukových plynov na prívode k ventilu EGR, ktorý takisto praská, ale mrcha praskne vnútri a vtedy sa stane, že cez EGR ventil začne motor ťahať do sania vodu, čo spôsobuje ďalšie následné problémy.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Dakujem za rady :2f93: Tu pumpu keby som nechal vymenit priamo vo volkswagene? A to egr dat radsej vymenit tiez, hoci preventivne?
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Nájdi si vo svojom okolí kvalitný servis a daj vymeniť vodnú pumpu. Volkswagen servis vzhľadom na vek vozidla je už dosť drahý - výber je na tebe. To ostatné som nepísal o EGR, ale o medzichladiči výfukových plynov pred EGR, ktorý stačí skontrolovať tak, že odpojíš prípoj výfukových plynov do EGR a keď sa tam neobjavujú kvapky vody tak by mal byť medzichladič OK, a ak sa tam objavujú, tak treba demontovať medzichladič a tlakovou skúškou vyskúšať. Čo sa týka samotného EGR, Tak tam stačí vyčistiť v prípade problémov, EGR sa nemení preventívne - je to zbytočné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných