VW T5 - unik spalin do kabiny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Robero353
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.04.2016 20:48
Zdieľať na Facebook

VW T5 - unik spalin do kabiny

Príspevok od používateľa Robero353 »

Zdravim vas. Chcel by som sa vas spytat ci niekto nema skusenost s unikom spalin do kabiny. Mechanik presiel cele vyfukove potrubie a nikde nenasiel ani len skulinku kadial by to mohlo unikat. Ale pri nastartovani to je do 5tich sekund citit. Neviete mi niekto poradit z coho by to este mohlo byt? Dakujem vam za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lepsie preist znova cele vratane zvodov
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Švagor riešil podobnú vec, ale na inom aute. Zvody mali jemnú prasklinu, ktorú nebolo jednoduché zbadať. Spaliny unikali stadiaľ.
Mhlavaty popisoval raz v inej téme detekciu pomocou dymoveho generátora. Ten chlapík, čo to našiel u švagra ho používal tiež.
Nehovorím, že u teba to bude to isté. Základ je, aby to pozrel schopný mechanik...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemusi byt dymov generator, ja som robil minile tak, ze som pripojil na vyfuk fukar na cln, maju to barzgde v tesku za par evri, mam 12V aj 220V podla potreby pouzivam, normalne barzjako pribastlit paskou nemusi byt ultra tesne, fuka to dostatocne a aspon nebude namahat elmotor az ma odfuk, nasledne do rozprasovaca voda so saponatom a sebemensia netesnost je bublifuk, z EK ma vyhodili za vysoku lambdu, opakovana kontrola 1,000..., spoje co som vyrobil pri vymene deraveho vyfuku, som musel vsetky dotesnit !, take ze nove nove nezmena ze aj tesne...aj tam bola pasta vsetko, stale naslo dirku :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Zdravim.Mal som podobny problem ale na Fabii.Problem bol vo vycku kde dolievate olej.Cely ten kryt motora mi trosku vyskocil.Po zacvaknuti uz v kabine ziadni smrad necitim.
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 - unik spalin do kabiny

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Robero353 napísal:Mechanik presiel cele vyfukove potrubie a nikde nenasiel ani len skulinku kadial by to mohlo unikat.
Pozeral aj okruh egr?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], uwa0949516793 a 18 neregistrovaných