VW T5 Caravelle - servisný manuál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

Zdravím všetkých. Ospravedlňujem sa, ak tu už takáto téma bola/je. Zoháňam servisný manuál na T5 Caravelle. Ten link čo tu vo fore svieti hneď v úvode samozrejme nefunguje. Na internete nemôžem nič poriadneho zohnať. A pýtať sa dovozcu - VW? Pošlú človeka do.... :( Tak skúšam touto cestou, prosbou o pomoc či radu. Kde by sa dal zohnať servisný manuál, alebo stiahnuť v PDF, prípadne mi ho niekto takouto formou poskytnúť. Vopred vám ďakujem.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Servisný manuál na VW T5 Caravelle

Príspevok od používateľa achada »

V PDF?! :40bd:

Zadaj do Googla „ELSA”.
matobreza
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12.01.2015 16:52
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa matobreza »

Nazdar, mám knihu keby si chcel ti predám je ako nová, ja som tiež zháňal a nenašiel som nikde tak som kúpil knihu.
Auto som už predal tak ju nepotrebujem.

https://www.halfords.com/tools/garage-e ... 57473.html
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa mirpol »

navod vw t5 2008 cast obsluha v pdf cz jazyk https://ulozto.cz/file/CjNwF1AMs/manual ... D1MQZ1Lt==
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa achada »

Kolko servisnych informacii sa asi tak moze nachadzat v casti Obsluha? :41c2:
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: Servisný manuál na VW T5 Caravelle

Príspevok od používateľa ompaul »

achada napísal: 30.11.2021 19:13 V PDF?! :40bd:

Zadaj do Googla „ELSA”.
Pre mna za mna vo worde, knihu, pdf, obrazkovu knihu...alebo taketo veci su magickym tajomstvom? Predtym som mal japoncov - Subaru a Nissana - nik z nich nemal problem mi po prosbe o servisny manual mi ho poslat. VW je iny kanon - poslu cloveka do.... PS: google mi nasiel vselico na ELSA, ale nic okolo T5...tak neviem, asi tvoja odpoved bola len na pobavenie sa.... Ale diky...
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

matobreza napísal: 01.12.2021 11:13 Nazdar, mám knihu keby si chcel ti predám je ako nová, ja som tiež zháňal a nenašiel som nikde tak som kúpil knihu.
Auto som už predal tak ju nepotrebujem.

https://www.halfords.com/tools/garage-e ... 57473.html
Diky za ponuku. Len skoda ze je v angline. Aj ked by to nebol az tak velky problem, predsa len. Btw, kolko by si za nu chcel? Diky...
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

mirpol napísal: 01.12.2021 16:28 navod vw t5 2008 cast obsluha v pdf cz jazyk https://ulozto.cz/file/CjNwF1AMs/manual ... D1MQZ1Lt==
Navod na obsluhu mam... a prave preto ze v nom nie je nic, dokonca ani kolko oleja ide do motora ci naco je ta ktora poistka, zohanam ten servisny manual. Ale ako som napisal vyssie, asi som mal ostat pri japonskych znackach, tí s poslanim takejto veci v PDF nemaju ziadny problem, teda doteraz nemali.... Ale diky za tip...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa xentry »

Servisne manualy automobilky su urcene pre servisy maju velke obsahy a funguju na zaklade programov s obsahom, ktore sa instaluju do pc. Takuto formu maju aj z dovodu, ze s nimi pracuje u niektorych priamo diagnosticky softver cize ak som priamo v diagnostickom programe konkretneho auta s konkretnym problemom tak sa prepina do servisneho manualu priamo na konkretny problem na zaklade VIN cisla auta teda ide priamo a nie vseobecne na konkretny udaj/krok. U niektorych su servisne manualy priamo sucastou diagnostickeho programu su obsahom diagnostiky. V sucasnej dobe uz asi uplne vsetky presli do online sveta teda uz nie su ani offline instalacie. Tieto servisne manualy si vsetci zacinaju chranit. To ze sa niekedy dostavali v pdf forme do sveta alebo sa vytvarali nejake stranky kde sa tento obsah preniesol niekym to uz dnes sa vytraca. Bojuju proti tomu samotne automobilky blokuju tieto stranky alebo su obsahovo tak narocne ze to je pruser to robit vo forme pdf a podobne. Myslim ze pre vw group stale existuje moznost instalovat ELSA ich program s tymito informaciami. Oficialny servisny manual moze byt tak obsahovo narocny ze by po vytlaceni potreboval clovek kniznicu.
matobreza
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12.01.2015 16:52
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa matobreza »

ompaul napísal: 02.12.2021 20:08
matobreza napísal: 01.12.2021 11:13 Nazdar, mám knihu keby si chcel ti predám je ako nová, ja som tiež zháňal a nenašiel som nikde tak som kúpil knihu.
Auto som už predal tak ju nepotrebujem.

https://www.halfords.com/tools/garage-e ... 57473.html
Diky za ponuku. Len skoda ze je v angline. Aj ked by to nebol az tak velky problem, predsa len. Btw, kolko by si za nu chcel? Diky...
hej je to v anglictine,10eur
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Servisný manuál na VW T5 Caravelle

Príspevok od používateľa achada »

ompaul napísal: 02.12.2021 20:07tak neviem, asi tvoja odpoved bola len na pobavenie sa...
Jediny na pobavenie si tu ty.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten Haynes je pre neservismana viac než postačujúci. Dnes si výrobcovia začínajú chrániť tieto veci,a ako píše xentry buď sú súčastou diagnostiky alebo je k nim prístup za poplatok v on line priestore.Zrejme z toho kradnutia všetkého už aj výrobcom vytiekli baterky.Do vývoja dávajú šialené položky a čína z tým za haliere zasiera svet.Nad týmto sa zdá sa už dokonale zaťahuje obloha,presne ako s tým že Jožko Palko napichne na čínu
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa oco13 »

Akurát vyvstáva otázka - dokedy toto bude ochotný akceptovať spotrebitel?? :300f: Zisťovať kedy auto regeneruje, aké otáčky nemám podliezať a aké prekračovať. Po ohliadnutí sa v súčasnej ponuke strojov sa asi zastavím v Branči a kúpim koňa. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa xentry »

Toto je tu uz davno ale dalo sa to kradnut aj ked urcite veci boli nedostupne ani cez "kradez". Ak to malo byt dostupne musel byt clovek autorizak. Dnes to davaju nezavislym do ponuky za velmi dobre ceny, nezamkli to pod zamok len si za dobru cenu to zaplat a mas to. Ich to stoji miliony penazi vsetky tie diagnostiky a veci okolo to nemaju zadarmo. Ono napr. sam mercedes mi povie chces pracovat na celkom novom Sku? Tu si kup tento "kabel" stoji 60 euro ano stoji 60 ale ked budem mat hacknutu diagnostiku tak mi len zamava na cestu naspat. Zabezpecili to takymi certifikatmi ze kym nie si online oficialne sa mozes zblaznit ale nedostanes sa k tomu autu ani po nacitanie vin cisla. Takze znova musis ist oficialnou cestou a ta vobec nie je draha ale nie je pre sukromnu osobu. Staci napisat email do stuttgartu radi vysvetlia a pomozu. Ja som napisal len tak ako sukromna osoba v nedelu vecer a rano som mal odpoved a bavili sa so mnou normalne.
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

xentry napísal: 02.12.2021 21:07 Servisne manualy automobilky su urcene pre servisy maju velke obsahy a funguju na zaklade programov s obsahom, ktore sa instaluju do pc. Takuto formu maju aj z dovodu, ze s nimi pracuje u niektorych priamo diagnosticky softver cize ak som priamo v diagnostickom programe konkretneho auta s konkretnym problemom tak sa prepina do servisneho manualu priamo na konkretny problem na zaklade VIN cisla auta teda ide priamo a nie vseobecne na konkretny udaj/krok. U niektorych su servisne manualy priamo sucastou diagnostickeho programu su obsahom diagnostiky. V sucasnej dobe uz asi uplne vsetky presli do online sveta teda uz nie su ani offline instalacie. Tieto servisne manualy si vsetci zacinaju chranit. To ze sa niekedy dostavali v pdf forme do sveta alebo sa vytvarali nejake stranky kde sa tento obsah preniesol niekym to uz dnes sa vytraca. Bojuju proti tomu samotne automobilky blokuju tieto stranky alebo su obsahovo tak narocne ze to je pruser to robit vo forme pdf a podobne. Myslim ze pre vw group stale existuje moznost instalovat ELSA ich program s tymito informaciami. Oficialny servisny manual moze byt tak obsahovo narocny ze by po vytlaceni potreboval clovek kniznicu.
DAKUJEM za reakciu a odpoved. Tento svet aut nie je moj svet, neviem ako sa veci menia. Kazdopadne, mne hlavne ide o zakladne servisne info a ukony a podobne. Je pre mna divne, ze v manuali nie je rozpisane ani to, na co je ta ktora poistka. Tiez tam nie su servisne intervaly na tu či onu časť. Ved aspon toto tam mohli dat - že kedy treba meniť to či ono a ktora poistka je na čo. Nic...co uz... :(

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivankicin a 45 neregistrovaných