VW T4 2.4D r.v.1991 - dorobenie klimatizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

VW T4 2.4D r.v.1991 - dorobenie klimatizácie

Príspevok od používateľa cherokee »

čaute dá sa dorobit klíma do T4 2.4D r.v.1991 kod motora AAB je to 3 miestna dodávka. lebo mám doma jeep cherokee a chcel by som dat s neho klímu do T4 nakolko na jeepe jazdím véééélmi malo a klímu som tam nikdy nepoužíval.... tak sa chcem spýtat či by to išlo. ide mi len o to aby sa dala zapnut a aby chladila, je jedno že by isla stále na plno, len aby išla... díík
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak mas vela času možeš prisposobit klim. trubky,chladič,kompresor, pod palubovku ostatne,ponapajat elektriku a samozrejme to musi dobre tesnit aby klima nesfukla po 3 dnoch ale ma to vlastne zmysel do auta roku 1991?velmi zložite a naročne na čas.osobne by som to nerobil ani nahodou.nema to zmysel.kup radsej auto s klimu bude to lepsia verzia.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Jednoduchší spôsob je domontovanie strešnej jednotky. Išiel by som u T4 radšej tým smerom, ak ju nechceš vymeniť za kus s klímou...
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

marko2 napísal:ak mas vela času možeš prisposobit klim. trubky,chladič,kompresor, pod palubovku ostatne,ponapajat elektriku a samozrejme to musi dobre tesnit aby klima nesfukla po 3 dnoch ale ma to vlastne zmysel do auta roku 1991?velmi zložite a naročne na čas.osobne by som to nerobil ani nahodou.nema to zmysel.kup radsej auto s klimu bude to lepsia verzia.
lepšie to určite nebude.... toto auto už mám nejaký ten piatok a viem v akom je tech. stave a určite by som ho nevymenil..... na to kolko má rokov je lepšom stave ako moje druhé auto ktoré ma len pár rokov.... je to proste pracant a trávim v nom dost času tak by som bral klímu v nom.... mne id elen o to prisposobit tam držiak na kmpresor a aj odkial mám zobrat náhon na kompresor, z ktorej remenice. v mechanike sa vyznám velmi dobre takže neni problém z nejakými upravami. len mi nepíšte že to nejde, alebo že je to tažké a podobne.... pýtal som sa ako na to, nie ako to nechat tak....:)
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

raven85 napísal:Jednoduchší spôsob je domontovanie strešnej jednotky. Išiel by som u T4 radšej tým smerom, ak ju nechceš vymeniť za kus s klímou...
drahé a aj tu pokial viem tak je náhon od kompresoru ktorý pohána motor... takže zasa držiak a podobne.. ano sú aj z vlastným el motorom ale fakt 700 eur je dost....a navyše je to opacha....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Jasné - je to opacha, ale na T4 by sa stratila. Nie je to, ako namontovať to na Tico...
Ale cena je cena...
Ale ak si manuálne zručný, tak tam možno napasuješ tú z tvojho druhého auta...
Good luck ;-)
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Je tu riesenie pouzit stresnu klimatizaciu avsak to tiez nie je lacny spas. Ale namontujes to aj na furik...
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

cherokee: .....tak sa chcem spýtat či by to išlo...
.... len mi nepíšte že to nejde, alebo že je to tažké a podobne...

Čo ti napísať? No jasné ide to !! Nikto z nás to nerobil a robiť nebude . Sám si napísal že sa v mechanike vyznáš tak to urob.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ide to samozrejme.ale az to zacnes robit potom zistis vyznam vety ....vela roboty....nieco podobne ako prisposobit motor s mazdy do superbečka.asi tak.samozrejme vsetko sa da.otazka znie za aku cenu.a nemyslim len financne ale hlavne nervy a čas.keby som mal montovat klimu do auta tak len s daneho typu auta.teda trubky,kompresor,elektrika a vsetko kurenie pod polubovku.ale len s daneho modelu.a aj tak to je dost roboty.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

V pondelok idem davat klimu z octavie do octavie robota na cely den bez prestavky. Ty riesis z Jeepa na Wagen jajaaaaj vykasli sa na to budes to robit tyzden a aj tak sa na to vy..... Vies co podla mna to nebude fungovat uz len preto ze chladic nemas kde upevnit kompresor bude iny remen nebude pasovat hadice nebudu pasovat a to nevravim.o elektrike atd
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

tvoj motor má stále rovnaké otáčky? ked tu hovoríš o nejakom pomere otáčok?? ved kompresor ide aj na volnobeh a aj na 2500 otáčiek.... tak t je blbost z tými otáčkamy. a inak pre tých ripákov, klíma je už v aute a fachá jak gula.... síce dva dni roboty od rána do rána ale je tam. majte sa :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre zadávatela: ty si ako ja. Do vraku za pár šupov radšej natlačíš kopu prachov a nekonečne velka driny , len aby si každému dokázal že sa to dá a ty to spravíš. Ano všetko sa dá aj ja som dva krát po sebe odtrhol pluhy a opravoval ich celú noc aby všetci videli že to nevzdám. lol lol lol lol
Len v konečnom dôsledku si aj tak okolie povie o tebe že si somár. :40bd: :40bd: :40bd: Ver tomu zažívam to často na vlastnej koži. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nikto nepovedal ze to nejde ale za 24 hodin si to tam narval?to tie klimove trubky si rychlo prisposobil.a chladic je na drotoch alebo na samorezkach?ked tak rozmyslam musel si to vymontovat s jedneho auta,rozhadzat druhe,prisposobit vsetko,dopasovat,prisposobit na kurenie,prisposobit elektriku a popri tom musi človek jest a spat.neverim tomu alebo si potom kuzelnik.za 24 hodin tak toto nezožerem.to bola važna rychlovka.normalne si rychlejsi jak blesk.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

pozeráva v tellke moc mc gyver.ten urobi s lyžičky discman. lakislav na taketo rozpravky som už stary.vidim asi aj ty.ale kaslat na to.sranda musi byt.
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

Nikomu nic dokazovať nepotrebujem. ..len som sa nechcel v aute variť cez leto.. ..a nestalo to skoro nic.. ..akurat nejaký cas v garáži. Ale ten by som aj tak prelezal v posteli kedze stale pršalo tak som ho radsej vlozil do tohoto :-) dakujem, čaute zatial.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných