VW Sharan - tlak chladiacej kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - tlak chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa foxpk »

Zdravim vsetkych motoristov.
Mam VW SHARAN 2,0 TDI 100 kw kod BVH. Chladiacu kvapainu mam vo vyrovnavacej nadrzke pod minimom. Auto stalo cca 2 dni cize bola kvapalina studena . Po otvoreny viecka vyrovnavacej nadrzky voda stupla nad maximum az vytiekla von. Po zahriati motora klesne kvapalina zase pod minimum po otoreni viecka zasa vystupi na maximum az vytecie von. Auto sa neprehrieva normalne drzi teplotu na 90. Vymenil som viecko vyrovnavacej nadrzky ale je to stale rovnake. Poradte prosim kde moze byt problem ? Dakujem za rady.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Urobit test na unik spalin do chladiacej kvapaliny? Neni to nic drahe...
A myslim, ze to bolo potrebne asi trosku rozpisat...
Napr.:
Auto mam uz rok (2, ci 5 ...) a doteraz s chl. kvapalinou nebol problem.
Alebo:
Na aute sa menilo .... a od vtedy to pozorujem.
Alebo:
Auto mam len chvilku a toto som si vsimol...
A skor nez tesnenie pod hlavou byva problem s EGR, ci teda skor s vymennikom.
foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxpk »

Auto mam uz 7 rokov doteraz problem nebol. Vsimol som si to tak ze som mal chladiacu kvapalinu pod min. a chcel som ju doliat.
Este som si vsimol ze auto rano za studena pri nastartovani dost zadymi potom cez den pri startovani uz tak nezadymi.Neviem ci to moze nejako suvisiet.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sharan má tú svoju expanzku tak trocha podivnú ako celok a pokiaľ je ten plast zájdený často je problém aj určiť hladinu.
Hladina by sa meniť pri otvorení odstáteho vychladnutého stroja nemala až na nejaký ten mm.Sú dve veci ktoré sú príčinou,ak ale vychádzame z istoty že ja v poriadku tesnenie hlavy a teda systém sa znezavzdušňuje spalinami.Test za dve minuty preukáže,to je to najmenej.Ak je v poriadku tak je jedna možnosť že jeden z dvoch ventilkov víčka expanzky (pretlakový a podtlakový) je zalepený a tak určitý pretlak udrží v systéme po dlhú dobu.Vyžší než zodpovedá nastaveniu ventilu pretlaku.
Druhá možnosť je že sú zmäknuté hadice hlavne hrubé od masnoty,to je bežné,motor celé stovky tisíc km schytáva kadejaké úniky,nalievania a manipulácie z filtrami a nalievaním.
Po otvorení spuchnuté hadice splasnú a to dvíha hladinu.
Dymenie súvis nemusí mať absolutne žiadny,ak by súvis bol dochádzalo by k miznutiu vody a rozhodne by aj iné dôsledky gazda už dávno vedel.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ahoj. Robím test na prítomnosť výfukových plynov v chladiacej kvapaline. Som z okresu Prievidza. Viac info cez súkromnú správu.
Obrázok
foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxpk »

Vdaka za ponuku ale skusim najst niekoho v okoli PK.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vsak ten test (tester) sa da aj kupit, ak nikoho poblizku nenajdes. Mam dojem, ze aj v autovkely ho maju (nechce sa mi to tam hladat). Google vies istotne pouzit...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: juro175 a 49 neregistrovaných