VW Sharan - spojka , prevodovka alebo niečo celkom iné

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jode
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.08.2006 13:02
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - spojka , prevodovka alebo niečo celkom iné

Príspevok od používateľa jode »

Zdravím,mám VW Sharan r.v.01 1,9 TDI-85kw 6kvalt,cestou domov z D sa mi začali ťažko radiť rýchlosťi,podarilo sa mi dostať sa domov opravár zisťil že bolo málo oleja v prevodovke-vytlačený simering pri poloose,vymenilo sa+nový olej.Po asi 400km behania sa pri pohínaní jednotkou začne triasť-vibrovať predok a keď spojkový pedál púšťám len asi 2-3cm autom trhne a len potom sa pohne,nerobí to stále z 10 asi 4-5 krát v spiatočke tak isto.Spojka sa mi nešmíka .Prosím o pomoc spojka,zotrvačník alebo mám v prevodovke chybu?Chcem byť istý čo dať si vymeniť.ďakujem za rady.
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

poloos?tam su tie chore polosi na pravej strane z dvoch casti co sa sklada
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak prevodovka prešla viac stoviek km bez oleja,tak niektoré je diely boli na tom vyslovene zle.Mnoho dielov v klasickej prevodovke dostane olej iba preto že ho točiace kolesá dokonale rozhádžu,čo sa ale v prípade nedostatku nedeje.Ozubenia za ložiskovou prepážkou (zväčša 5 a 6 rýchl.)sú mazané často iba žlabom ktorý privedie olej spádom z väčšieho hlavného priestoru,a tak to je všetko velmi závislé od množstva oleja. Môže sa pokojne stať že olej čosi vôbec nemazal a dnes je v stave začínajúceho zadierania.Je tam kopec presných uložení,mám názor že niečo podobné je v počiatočnom štádiu
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Zdravim Vas, neviem ci ti to pomoze mne takto na mojej Alhambre 2005 4x4 1.9 tdi 85 kw trhalo pri rozbiehani a potom to prestalo a zacalo to pri 70 km/h znovu a omnoho silnejsie az tak ze sa triaslo cele auto nevel som odkial to ide. Mechanik mi menil na pravej poloosy neviem ci sa to tak vola homokinetycky klb, ale vymenil aj zotrvacnik aj lamelu, lozisko v spojke a cuduj sa svete uz druhy rok netrasie. Stalo ma to sice 1.500 eur ale zatial mam pokoj.Mozno pomoze
miloss777
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.02.2016 20:58
Zdieľať na Facebook

problém - prevodovka? spojka ?

Príspevok od používateľa miloss777 »

Ahojte nebudem zakladať nové vlákno ale mám podobný problem...., Mám Sharana 85 kw r.v. 2002. Dnes som išiel večer domov z prace domov na prechode išli chodci tak som spomalil, dal neutral, myslel som si, že zastavím aale chodci rýchlo prešli tak som zradil 2.rychl. stupeň , zrazu rachot, ako trenie klepanie, a cítil som smrad, nieviem ho definovať.....tak som to rýchlo odstavil auto, chcel som aspoň zaparkovať na prilahlom parkovisku, ale k som zaradil 1.rýchl.stpeň tak po pár metroch opäť rachot ,trenie, klepanie, vrzganie a smrad. Nakoniec ma kamarati odtiahli. Doma som skúsil "nasucho" popreradovať bez naštartovaného motora a išlo to v poriadku.

Kde môže byť problém ? Spojku a spojkové ložisko som menil pred polrokom, doteraz nebol problém, alebo je problém v dvojhmotnom zotrvačníku?,prevodovke? , axiálne ložisko? Treba vymeniť celú prevodovku?
Ďakujem za každú radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0905590395 a 33 neregistrovaných