VW Sharan - elektrony

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - elektrony

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Caute zohnal som si elektrony 17tky na Sharan z skody superb predtým tam boli 205/45/17 rozmer disku 5x112 6Jx17 ET45 ja som tam dal gumy 225/50/17 a na týchto gumach ma byt elektron 7 alebo 7.5Jx17 5x112 ET35 gumy sedia dali ich tam po nahriati teplovzdušnou pistolou odborníci môže sa s gumou niečo stať keď je teda na uzsom disku inak sedí všetko ako má nemôže sa do zákruty guma vyzut s elektronu abo niečo podobné diky za rady
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Na tvoju otázku ti neviem odpovedať, ale rád by som sa spýtal, či máš tie disky a pneu v zapísané techničáku.
bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Žijem v nemecku a tu je aj auto registrované môžu tam byt 16tky 17tky a 18tky gumy aj keď v technickom je len jedna veľkosť mimochodom kvôli upraveniu softvéru ho chcem o mesiac prihlásiť na mamu na slovensko aby sa mi nesprtali v motore bo tu je to povinné pri pri hlasovaní na sk papiere to musi nahlásiť že chcem aj tie 17tky zapísať neviete
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je mi čudné,že pri rozmere pneumatiky 205/45/R17 je rozmer disku len 6J , to nie je obvyklé, rozhodne by disk mal mať rozmer 7J alebo 7,5 J ako píšeš.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Na Slovensku môžeš mať legálne na aute len také disky a pneumatiky, ktoré sú zapísané v technickom preukaze (predpokladám, že v zbytku EÚ je to podobne). Základný rozmer je v kolónke na to určenej, ostatné sú dole v poznámke. Aby ti zapísali do TP nový rozmer, potrebuješ potvrdenie (výrobca/importér) že na vozidlo je možné namontovať daný rozmer. Ak máš na aute to čo nemáš v TP, môžeš mať problémy na STK a prípadne s poisťovňou v prípade poistného plnenia.

Ak plánuješ dlhodobo žiť v Nemecku s autom ktoré tam nie je registrované tak ti zas Nemci môžu robiť problémy (už sa to pár ľuďom stalo).
bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Čo ja viem tak v papieroch v nemecku stačí jedna veľkosť ostatné veľkosti ktoré sa ani používať na aute sú napísané na víku od nádrže pre dané auto ja tam mám 16tky 17tky a aj 18tky
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Tú nálepku na krytke víka nádrže majú všetky koncernové autá a je tam info o tom na aký tlak fúkať aké pneu. Nič o tom aké disky môžu byť na aute a či sú tie pneu na tej nálepke skutočne povolené pre dané auto. Na Slovensku by ti odvolávanie sa na tú nálepku nepomohlo.

Nebolo by jednoduchšie nechať si do auta nahrať ten upravený SW a potom tam nahrať naspäť pôvodný? Vlk sa nažere a koza ostane celá. Ušetríš nejakých 500 eur za prihlásenie na Slovensku a vyhneš sa problémom s autom ktoré je dlhodobo používané v Nemecku, ale nie je tam prihlásené.

A k pôvodnej téme - keď ti to obúvali na tie pneu tak ti nič nehovorili o tom, že sú tie disky moc úzke? Kto to prezúva by to mal vedieť.
Naposledy upravil/-a fkk v 03.05.2018 11:56, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Bzinko, máš v tom trocha guľáš.
Neviem kde berieš, že na tie pneumatiky majú byť disky 7 alebo 7.5“ široké.
Podľa doporučenia Michelin, je možné bez technických problémov obúvať pneumatiky 225 mm široké na disky o šírke 6“ – 8“.
To znamená že z hľadiska šírky disku, nedošlo pri obutí tých 225 mm pneumatík na tie 6“ superbové disky k žiadnej chybe a nemusíš sa teda báť že by sa guma vyzula z disku. Aj niektoré audiny mali od výroby obuté 225 mm pneumatiky na 6“ diskoch.
Ešte je tam iná vec ktorú uvádzaš. Zrejme máš ten model Sharana od r.2010, tam je uvádzané ET 39 mm, neviem aký údaj máš písaný v TP. Pri použití tých diskov zo superba s ET 45 mm budú kolesá posunuté o 6 mm dovnútra, to je ale minimálny rozdiel, ak keď píšeš že necítiš problém, tak sa nič nedeje.

Inak myslím že plne platí to čo ti napísal fkn, prehlasovať auto na Slovensko kvôli tej zmene software motora, to mi naozaj nepríde ako najlepší nápad. A potom používať slovenské auto v Nemecku, tak na to už dosť ľudí doplatilo, stačí jedna náhodná policajná kontrola kvôli nejakému drobnému dopravnému priestupku a máš problém.
No a rozmer obutých diskov pneumatík a by mal byť taký ako je napísaný v TP toho vozidla. Možno budeš celý život jazdiť a nikdy kvôli tomu nebudeš mať problém, ale tak to skrátka je že iný ako zapísaný rozmer je nelegálny a je to dôvod na pokutu a zadržanie dokladov od vozidla. Neviem presne ako sú v týchto veciach dôslední policajti a STK v Nemecku, ale v takom Rakúsku je to prísnejšie ako na Slovensku.
bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Takze hosi volal som na obvodný úrad dopravy vedúcemu oddelenia a hovorím mu že v TO mám zapísané 16tky a každým tu v DE je to povolené bo na víku mám rozmery od 16 do 18 zoll a nepotrebuješ to mať zapísané v TP riadia sa tým čo je na víku a nie tlak pneu a pýtam sa toho vedúceho oddelenia dopravy že na SK chcem jazdiť z 17 a chcem aby mi to zapísali či potrebujem nejaký certifikát aby mi to do TO zapísali že nie urobte si fotky aký rozmer máte na víku a my vám to tam dopiseme žiadny problem
bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bzinko21 »

wilz napísal:Bzinko, máš v tom trocha guľáš.
Neviem kde berieš, že na tie pneumatiky majú byť disky 7 alebo 7.5“ široké.
Podľa doporučenia Michelin, je možné bez technických problémov obúvať pneumatiky 225 mm široké na disky o šírke 6“ – 8“.
To znamená že z hľadiska šírky disku, nedošlo pri obutí tých 225 mm pneumatík na tie 6“ superbové disky k žiadnej chybe a nemusíš sa teda báť že by sa guma vyzula z disku. Aj niektoré audiny mali

od výroby obuté 225 mm pneumatiky na 6“ diskoch.
Ešte je tam iná vec ktorú uvádzaš. Zrejme máš ten model Sharana od r.2010, tam je uvádzané ET 39 mm, neviem aký údaj máš písaný v TP. Pri použití tých diskov zo superba s ET 45 mm budú kolesá posunuté o 6 mm dovnútra, to je ale minimálny rozdiel, ak keď píšeš že necítiš problém, tak sa nič nedeje.

Inak myslím že plne platí to čo ti napísal fkn, prehlasovať auto na Slovensko kvôli tej zmene software motora, to mi naozaj nepríde ako najlepší nápad. A potom používať slovenské auto v Nemecku, tak na to už dosť ľudí doplatilo, stačí jedna náhodná policajná kontrola kvôli nejakému drobnému dopravnému priestupku a máš problém.
No a rozmer obutých diskov pneumatík a by mal byť taký ako je napísaný v TP toho vozidla. Možno budeš celý život jazdiť a nikdy kvôli tomu nebudeš mať problém, ale tak to skrátka je že iný ako zapísaný rozmer je nelegálny a je to dôvod na pokutu a zadržanie dokladov od vozidla. Neviem presne ako sú v týchto veciach dôslední policajti a STK v Nemecku, ale v takom Rakúsku je to prísnejšie ako na Slovensku.
Mám tam ET35 tie rozmery my poslalai original s VW a mas kontakt na cloveka ktorý by mi dokázal prehrať zase original softwer
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných