VW Sharan- chladiaca zmes

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

VW Sharan- chladiaca zmes

Príspevok od používateľa dextor »

Ahojte,
mam sharana 2004, 1,9 TDI, AUY. Auto beha, jazdi, žiadny problém som nespozoroval. Až doteraz. Mal som chladiacu zmes v expanznej nádržke presne na ryske max. Asi po 3 týždnoch som mal otvorenú kapotu a voda nikde. Otvoril som nádobku a voda bola úplne naspodu. Tak som dolial destilku, zasa po rysku max. Po cca 30 km otvorím kapotu a nádržka total plná vody. Čo som tam nalial, to vlastne bolo teraz navyše. Mohlo by to byt spôsobené zlou funkciou termostatu? Motor sa zohreje relatívne rýchlo, po cca 3 km po meste ukazuje 70 stupňov. Pri rýchlosti 120 km sa neprehrieva a drží konštantnú teplotu +-90. Teplota oleja je +-100. Taktiež som nepostrehol žeby bol problém s kúrením. Ďakujem za každú radu
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

Neviem či všetko ale niečo si mohol mať ešte natiahnuté aj v hadičkách a preto sa mohlo zdať, že je tam máš málo a ak si tam ešte dolial a vrátil sa aj ten zbytok tak je jasné, že ti to pretekalo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Voda sa kontroluje a prípadne dolieva za studena a má byť medzi čárkami. Ak vytláča z nádržky je dačo zle . v expanzke je rezerva objemu aby pri roztiahnutí za tepla sa furt ten objem zmestil .
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

VLADY, tak, tak.
A este drobnost, desilovana voda neni dobra do chladiaceho okruhu...
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Ved ja som vodu dolieval za studena. Len sa mi este nikdy nestalo, zeby sa voda stratila a na druhy den je jej zasa dost. Je mi jasne, ze nieco je zle. Ale co? Termostat? To by asi nezohrialo motor, pripadne by prehrievalo. Je tam nezavisle kurenie, zeby tam nieco bolo? Auto kuri vyborne, takze ani radiator nebude upchaty. Neviem o nicom co by mohlo branit volnej cirkulacii vody v systeme. Napadla ma aj prasknuta hlava alebo tesnenie. Ale ked sa voda netrati, tak neviem. A ani neviem ako sa sprava motor s prasknutou hlavou ci tesnenim.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Velmi opatrne skus pootvorit vicko na expanzke ked je motor zohriaty… Pozor, az ta neovrie…
A potom napis, co to robilo…
Problem nemusel byt a zrazu je. Problem s hlavou, ci skor s tesnenim pod nou. Myslim, ze to uz bolo dakde pisane, ze v tom SAG je akosi problem s nerovnomernym chladenim motora, hlavy.
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

nejde mi ale do hlavy, ze by ti jej stihaslo az tolko a potom vytlacilo, viem, ze sa to niekedy stane ale to len tak trocha a ty pises, ze jej bolo celkom dost
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

To som skusal, pomaly som otvoril vicko. Vyfucalo troska vzduchu, hladina vody sa zvysila velmi nepatrne. Toto iste mi robi aj na druhom aute, octavia I, tdi. A vcera to iste, hladina vody na ryske max, cca po 10km a uz otvrenom termostate hladina pod ryskou min. Olejove vicko ciste, ryska na olej scista bez naznaku zarosenia, a dnes vlastne uz vychladnuty motor, olejova hladina tiez na ryske max. Oleja je v studenom stave stale rovnako. Vobec to nechapem.
emilo258
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.05.2017 13:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emilo258 »

tak to máš nejaký zázračný motor, ktorý ti vie odčarovať a pričarovať vodu :D nechápem ako ti to môže takto miznúť a zase sa len tak objavovať. to už bude asi robota pre odborníka
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

OK, Najdi niekoho, kde to zmeraju obsah CO v tej chl. kvapaline a potom sa rozhodnes, ci budes dalej jazdit, alebo pojde auto do servisu...
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Ved uz som volal mechanikovi, v pondelok sa na to ide pozriet. Len neviem ci s tym mozem dovtedy jazdit. Cez vikend som slubil rodinke vylet. A teraz sa budem modlit aby to naozaj nebola prasknuta hlava, podla tem ktore som cital:-(.
konsta
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.02.2017 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konsta »

Premeraj si dokurovacie čerpadlo, pravdepodobne je nefunkčné a po vypnutí motora ti nehoní vodu -nedochladzuje.Preto to pribúdanie vody v systéme.
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

tak ak sa bojis tak vylet prelozte, teda neviem ako daleko ste chceli ist ale ak by ste mali niekde zostat trcat tak to radsej zostante doma a chodte ked to bude ok. ja by som nesiel na aute nikam dalej ako do servisu nech by tam bola akakolvek mala porucha
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Veru vylet nebude. Dnes rano som prisiel z prace a pod motorom troska oleja. Obrazne napisane, ako keby to vytekalo z expanzky. Neviem co vsetko odkial moze tiect olej sa nachadza pod ezpanzkou. V sobotu ide auto mechanikovi. Dufam, ze to zvladne na vlastnych kolseach:-(.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neni to nahodou Tiptronic?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných