VW Sharan 2003 - DPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 2003 - DPF

Príspevok od používateľa proman »

Zdravim
Moze byt v sharane dorobene DPF? v TP je uvedene: dodatocna vybava HSJ: dpf 01
Jedna sa o klasicke DPF alebo len nejaky specialny katalyzator?
vdaka za info R
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

je dovoz z nemecka, a bolo to vraj aj v nemeckom tp a len to prepisali... co zistia v autorizaku z vin? inak aj vizualne je katalyzator vacsi ale nema ziadne snimace ako dpf...
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

r.v.2003 a uz ma DPF-ko? lakinooo ti naznacil,ze podla VIN cisla ti zistia vo VW ci to auto ma origo Dpf,alebo nejaky spec.katalizator.
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

co som surfoval teraz origo nema... 2003 motor AUY 85 kw, takze jedine ak dorabany, vraj v nemecku si davali dodatocne domontovavat koli emisnym normam. Zaujima ma ci je to normalne dpf alebo co...kedze nevyzeraako typicke DPF
ale vdaka za radu ten autorizak mozem skusit.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pd motory z tej doby nemali sancu dosiahnut euro 4 {v tej dobe euro 3 bol luxus}cize naky katalyzator by to aj tak nevyriesil.zabil by sa za kratky cas.mas tam klasicky oxidacny katalyzator ako kazdy jeden dizel.
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

este ma napadlo ze na okne je nalepena zelena 4-ka preto som spomenul emisne normy. Moze to byt teda len klasicky vacsi oxidacny katalyzator?- to by bola jadna z lepsich sprav dnes... lebo ako som spomenul nieje to klasika katalyzator ale je asi raz tak velky
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som videl vw tiguan 2.0tdi a mal cervenu emisnu plaketu.
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

no ja neviem ktora je aka plaketa, ale zaujima ma co vlastne tam je, keby to bol seriovy katalyzator, tak to neuvedu do TP v poslednej kolonke... otazka znie ci je tam mozne napr. v buducnosti dat spat klasiku katalyzator.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kazdy jeden benzinak ktory ma euro 1 ma automaticky zelenu plaketu.

pre dizle je to euro 2 cervena euro 3 zlta euro 4-5-6 zelena.auta z rokov 2003 mali euro 2 euro 3.mna dost prekvapilo ked so videl vw tiguan co niesu stare auta Berlin spz a mal na okne cervenu plaketu.vyfuk-daj si tam co len chces u nas ziadne emisne normy niesu tyka sa to len miest v nemecku rakusku a pod krajiny mozno aj skandinavia a CZ praha ostrava kde je vela aut a do urcitych zon v meste nemozes ist bez tej plakety.ako mozes ist ale ak ta chytia tak pokuta.radsej si ju na tom okne nechaj a aj ten zapis v tp ak by nejaky cinny policajt bol zvedavy pretoze tvoje auto so zelenou plaketou bude tak ci tak podozrive.
Naposledy upravil/-a seven549 v 10.10.2016 20:25, upravené celkom 1 krát.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

proman-nech tam mas spec.katalizator,alebo nieco ine,robi ti to nejaky problem s autom?ci to tam nema byt podla teba a niekto tam namontoval?ak je vsetko v pohode a emisne normy su tiez ok,ja by som to nechal tak a zbytocne by som do toho nevrtal,mozno ze ta suciastka je lepsia ako nejaky klasicky katalizator.Ked ti to nevyvolava problemi,ja by som to neriesil
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

RJ nemôže zblbnut ak sa to robí tak ako má
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Ak sa urobí kokerktny DPF off čo vôbec nieje problém tak auto nemá dôvod neísť.
Ďalej SW je nemenný takže po 40km sa nemohol pokazit, jedine čo mohlo že zle urobený SW niečo pokazil
Ale ak sa raz niečo nahrá do RJ a je to korektne , takým to aj zostane
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

http://www.hjs.com/aftermarket/produkte ... weise.html
je tam toto...
Ale ak dobre google preložil tak:
regenerácie filtra

Pri čistení odpadových teplote asi 200 ° C regenerácia (vyčistenie) spustení filtra. Oxid dusíka tvorí oxidačný katalyzátor (NO2) sa na prvý sadze usadzujú na filtračné vrecká. Častice sadzí sa oxiduje a degraduje; NO2 predtým vytvoreného sa opäť zníži na oxid dusnatý (NO). Cez tieto neustále sa opakujúceho chemického procesu je HJS City-Filter® kontinuálne samočistiaci a nevyžaduje žiadne ďalšie regeneračné pomôcky, ako je podpora pre riadenie motora.
z toho mi vyplyva, že SW by nemusel byť upravený a tým pádom by sa dal namontovať späť obyčajný katalizátor...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nechapem co je za problem. Proste to auto ma dodatocnu vybavu koli emisiam ako to tu bolo uz pisane. Ano, je to uplne realne. A ano, je to velky kus na vyfukovom potrubi.
Preco sa to vlastne riesi?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zásada je nesrať sa do toho čo funguje...ale dotaz zrejem nebol sem daný kvôli tomu , ale asi len tak zo zvedavosti že v papieroch je zapísaný DPF a v reále tam je dačo čo sa nepodobá na štandartné DPF

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných