VW Sharan 2002 - po výmene ABS snímača upozorňuje na brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakubko4ever
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.04.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 2002 - po výmene ABS snímača upozorňuje na brzdy

Príspevok od používateľa jakubko4ever »

Ahojte.
VW Sharan 2002 1.9 TDI 116ps.
V servise menili vrchný otoč na obidvoch tlmičoch, riadiace tyčky riadenia, ktoré boli zhrdzavené. Ďalej sa menil snímač ABS na ľavom prednom kolese, pretože na prístrojovke svietila kontrolka ABS aj na diagnostike vyhadzovalo chybu ABS.
Aj napriek tomu kontrolka na prístrojovke svietila a počas brzdenia pri nízkej rýchlosti zaberalo ABS, čiže trhalo.
Mechanik povedal, že tam niečo automaticky preskakuje po dvoch zuboch, tak vyčistil nejaký hrebeň, ktorý s tým nakoniec vraj ani nesúvisel.
Auto už pri brzdení netrhá, no pred štartovaním na prístrojovej doske na displeji píše: "Skontroluje brzdové obloženie".

Vedeli by ste mi prosím pomôcť vyriešiť tento problém? Nebaví ma pozerať sa na majiteľa auta, ktorý chodí zo servisu vždy s ďalšou závadou.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ak je vsetko pekne poskladane tak ako to ma byt,chyba sa nemoze(nemalo by sa) opakovat na display. :28b7:
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

možno zle zapojený kontakt z obloženia
jakubko4ever
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.04.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4ever »

Ahojte.
Mechanik hľadal chybu v kabeláži, no bezvýsledne. Po treťom rázy, čo sa v servise nechalo auto skonštatoval, že nejaký medzičlánok medzi poloosamy je vybitý. Toto s chybou ABS nič nemá, len sa čudujem, že na to prišiel až teraz...
ABS kontrolka stále svieti. Mechanik však dodal, že dôsledkom svietenia kontrolky ABS môže zblbnúť počítač, ESP zablokuje kolesá, čo môže viesť v veľmi nepríjemnej situácií.

Nie je tu niekto schopný v NR alebo TO okrese, čo by sa na to pozrel? Čo tak ešte centrálny zväzok káblov?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných