VW Sharan 2.0 TDI 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Eugen12
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2021 19:59
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa Eugen12 »

Zdravim chcem sa spýtať mám menšiu dilemu .
Mám záujem o kúpu auta no neviem sa rozmyslieť .

https://auto.bazos.sk/inzerat/131037265 ... mpomat.php

Ide o hlavne DPF , počul som, že vraj sú s ním problémy . Ak to tak je tak neviem či sa mi to oplatí . Ak by mi vedel niekto poradiť v tomto budem veľmi vďačný
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa achada »

Ked ani jedno v zivote s DPF problem nemalo a just toto, ktore kupis, ho mat bude, tak co urobis? Treba si kupovat take auto, na ktoreho servis budes mat!
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autokomplet »

Myslim ze DPF je ten najmensi a skoro najlacnejsi problem tychto aut. DPF sa da vycistit. Skor by som sa obaval dalsich 20 drahych kurvitok. Nezvycajne maly najazd na 13 rocne auto, ale aj zazraky sa deju, ved su Vianoce.
Inymi slovami ak mas bokom ASPON 3.000 eur na servis tak si ho mozes dopriat a zaroven dufat ze to postaci ... Ak mas rozpocet natesno, ani dalej neuvazuj. Treba si uvedomit fakt, ze malokto pusti z ruky dobry Sharan niekomu cudziemu hlavne ked stal novy 50.000e... Radsej ho necha v rodine ak ho nepotrebuje alebo preda znamemu. Neviem kolko jazdis a kde ale Previa 2.4i ta za servis nezrujnuje, je vacsia, pohodlnejsia, kvalitnejsia, mensia sanca ze ti ju vykradnu / ukradnu a to ze si opyta o 2 litre paliva viac moze byt daleko lacnejsie ako servisovat Sharan.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa miso.eu »

O kilometroch by som urcite nepochyboval, budu prave, rovnako ako ten 9 miestny Transit, co maju v ponuke. 187k km za 15 rokov.
Aby sa to predajcovi oplatilo, auto musel kupit za max 4000eur.
No a k teme .. tym, ze su kilometre prave, tak nemusis mat o DPF starosti.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autokomplet »

miso.eu napísal: 26.12.2021 13:17 O kilometroch by som urcite nepochyboval, budu prave, rovnako ako ten 9 miestny Transit, co maju v ponuke. 187k km za 15 rokov.
Aby sa to predajcovi oplatilo, auto musel kupit za max 4000eur.
No a k teme .. tym, ze su kilometre prave, tak nemusis mat o DPF starosti.
Odkial prameni ta istota v prave KM ? Podla fotky vyzera zachovalo, no dlhe trate setria interier :-)

Ostavaju zial ine starosti a nemale, asi nie pre srandu kralikov Sharan a jeho surodenci VZDY obsadzovali posledne priecky v spolahlivosti (aj vady na TUV nasa STK) a to aj v casoch "spolahlivych" 1.9tdi a aj v casoch ked mali niekolko rokov (3 az 10).
Proste sa realne moze stat ze bude riesit dost drahy servis... Toto auto by som kupil iba po velkom servise (brzdy podvozok rozvody a vyriesene olejove cerpadlo) a poriadne by som sa modlil kazdy den aby mi stacilo do roka a do dna 1500e na servis...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú iba dve možnosti,km sú (nie sú) pravé.Ak pravé sú treba zobrať do úvahy NUTNOSŤ väčšieho vstupného servisu ktorý zahŕňa aj rozvody.Pokiaľ teda už nebol urobený,kedže jeho ideálny čas je jemne presiahnutý.Ak už druhé rozvody boli trocha smola pretože sa budú robiť opäť (práca).Každopádne treba rátať že je servis ktorý by mal pokryť zhruba takú istú porciu km do ktorej časom zasiahne len tretí rozvod a dvojhmota a silne pravdepodobne už aj prvé vyčistenie filtra.Báť sa ho netreba,jeho funkcia a životnosť je závislá na stave motora.Ten spomínaný väčší servis dá odpovede v plnej miere aj na stav týchto veci ako je DPF kedže motor prejde aj maximálnym diagnostickým servisom ktorý potvrdí realitu udávaných km ale aj v akom štádiu sa nachádza DPF,ale aj motor (kompresia,efektivita,stav turbíny atd)
Takže ku kúpnej cene treba s určitými nákladmi rátať,spočítať a tak uvažovať.Tie km sa síce dajú jednoznačne zistiť pri prvom velkom servise,ale ak sa ukážu ako nereálne nebýva to vzhladom na stav SVK súdneho chlieva efektívne a promptne riešiteľné,o zárukách zjednať právo škoda snívať.Takže by som zvažoval aj dôveryhodnosť predajcu kedže kúpy dovozu končiace z plnou spokojnostou sú nedostatkové skôr vzácne veci pri autách kde dovozca síce niečo tvrdí,ale vie prd makový o reálnosti,navyše keď každé priznané mínus berie zo zisku
Zhrnuté a podčiarknuté...reálnosť km bude rozhodovať o tom či vstupný velký servis bude vcelku v nestresových číslach alebo aj nie.Kvantum vecí je identifikovateľná pri kúpe,len minimum ujde pozornosti,aj to skôr pre nemožnosť zistenia v danom momente.Takže by som určite hladal technickú podporu pri prehliadke.Prednedávnom som vstupný servis robil na dovoze Oct 2 ešte trocha staršej kde sa 70 tis km aj potvrdilo.A to je ako super torta z extra krásnou čerešničkou.Takže nie všetko nutne je podvod,akurát s ním treba pre istotu radšej rátať
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa metamor »

Skoda vobec uvazovat je tam VK... kazde auto sa da vypucovat vylestit ze vyzera jak z tovarne a par kravin v interieri pomenit... Zlate leasingove auta :) :) :) s predlzenym servisnym intervalom a stastnym majitelom :) tym nepisem ze aj toto tam musi patrit ale je znacne podozrive... A asi ti predavajuci nedovoli rozobrat motor s niekym kto sa mu vyzna aby ti povedal najzd.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa miso.eu »

autokomplet napísal: 26.12.2021 14:15
miso.eu napísal: 26.12.2021 13:17 O kilometroch by som urcite nepochyboval, budu prave, rovnako ako ten 9 miestny Transit, co maju v ponuke. 187k km za 15 rokov.
Aby sa to predajcovi oplatilo, auto musel kupit za max 4000eur.
No a k teme .. tym, ze su kilometre prave, tak nemusis mat o DPF starosti.
Odkial prameni ta istota v prave KM ? Podla fotky vyzera zachovalo, no dlhe trate setria interier :-)

Ostavaju zial ine starosti a nemale, asi nie pre srandu kralikov Sharan a jeho surodenci VZDY obsadzovali posledne priecky v spolahlivosti (aj vady na TUV nasa STK) a to aj v casoch "spolahlivych" 1.9tdi a aj v casoch ked mali niekolko rokov (3 az 10).
Proste sa realne moze stat ze bude riesit dost drahy servis... Toto auto by som kupil iba po velkom servise (brzdy podvozok rozvody a vyriesene olejove cerpadlo) a poriadne by som sa modlil kazdy den aby mi stacilo do roka a do dna 1500e na servis...
To bola samozrejme ironia.
9 miestny Transit nie je zrovna auto na mestske presuvania a 15 000km rocne da moja mama, ktora svoj okres opusti autom 3x do roka, aj to len do najblizsieho susedneho okresu. Ked ma predajca v ponuke taketo kusky, automaticky by u mna skoncil. 17rocne Ducato 202k, 16r T5 230k, atd. Ale ano, tento konkretny kus moze byt vynimka. Urcite bude. Kua, zase ironia :)
petrem
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.02.2009 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa petrem »

Ja Ti odporučam pozrieť si momentálny technický stav auta , ostatné je pri všetkých jazdenkách lotéria ,neviem stále pochopiť reči ako je všetko zlé, treba sa ísť pozrieť na ceny nových aut v danej kategorii , a uvažiť či investícia do nového auta menej bolí ako investícia do prípadných opráv. Bohužiaľ sme chudobný preto riešime ojazdené auta , ale je veľmi naivná predstava že kúpou nového auta Ti končia investície. Udržať auto v dobrom technickom stave aj po väčšom najazde kilometrov, nie je zadarmo , a všetko neoklameš handričkou s vodou , a predsa kupuješ auto za 10 až 20 % ceny nového auta.
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Predok bol asi robený.
Záleží,aj ako bolo buchnute.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa jaster-83 »

miso.eu napísal: 26.12.2021 13:17 O kilometroch by som urcite nepochyboval, budu prave, rovnako ako ten 9 miestny Transit, co maju v ponuke. 187k km za 15 rokov.
Aby sa to predajcovi oplatilo, auto musel kupit za max 4000eur.
No a k teme .. tym, ze su kilometre prave, tak nemusis mat o DPF starosti.
Tych 4000 si podla mna aj dost prestrelil, staci si otvorit autoscouta alebo mobile a ta suma bude skor blizsie k 400 ako 4000.... oni to kupuju realne naozaj za drobne, v podstate to najlacnejsie co sa da spojazdnit, doviezt sem a prehnat dielnou aby to nejak vyzeralo, by som to prirovnal k zene ked sa rano zobudi a ked sa raz do roka vyberie na ples...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa autokomplet »

Netreba prehanat, netreba dramatizovat, treba byt realny.
Kupou stareho VW grupu sa zacnu investicie a je uz skoro jedno ci ma 200 alebo 500tkm
Treba mat 3000 na servis a je to v pohode
Uprimne ale za 4500+3000 na servis si kupim Previu a servisak bude smutny lebo zarobi na oleji 20e a nie 500e pri kazdej navsteve s VW budarom...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto chce nech si kúpi Previu,jeho vec.Treba založiť tému aká je fajn,ako ukázať servisákovi prostredník pretože žiaden servis potrebovať nebude.Táto téma sa netýka Prévie.Ja ju nepoznám,neviem či to je reálne,ale ani nepíšem k nej bludy.Pokojne ale kto si myslí že to je ok auto,prečo to do psej matere nepochváli a nedá ľudom trochu možností pri výbere.
Minimum tém pri hladaní auta sa grupe vyhne.Konečne sa rozhýbte,a dajte do placu použiteľné znalosti k iným značkám.Takmer každý príspevok je - ja by som.Ale nik nechce vedieť čo by si,ale riešiť treba to na čo sa kto pýta.Ja grupu robím,ale mám Voyagera pretože z mnou nutne potrebných vlastností má maximum a ešte aj v spotrebe je po prepočte na 1,9 kubatúru tam kde jedno Tdi..Na nedelné potešenie Rovera 75.A tým sa mení čo prosím ?! Aj na Voy-a sa dajú vznášať chválospevy a ja som ho neraz aj pochválil.Nik neprotestuje...to nekole oči ako grupa,ani nemôže lebo sa dá kúpiť z vreckového..Len v kuse idú bludy a bludy...servisák bude smutný.Prd makový,servisák to má na saláme,smutný budeš ty.Preto Previu v dome nemáš a mať nebudeš.Nie pre smútok mechanika.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa aristoteles »

autokomplet napísal: 26.12.2021 23:36 Netreba prehanat, netreba dramatizovat, treba byt realny.
Kupou stareho VW grupu sa zacnu investicie a je uz skoro jedno ci ma 200 alebo 500tkm
Treba mat 3000 na servis a je to v pohode
Uprimne ale za 4500+3000 na servis si kupim Previu a servisak bude smutny lebo zarobi na oleji 20e a nie 500e pri kazdej navsteve s VW budarom...

Previu s akym motorom odporucas?
pavolh
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 TDI 2008

Príspevok od používateľa pavolh »

mali sme doma asi 10 ks sharan/alhambra, 1.9 tdi 85kw a jeden 2.0 8v lpg
závady ktoré treba čakať:
korózia ( v tej dobe ešte neboli hrdzavé )
problémy s klímou, kompresor/úniky chladiva
oprava prevodovky (manual)
bufik - ak nefunguje tak sa motor nezohreje ani po 20 km
kvôli tvrdému podvozku a stavu naších ciest vrzganie a a pukanie celého interiéru
časté vypalovnie žiaroviek vpredu aj vzadu

mal som možnosť šoférovať v jeden deň sharan a peugeot 807
peugeot bol tichší, komfortnejší, spotreba vyššia asi o 1l nafty, predné ramená sa menili každý rok, problémova výmena žhavičov
narozdiel od sharanu sa s peugeotom dalo pohnúť z križovatky bez toho, aby si čakal a dupal na plyn kým sa TDI pd rozbehne cez 2000ot (užívateľský veľmi nepríjemný motor)

aj napriek tomu ze sharan je servisne jednoduchší tak by som už nechcel.
presadnúť zo sharan do 807 bolo rovnaké ako presadnúť z favorita do octavie

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných