VW Sharan 1.9 tdi - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1.9 tdi - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa vidiecan »

Uvažujem nad kúpou jazdeného VW Sharan 1,9 TDI, tak do 200 000 km. Nie na podnikanie, nie na časté dlhé cesty, skôr ako rodinné auto s dobrou starostlivosťou a zaobchádzaním, pre viacčlennú rodinu. Môž taký voz poskytnúť to, čo od neho očakávam? Máte niekto s takým jazdeným Sharanom skúsenosti?

Ďakujem za odpoveď.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som velmi prudko za. Vzhladom na to ze kazdy v rodine mame sharanoidne auticko... pozri si moje prispevky cez tlacitko Profil uzivatela, na temu sharan som sa tu vyzuril velakrat.
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Veď Teba som tu čítal hodne, a od Teba som nabral odvahu myslieť si, že by to mohlo vyjsť s tým vozom. Apropo - ak neplánujem na ňom robiť viac, ako 20000 km ročne, koľko mi také vozidlo pri dobrom servise vydrží?
Ďakujem za odpoveď.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri 20.000km rocne ti voz vydrzi naveky :) tie auta vydrzia cez pol miliona kilometrov (to uz vlastne vydrzi kazde osobne auto) takze nemas problem... a tej udrzby nebudes potrebovat vela.

Inak kolko penazi chces za to vyvalit a zhruba od ktoreho roku vyroby sa chces pohybovat?


edit : este mi prezrad z ktoreho si mesta.
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Tak do 7000 €, a som od Vranova nad Topľou. - Sečovská Polianka :-).
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

A ten rok výroby - po prezretí ponuky na tomto bazáre asi len okolo 1998 - 1999.
Zvažujem aj Alhambru, no nemám skúsenosti, takže len hľadám info po fórach.
Aj keď viem, že Ty máš Galaxy - aspoň takto som to tu niekde čítal - Ford ma nejako neoslovil. No rozhodnutý ne som ani zďaleka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jeziskove husle... ja som z Bratislavy, to nemame moc daleko :)

Chcel som ti ponuknut ze keby si bol niekde zblizka ze ti pichnem auto na diagnostiku plus chlapci by pozreli mechaniku aby si sa nedockal nejakych zbytocnych prekvapeni. Ale mam dojem ze tych sedemtisic kilometrov co nas deli sa ti neoplati kvoli tomu behat ;)
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Tak, dobre hovoriš.

A ešte k tej Alhambre a Galaxy - z hľadiska obstarávacej ceny, z hľadiska poruchovosti, dostupnosti náhradných dielov, výdrže, nákladom na servis ap. - Sharan, Alhambra či Galaxy???
Ešte som neuviedol, že mám záujem o 7 - miestne vozidlo.
Vopred ďakujem za pohľad z Bratislavy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Vopred ďakujem za pohľad z Bratislavy.


:)

Vsetky tri tie auta su totalne identicke [!!!!!], lisia sa iba znakmi na kapote, volante a pukliciach (no dobre, este vyduchmi v interieri, ford ma trojkridlove a radiami, ford montuje vlastne, potom gombiky na stredovom paneli a prevedenie ukazovatelov na pristrojovej doske). Ale su to uplne uplne identicke auta, nikdy v historii motorizmu neboli spravene ziadne ine trojicky tak dokonale. A je to jedno ci sa bavime o prvej alebo druhej generacii teda rokoch 1996-2000 alebo 2000-2006 (v pripade fordu, v pripade seatu a VW 2000-2008 lebo ford od toho 2006teho predava tretiu generaciu galaxy ktora je totalne ina ; seat a vw dodnes predavaju tie iste modely od roku 2000).

z toho jasne vyplyva:

- vsetky suciastky su rovnake, motory, prevodovky, sedacky, absolutne vsetko az na tie vymenovane drobnosti (co ale naozaj nie je podstatne)

- vsetky suciastky maju teda rovnaku poruchovost a rovnaku dostupnost, neda sa povedat ze VW je lepsi ako Seat alebo ze Ford je lepsi ako VW atd... vsetky tie auta su vyrabane v tej istej fabrike na tom istom pase.

- cena servisu je teda uplne rovnaka (mozno praca, ako normohodina - ale nemas dovod s tymto autom lozit do autorizovaneho servisu ; tento voz musi vediet opravit kazdy domaci opravar co opravuje skodovky oktavie a passaty)

- vydrz, zivotnost su uplne rovnake



7miest budes hladat trochu tazsie ako 5miest, doporucujem ti kludne kupit aj standartne 5miestne a doplnit dalsie dve sedacky.

V cene do 7000 ojro budes mat trochu problem : bud kupis starsi model v peknom stave (pozor, tieto vozy su 5prevodove) alebo kupis jeden z najstarsich novych modelov (teda rocnik 2000, 2001 alebo 2002, 85kW/96kW diesel, 6 stupnova manualna prevodovka). Velmi starostlivo si precitaj Zuzkinu temu, uplne presne rovnaka vec sa tyka aj teba a dokonca aj peniaze ste ochotni investovat uplne rovnake:

http://forum.autobazar.eu/kupit-ojazden ... t8534.html

aby som sa zbytocne neopakoval - alebo si Zuzkin muz a pytas sa tu istu vec? :)
epinka
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa epinka »

Marcel Pancuska napísal:Tak, dobre hovoriš.

A ešte k tej Alhambre a Galaxy - z hľadiska obstarávacej ceny, z hľadiska poruchovosti, dostupnosti náhradných dielov, výdrže, nákladom na servis ap. - Sharan, Alhambra či Galaxy???
Ešte som neuviedol, že mám záujem o 7 - miestne vozidlo.
Vopred ďakujem za pohľad z Bratislavy.
to je všetko to isté, tie autá boli vyvýjané spoločne. jediné čo maju rozne su masky a znaky... všetko ostatné je identické, sučiastky su vyrábané rovnakými výrobcami pre všetkých. máš to zajedno.
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

mp3 aj epinka - ďakujem za pohľady aj info.

Som síce Zuzkin muž - moja manželka sa naozaj volá Zuzana - ale je to v tomto prípade len zhoda mien a záujmu.

S tými sedačkami: ozaj stačí kúpiť 5 miestne a dve sedačky tam domontovať, kúpené napr. z vrakoviska?

Veď by tam mala byť nejaká "predpríprava" na ďalšie dve sedačky, nie?

A je spôsob, ako si overiť, či tie kilometre nie sú "pretočené"?
epinka
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa epinka »

Marcel Pancuska napísal:mp3 aj epinka - ďakujem za pohľady aj info.

Som síce Zuzkin muž - moja manželka sa naozaj volá Zuzana - ale je to v tomto prípade len zhoda mien a záujmu.

S tými sedačkami: ozaj stačí kúpiť 5 miestne a dve sedačky tam domontovať, kúpené napr. z vrakoviska?

Veď by tam mala byť nejaká "predpríprava" na ďalšie dve sedačky, nie?

A je spôsob, ako si overiť, či tie kilometre nie sú "pretočené"?
či su pretočené km sa niekedy dá zistiť, niekedy nie. záleží na tom, ako dokladne to dotyčný urobil ak nemá servisnu knižku, km asi nezistíš. ale netreba pozerať na km, ale na konrétny stav. aj 300 000km nemusí byť pri pravidelnej starostlivosti vela. niekedy je auto aj po 100 000km rozflákané. vela štastia pri hladaní.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

epinka dobre hovori, radsej auto ktore ma 300.000km a je v poriadku ako to ktore ma akoze 100.000km a nie je dobre.



> S tými sedačkami: ozaj stačí kúpiť 5 miestne a dve sedačky tam domontovať, kúpené napr. z vrakoviska?

ano staci. Kazde taketo auto (sharan/alhambra/galaxy) ma vzadu v kufri na podlahe diery do ktorych sedacky zacvaknes a ides prec. Jednoduchsie to naozaj nemoze byt :)



> A je spôsob, ako si overiť, či tie kilometre nie sú "pretočené"?

nikdy to spolahlivo a na 100% nezistis - diagnostika ktora cita kilometre z EDC15 jednotiek (v pripade AUY 85kW motora ; mnohe motory 96kW nemaju tieto informacie VOBEC zapisane v riadiacej jednotke motora lebo vyrobca to uz proste vzdal a vysral sa na to - niektore 96ky to ale maju). Ale na toto vobec nepozeraj, podstatny je stav auta. Videl si v tej teme co som ti napisal kolko kilometrov ma moje? A kupil som ho lavou zadnou... pozreli mi ho chlapci na zdvihaku, nemanipulovane = nehavarovane zospodu, suche nikde nic netecie [!!!!!!], nerobi ziadne sprostosti, interier neskutocne zachovaly (mnohe ine auta co maju realnych 200.000km nie su zdaleka v takom stave), diagnostika vyhodila absolutne nepodstatne chyby = firma to auto dennodenne pouzivala a musela sa o neho starat = nebolo co riesit. Este tam mam pokakane nezavisle kurenie lebo ma totalne odhnite kable = vymenim na zimu henten bazmeg za 4000,- korun a fajront ; teraz na to ale kaslem a budem to riesit za polroka.
tiom21
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 07.01.2008 08:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom21 »

Mam sharan 1.9 tdi 110 najazdene 345 000 km a ide ako strela , samozrejme pravidelne servisovane . Nahradne diely su skoro vsetky identicke s alhambrou a galaxy a cenovo prijatelne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

stavim sa s tebou ze si nebol sestkrat za posledny mesiac v servise, ze si tam nenechal X desiatok tisic a ze nemas auto styrikrat nepojazdne za posledny mesiac ako v pripade nemenovaneho Pezotu 607... ktory ma o tretinu menej kilometrov ako mas ty.

ze nie?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných