VW Sharan 1,9 tdi, 85 kw - po starte 130°C

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1,9 tdi, 85 kw - po starte 130°C

Príspevok od používateľa proman »

Zdravím
Rano som nastartoval studene auto a asi po 30 M mi na palubovke vyskocilo hlasenie o velkej teplote chladiacej kvapaliny motora ( po nemecky neviem presne ) a teplota vody na teplomery bola 130 st. C
Zhasol som rychlo motor a po asi minute som nastartoval opat a vsetko bolo OK, teplota na minime aj olej aj voda.
Co to mohlo sposobit? mozem na aute jazdit alebo urychlene do servisu?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ak mas na mysli tych 30 M(po 30 metroch,ci minutach jazdy?),tak ked sa jedna o tu vzdialenost,cize po 30 metroch ti voda v ziadnom pripade nezohreje na teplotu 130C a nikdy na taku teplotu sa motor v beznom aute nezohreje.A k ti to spravilo len raz(po nastartovani) tak tam bude nejaka banalna chyba(snimac teploty chl.kvapaliny)-skor chybny signal zaznamenala RJ,kde pri druhom startovani sa to dalo doporiadku.Treba si to odsledovat,ak sa to castejsie prejavy tak ho dat na diagnostiku.Uz je predsa rano zimsie ako pred par dnami a tie auta niekedy zvyknu takto zareagovat.
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

bolo to po 30 metroch... takze ten snímač by to mohol byt..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to zvlášne v tom,že aby RJ vykázala takúto teplotu musí čidlo klesnúť na nízku hodnotu niekde na úrovni 80 Ohmov tj. ide akoby do skratu.Kontaktové chyby,prechodové odpory to všetko ide odpor smerom hore,zvyšuje a nie znižuje.Tu to vyzerá akoby na poškodenú izoláciu vodičov a stav blízky skratu tj nedokonalý dotyk.Tak trochu by prekvapilo ak by to bolo čidlom,bolo by dosť nezvyklé
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

vdaka za nazor p. Hlavaty... skoda ze ste od ruky, klobuk dole pred vasimi znalostami.
bol to z rana celkom sok taku teplotu vidiet na budikoch...najskorsom sa zlakol ze motor nasal olej zo sania kedze mi presakuje cez medzichladic a este som to neriesil (zatial sledujem ubytok oleja v motore)...
Mne odporucili vymenit ten snimac za par €, tak to skusim a uvidime... pri tom dam skontrolovat aj kable aspon vizualne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate považujem za logické vymeniť čidlo za pár éčiek v prípade síce atypickej ale predsa len asi možnej závady.Je pravda že ak sa po výmene chyba zopakuje to nepoteší,a ďalšie hladanie už bude trochu problémovejšie,ale práve preto to stojí za to skúsiť to.Ďalej už to možno bude žiadať mechanika a to už aj napriek banálnosti veci môže dopadnuť kadejako.
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

zdravim nechcem to zakriknut ale asi to bolo to cidlo. pred vymenou sa to uz prejavovalo pri kazdom 1. starte, po opatovnom nastartovani uz nie a teplota na pristrojovke nestupla ani po 10 km ked teplota oleja uz bola na 70 ke..
po vymene a prejdeni cca 1000 km vsetko ok tak dufam ze to tak ostane... uz len doriesit dalsie veci ale to uz je ina tema...
este raz vdaka za rady
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných