VW Scirocco MK3 - izolacia motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gerremi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

VW Scirocco MK3 - izolacia motora

Príspevok od používateľa gerremi »

Dnes pri obhliadke k havarijnej sa mi naskytol nepekny pohlad na vnutornu izolaciu kapoty ktora bola prekusana od nejakeho hlodavca... Bol som nuteny ju dat celu dole.
Kludne by som kupil novu, ale neviem ju nikde zohnat :41c2:
Moja otazka znie : mozem v klude jazdit aj bez nej?

Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môžeš jazdiť aj bez nej, ale nejak nerozumiem že nemôžeš zohnať novú, neverím že v autorizáku sa nedá objednať
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Samozrejme že ju tam môže kúpiť, ale zrejme to bude dosť predražené, rovnako ako iné veci vo VW servisoch.
Ja som napríklad vo všetkých našich autách kvôli lepšej zvukovej izolácii som aj pod tú originálnu izoláciu nalepil na plech kapoty zvnútra ďalšiu vrtvu z izolačného materialu, niekedy to bol taký originálny tlmiaci material - samolepiaci molitanový plát s vrstvou sklenej tkaniny a hliníkovou krycou fóliou, zrejme sa to dá aj dnes kúpiť, inokedy zbytok koberca, ktorý zostal pri pokládke v byte. Fantázii sa medze nekladú, môžu to byť rôzne materialy, čím hrubšia vrstva, tým obvykle lepšie zvukovoizolačné vlastnosti. Lepiť sa to dá chemoprénovým alebo disperzným lepidlom, tiež vhodným lepiacim silikónovým tmelom (napr.ja používam šedý silikonkleber zn. Ramsauer 600, predávajú ho v Zgonz v Rakúsku, ten nemá chybu aj na všelijaké iné lepenia a tesnenia, 300 ml.kartuša cca 6 Euro)
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

kúp origo diel , ak máš havárijnú tak nešpekuluj tam lepiť somariny,ak by sa ti tam drapol nejaký koberec horieť máš po aute aj peniazoch.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale ved to sa da/lo opravit...
gerremi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gerremi »

Dostal som odporucanie na zvukovu izolaciu Dynamat, co si o tom myslite? Ako nahrada za original kryt/izolaciu by to nebol zly napad, ci?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Všetko je lepšia alternatíva ako ak tam nebude zholanič.
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

mal som na aute dynamat hoodliner, originál na kapoty. je to samolepiaca "deka" s vrstvou akustickej peny a nejakou hliníkovou fóliou na vrchu. je to odolné proti chemikáliám aj teplu. tlmí to hluk a zadržiava teplo v motorovom priestore. v zime som aj po dlhej ceste nemal zohriatu kapotu. je to dobré hlavne pri častých krátkych jazdách, lebo tak skoro nevychladne motor. ale cena toho dyanmatu bude asi ako originál deka od VW.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

je to ok len za tu cenu kupi este 4 povodne izolacie do zasoby:)
gerremi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gerremi »

http://www.autodesign.sk/auto-hi-fi/tlm ... hoodliner/

Myslim sin ze original izolacia bude stat omnoho viac ako toto :2f93: a vzdy tu je riziko ze zase sa mi tam prederie nejaka haved :3020: pod ten dynamat by uz liezt nemali snad...
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ak je to ofiko niekde musi mat cislo. ...neviem na fabiu to ide za 25 ecka prvovyroba, teda tak sa tvari...s klipsami a vsetkym, len pripnut a tesit sa ze neodpadne:) to mam druhy tyzden..
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných