VW Scirocco 1.4 TSI, 90kW, M6, 3d.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

VW Scirocco 1.4 TSI, 90kW, M6, 3d.

Príspevok od používateľa bujakjoe »

Zdravim uvazujem nad kupou tohto auta. Ide o to ze momentalne mam Audi A4 Avant B8 2.0TDI Multitronic a dostal som robotu v BA takze moje jazdenie bude prevazne po meste. Preto chcem zmenu nakolko som dost zazraty do aut a diesel a este k tomu multitronic sa moc do mesta nehodi a bojim sa zeby som auto uplne znicil co nechcem kedze je to cukrik. Preto uvazujem nad niecim benzinovym s manualom ale zase aby to aj vyzeralo. Rozhodujem sa medzi VW Scirocco / Mini Cooper / Alfa Romeo GT. Nemam velmi o tychto autach znalosti preto by som bol rad keby mi pomozete s nejakymi recenziami pripadne najlepsie by boli osobne skúsenosti. Scirocco je moj favorit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

TSI je stávka na istotu - istotu vyhodených peňazí a stratených nervov...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Civic 1.8i, Mazda 3 2.0i
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Hoď si do Gogľa:Tsi problémy,máš dosť čítania na dlhé zimné večery a neviem či to stihneš prečítať do Vianoc.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Jediná veta:V žiadnom prípade!!!
Tak ako Ti píše každý nado mnou,radšej niečo z vyšším obsahom a iným motorom...Ani to Mini by som asi neriešil-mala ho dcéra,párkrát som na tom šiel a nikdy viac-malý poruchový kostitras-za pol roka jej odišla prevodovka,servo=časté závady týchto áut...DRAHÉ IMAGE AUTO,nič viac...To už radšej tú Alfu alebo japonca...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To Shirocco bude terno.Teda konkrétne tá 1,4 90 kW je veľmi zdarený kus.Mám takého somára v rodine čo to v poblúznení rozumu kúpil.Ešte že je v záruke a švagrík behá do autorizákov a nie ku mne (nech to dlho vydrží takto).Už ho to nadšenie prešlo,už nezdôrazňuje že ten krám je v najvyžšej možnej výbave a ani nevie kedy to radí a aký to má ťah.Dosť často je ten ťah smerom do autorizáku.Teraz je nadšený ako sa servisný technik snažil,a že mu má zavolať ako to išlo keď dorazí domov.Super,že tu dve noci prespávali neplánovane lebo bol ten krám v servise,to pozabudol,veď to sa dá pochopiť že museli niečo objednávať (na prakticky ročnom aute)
Len kupuj,sú to dobré mašinky,a dôležité aby bol automat,to vieš,krásne to radí
bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujakjoe »

Dakujem za nazory aj ked nechapem preco vsetko sa tu musi niest v duchu ironie a nedokaze clovek normalne napisat preco nie preco ano. Snazim sa zistit co kupit kedze do tejto motorizacie sa nevyznam nakolko som vacsinou riesil len diesel a automat ked jazdim dlhe trasy. Tak mi skuste poradit nieco co je aj motoricky dobre a aj to vyzera.

Co sa tyka Hondy Civic tak sa mi to auto z vnutra absolitne nepaci a Mazdu 3 som mal ale nebol som z nej nejaky ocareny.
mzmocko
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.03.2015 22:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mzmocko »

Ja mam 1.4tsi a nemam ziaden problem,ma 135000km.vsetko pohode,na jar vymenim retaz prvy krat.spotreba do 7l kombinovana,tah je dobry olej nezerie tak ze auto je velmi dobre.
mzmocko
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.03.2015 22:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mzmocko »

Neviem preco vsetci nadavaju,stym autom treba vediet jazdit.studeneho nevytacat,horuce nevypinat ihned,olej kazdych 10000km,benzin 98,alebo 95 ale z aditivom(ja davamVIF),menit sviecky kazdych 40000km,a vzduchovy filter kazdy rok,benzinovy na max 30000.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

bujakjoe napísal:Dakujem za nazory aj ked nechapem preco vsetko sa tu musi niest v duchu ironie a nedokaze clovek normalne napisat preco nie preco ano. Snazim sa zistit co kupit kedze do tejto motorizacie sa nevyznam nakolko som vacsinou riesil len diesel a automat ked jazdim dlhe trasy. Tak mi skuste poradit nieco co je aj motoricky dobre a aj to vyzera.

Co sa tyka Hondy Civic tak sa mi to auto z vnutra absolitne nepaci a Mazdu 3 som mal ale nebol som z nej nejaky ocareny.
megan RS, focus ST jesto hocico na zabavu
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mzmocko napísal:Ja mam 1.4tsi a nemam ziaden problem,ma 135000km.vsetko pohode,na jar vymenim retaz prvy krat.spotreba do 7l kombinovana,tah je dobry olej nezerie tak ze auto je velmi dobre.
Tak ti hlavne vsetci drzime palce aby to do jari vydrzalo
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mzmocko napísal:Neviem preco vsetci nadavaju,stym autom treba vediet jazdit.studeneho nevytacat,horuce nevypinat ihned,olej kazdych 10000km,benzin 98,alebo 95 ale z aditivom(ja davamVIF),menit sviecky kazdych 40000km,a vzduchovy filter kazdy rok,benzinovy na max 30000.
S kazdym autom treba vediet jazdit, ale pri tychto to obcas nepomoze. Len pre moju info kde ma to tvoje auto benzinovy filter?
mzmocko
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.03.2015 22:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mzmocko »

Ale problemi maju vsetky auta.pri tychto staci vymenit retaz a je to.benzinovy filter je pod prahom zadnych pravych dveri(str.spolujazdca).1.2tsi su na tom horsie.podotykam do teraz a to je 6rokov ani jedna chyba!
mzmocko
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.03.2015 22:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mzmocko »

Inak auto je Seat Altea XL 1.4tsi 92kw
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

za 6 rokov ani jedna chyba? waw, v tom pripade asi castejsie chodis do kostola ako sexujes. Gratulujem a tu retaz pories cim skor a necakaj do jari ved si to auto zasluzi kedze je take spolahlive

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 23 neregistrovaných