VW Polo 1,2 HTP , 51kw - otáčky motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

VW Polo 1,2 HTP , 51kw - otáčky motora

Príspevok od používateľa andy62 »

Dobrý deň. Vlastním VW POLO a riešim problém s motorom 1,2 HTP 51kw. Rok výroby 2010. Kód motora CGPA. Po naštartovaní motor bez problémov funguje.

Problém je s maximálnymi otáčkami na neutráli. Pri zošliapnutí plynu na podlahu, otáčky prídu na max. 3900 kde sa ustália a vyššie to nejde. Ani keď motor vypnem a znova naštartujem. Či toto motor robí aj za studena neviem. Ani by som to neskúšal, tak ho točiť za studena.

Mali ste už niekto podobný problém? Treba to riešiť v servise?

Ďakujem za odpoveď :) :) ;-(
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Vyzera, ze je to vlastnost koncernovych aut.

Octa 2.0 TDI 2016 (neviem kod motora, ale to je jedno) robi to iste, dokonca toci max do 3000
Akonahle tam dam jednotku, tak to dovoli s vypnutou spojkou v podstate akekolvek otacky.
Akurat nepamatam ako som na to prisiel, obvykle necitim potrebu trapit auto na neutrali vysokymi otackami.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Žeby obmedzovač ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to upravené tak RJ aby vo volnej akcelerácii obmedzoval,je tak aj spústa aut z automatom.Je to možné zaviesť aj dodatočne u motorov kde to nie je.Ono to má určité opodstatnenie.
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Ale to je 5.st manuál nie automat :)
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Tie otáčky to neobmedzuje vždy. Minule normálne šiel na voľnobehu do obmedzovača do 6000. Preto je to divné, že to nerobí vždy :)
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: VW Polo 1,2 HTP , 51kw - otáčky motora

Príspevok od používateľa karool »

andy62 napísal:Dobrý deň. Vlastním VW POLO a riešim problém s motorom 1,2 HTP 51kw. Rok výroby 2010. Kód motora CGPA. Po naštartovaní motor bez problémov funguje.

Problém je s maximálnymi otáčkami na neutráli. Pri zošliapnutí plynu na podlahu, otáčky prídu na max. 3900 kde sa ustália a vyššie to nejde. Ani keď motor vypnem a znova naštartujem. Či toto motor robí aj za studena neviem. Ani by som to neskúšal, tak ho točiť za studena.

Mali ste už niekto podobný problém? Treba to riešiť v servise?

Ďakujem za odpoveď :) :) ;-(
dalsi uchyl...nechapem zmysel toho,davat na neutrali plny plyn.to je taka ochrana presne kvoli takym ako si ty
ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

mhlavaty napísal:Je to upravené tak RJ aby vo volnej akcelerácii obmedzoval,je tak aj spústa aut z automatom.Je to možné zaviesť aj dodatočne u motorov kde to nie je.Ono to má určité opodstatnenie.
Ak by som si takto nechal upraviť RJ aby mi netrápili motor na EK. Nevyhodia ma s neúspešnou EK? (motor BKC)
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa andy62 »

karoool: Ja som sa LEN pýtal či to treba riešiť v servise. To už je tvoj problém že reaguješ ako i*iot. A vyprosím si aby si ma nazýval úchylom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných