VW Polo - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Convolis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2020 08:20
Zdieľať na Facebook

VW Polo - trhanie motora

Príspevok od používateľa Convolis »

Zdravím, mám problém s VW Polo 1996 benzín 1.6. Trhá motor, auto naštartuje úplne v poriadku žiadne chyby nepíše ale trhá aj za studena aj za tepla. Nie len pri plnom plyne ale vzdy, pridám plyn auto začne pekne ťahať ale po chvíli začne s ním trhať a občas strieľa do výfuku. A potom začne zase ísť normálne a po chvíli znovu to isté. Vedeli by ste mi poradiť? Vdaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme už štvorvstrek AEE,tieto veci treba písať,lebo tam bol aj jednododový vstrek AEA To sú úplne odlišné menežmenty ktoré majú spoločné iba to že oba sú kombi systémy (spoločné riadenie paliva a zapalovania)
Treba napísať aj čo už robené bolo,prípadne zisťované,robené pred poruchou,km Aké sú možnosti "v dome" ? Darmo viem poskytnúť každú hodnotu ak to doma gazda nevie premerať
Má to síce už diagnostiku,ale to je celkom 22 kodov čo sú iba smerovky na konkrétny člen bez spresnení,takže tadiaľ cesta je ako cesta ruskou tajgou.Treba merať...preto otázka či to má zmysel,to zase nie je vec na päť minút pri klávesoch.Skenovať čokoľvek pri 830 stranách je non sens
Convolis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2020 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Convolis »

Ten vstrek ti neviem povedať, viem len že je tam aj lpg a auto stojí v garáži už 2 roky. Ja som ho v servise nemal akurát rozvody sa tam robili. Ja som jazdil na nom len dočasne nejaké dva mesiace a to na lpg. Pres tým ako som ho kúpil tiež stálo zopár rokov. Teraz stojí v garáži a rozmýšľam či ho dat do šrotu alebo opraviť to trhanie a vyhodiť von lpg lebo to nemá ťah je tam starý splynovač, najazdené to má 290 000
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zošrotovať,tam sú splnené všetky podmienky prečo tomu nevenovať ani minutu času
To auto nemá minulosť prítomnosť a teda ani budúcnosť
Convolis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2020 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Convolis »

Asi to tak bude, ale aj tak by ma zaujímalo čo by v tom aspoň približne mohlo byť na chybe
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mesiace a roky státia urobia svoje.Degraduje benzín,ale ešte predtým zalepí pár vecí.Zoxidujú povrchy potenciometrov v klapkách,popraskajú gumené veci a motor je jeden falošný vzduch kam pozrieš.Čas státia devastuje auto viac než ak denne jazdí.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Informacie po častiach ...co dodat ... cez net asi tažko hladat riešeni .Len taká uvaha : potrebuje palivo, vzduch a iskru v ten spravny cas. 99% aut čo sa mne dostane do rúk a ma lpg je totalne zanedbamá udržba a sucha nádrž na benzín.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

to bude tym ze LPG setrici setria na vsetkom, zaklad je jazdit co najlacnejsie cize vydavky na ine ako palivo uz su zlo, a aj to LPG neprepinat na ten benzin, lebo to uz je moc draha vozba

zacal by som meranim kompresie, sviecky, filtre, olej, cisteniea kontrola sania a klapky, natankovanie E5 a jazda cisto na benzin ak je vsetko ok potom zacal riesit jazdu na plyn, ak nie tak smer srot alebo predaj za prepis
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Convolis : mhlavaty sa pýtal na kód motora - ten viete pozrieť aj v techničáku - ten asi máte keď ste na ňom jazdili...to je prvý začiatok... následne si treba určiť či to robí aj na benzíne aj na plyne.... a od toho sa môže odvíjať ostatné.... cenu to auto samozrejme nemá, no na druhej strane toto nebol star wars, a opraviť by sa to malo dať relatívne ľahko - lacno už možno nie až tak, na druhej strane dielov je do bludu ale musíte si to spraviť sám.... ak nie je pohnité do šrotu by som nedával, za pár korún môžete mať lacné a v pohode vozenie, lebo toto skončí v šrote a ak nie sú peniaze na nové tak si kúpite čo ? Nejaké staršie s tiež nejakým problémom? Ale žiada si to kus racionálnejší prístup a vyhrnúť si rukávy....
Convolis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2020 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Convolis »

Technický nemám je odhlásené, alebo bol som pozrieť do auta a na štítku je kód 6KV/1F podla tohto označenia som v minulosti hľadal aj rozvod. Trhá to iba na benzín plyn išiel v poriadku. Jazdil som len na plyn lebo na benzín sa nedalo pri tom trhaní. Ja by som ho chcel radšej opraviť a plyn s neho potom vyhodiť.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Convolis napísal:Asi to tak bude, ale aj tak by ma zaujímalo čo by v tom aspoň približne mohlo byť na chybe
Tam máš práveže možností toľko, že je otázka, či to odstraňovať, lebo robota je dnes drahá a môže sa stať, že servis by ti dal taký účet, že ťa vykotí. Navyše, veľa servisov nechce robiť motory kde je LPG a to môže tiež byť dôvodom, prečo to trhá a strieľa. Tie staré podtlakové LPG sú dnes už totálny nezmysel. No a ešte to aj dva roky stálo, to ťa pánboh opatruj.

Ak nemáš k tomu auto naozaj nejaký veľmo citový vzťah, tak ho predaj na súčiastky, alebo nejakému nadšencovi za pár korún.
Inak sa môže stať, že sa s tým autom zakopeš - budeš do toho ládovať stovky eur a po pár mesiacoch zistíš, že to ešte ďlaších 2000 potrebuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných