VW Polo 6r - osvetlenie kufra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

VW Polo 6r - osvetlenie kufra

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Dobrý deň, kúpil som spomenuté vozidlo pre dcéru, po čase sme zistili, že nesvieti osvetlenie kufra, ani po výmene žiarovky.
Objednal som komplet originál svetlo do kufra, no nič, priamo na konektore som nameral hodnotu 11,8V takže elektrina funguje. Na nete píšu skorodované káble, ale tie sú v pohode pozrel som. Nechcem íst s takou blbosťou do servisu, preto prosím o radu, ďakujem!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aké káble, aká korózia, keď priamo v konektore elektrika je? Z konektora do žiarovky už veľmi dlhá cesta nie je a nie je tam ani spínač...
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Zdá sa mi to tiež nejak nelogicky, keď elektrina je tak potom určite za to môže nejaký spínač. Ale keď tvrdíte, že tam žiaden nie je...
Len ma zaujíma, či niekto mal takú skúsenosť a kde bola chyba. Nemôže byť chyba napr. v klučke otvárania 5.dverí / VW logo kufra/?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte raz aby bolo jasno - nameral si napätie priamo na konektore, ktorý sa napichuje na svetlo?
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Presne tak!

Zámok otvárania 5. dverí môže byt tiež vadný? Normálne zamyká, len či neposiela aj signál pri otvorení kufra, aby sa rozvietil svetlo v batožinovom priestore?
Naposledy upravil/-a Tomas7723 v 01.03.2020 20:11, upravené celkom 1 krát.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ak by tam bola ledkova ziarovka asi by si to zistil, ci? Skusal si tu ziarovku pripojit napriamo pomocou dvoch kablikov k autobaterii aby si mal istotu ze ziarovka je 100% funkcna? Rovnako pomocou kablikov pripojit ziarovku priamo na konektor svetla? Potom uz ostane len teleso svetla, premerat na svorkach pre ziarovku. Viac tam asi ani nieje co....
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Nie je to LED. Originálny diel pre VW. Jasné, že som skúšal napojiť a svieti.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Obrus kontakty.Ak uz to nepomoze tak neviem.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tomas prepac, ale musis byt trocha obsiahlejsi, pisal som ti viac otazok, pokial nepopises blizsie co vsetko si skusal, pokial si sa s meranim a kontrolovanim dostal, moc sa nepohneme a mozeme sa dookola domnievat... Je v tvojom zaujme ak ziadas radu, aby si o probleme napisal co najviac. V opacnom pripade naozaj skoc radsej do servisu a popros niekoho s merakom nech na to pozrie...

Jasné, že som skúšal napojiť a svieti. co si kam napojil?

OK, skusme takto.... 2 kabliky mas?
1. Pripoj ziarovku pomocou dvoch kablikov k baterii. svieti/nesvieti?
2. Pripoj ziarovku pomocou dvoch kablikov ku konektoru k svetlu batoz. pristoru. svieti/nesvieti?
3. Pripoj modul svetla (so ziarovkou) pomocou dvoch kablikov k baterii. svieti/nesvieti?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tomas7723 napísal:Zámok otvárania 5. dverí môže byt tiež vadný? Normálne zamyká, len či neposiela aj signál pri otvorení kufra, aby sa rozvietil svetlo v batožinovom priestore?
V zámku je spínač, ktorý zopne obvod alebo dá info RJ, to jedno keďže ty máš napätie už priamo na konektore svetla, tak prečo sem furt motáš zámok?!
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Scendo ďakujem za snahu o pomoc, súhlasím s tým, že som nepopísal niektoré postupy, ktoré som vykonal.
1. Výmena žiarovky v module - neúspešne
2. Objednanie nového modulu so žiarovkou - neúspešne
3. Premeral som napätie v konektore, ktorý sa priamo pripája k modulu - úspech 11,8V s nenaštartovaným motorom
4. Pokus aj s naštartovaným motorom a zapnutými svetlami - neúspešne
5. Pripojenie modulu priamo k akumulátoru cez káble a budiš svetlo!!!
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tak nam ostava spinac pripadne jeho konektor, alebo aj ukostrenie samotneho svetla, skus najst kufrovy spinac a prepojit ho ci sa rozsvieti svetlo v kufri. Skus priviest k svetlu kostru z ineho bodu. Napriek tomu ze na svetle si nameral napatie, moze tam byt vyssi prechodovy odpor a vlakno ziarovky sa proste nerozhavi... Korozia, oxidacia alebo opaleny kontakt by mohol sposobovat opisane spravanie. Napatie si nameral, a ak mas multimeter, mozes premerat aj prud na konektore modulu svetla, ale POZOR, meraj to aj so ziarovkou zapojenou v serii.

Nejak takto...
Obrázok
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Takže auto som zobral poobede k elektromechanikovi, bol som tiež prekvapený z toho čo zistil. Rozobral auto a sledoval kam tie káble od osvetlenia vedú a vysvitlo, že bol napojený na cúvací systém alebo senzor. Auto bolo ľahko ťuknuté zozadu /vedel som o tom pri kúpe/, pričom bolo potrebné vymeniť aj nárazník, no nejaký súdruh poplietol káble pri montáži a v kufri svietilo vtedy, keď bola zaradená spiatočka. :::
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ako elektrotechnik ked som to precital cele, t.j
od namerania 12V na konektore!!! po pripojenie na cuvaci senzor mozem zodpovedne prehlasit ze som dral skoly zbytocne. Nicomu,ale naozaj nicomu z napisaneho nechapem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie si sám, preto sa už nevyjadrujem.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných