VW Polo 6N2 GTI - problém s radením

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

VW Polo 6N2 GTI - problém s radením

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

zdravim vas

nedavno mi doviezol kamarat zo Švajčiarksa vw polo 6n2 gti 1,6 16v v troška zanedbanom stave..zakladny problem co je,tak problem s radenim rychlosti,kulisa ma velku vôľu do predu/do zadu v pake..občas jak vyradim 5tu rychlost tak sa obcas zasekne paka a robi to hlavne za tepla,ked auto stoji v garaži (cca +5st.) aspon 2dni,tak ta kulisa funguje čiastocne spravne..nastartujem,idem sa povozit rychlosti sa zaradit daju,no ked sa uz zohreje motor tak to tam musim tie rychlosti so silou vrazit..(neškripe),problem je tak isto so spiatočkou,za tepla ked ju chcem zaradit tak to ide cez zuby,za studena ked je kulisa v poriadku tak sa to zaradit da bez škripania.Ked motor vypnem a len sa hrajem s pakou bez spojky alebo so spojkou tak tie rychlosti tam zapadnu,ale stale je tam ta velka vôľa,spojka neviem kedy bola menena..zrejme orio vw :D auto ma 177 000km,auto prišlo po vlastnych 1550km zo Švajčiarka,prevodovka nevydava žiadne divne zvuky a rychlosti nejdu cez zuby(len ta spiatočka za tepla) tak chcem sa opytat,či je zla kulisa alebo spojka? dakujem vopred za pomoc :)
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

este dodam..spojkove lanko vymenene,ked bolo lanko vonku tak som skusal pohnut tou pakou ktora ovlada spojku a vydavalo to zvlastny skripotavy zvuk,vôla v tom bola cca 2-3cm a tak uz bol zaber spojky(alebo ako inak to popisat) ked som si neskor zdvihol prave koleso,startol auto a bol neutral..tak sa koleso zacalo krutiť,co si myslim ze by nemalo..teda na predoslich autach mi to nerobilo..
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Vymenit olej v prevodovke. :41c2: :41c2: :41c2:
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

To som už robil na napr. vw golf 4 a pomohlo....no tuna mam pocit keby jak spojka nevypinala uplne a stale je tam nejaky prenos sily..
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

tuna su tie divne zvuky,video..
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Mr.Marco napísal:To som už robil na napr. vw golf 4 a pomohlo....no tuna mam pocit keby jak spojka nevypinala uplne a stale je tam nejaky prenos sily..

:40bd: :d :D

Na golfe pomohlo a na pole to nepomoze??? :..: :..: ::: :::
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Výmena oleja v prevodovke je taká jednoduchá rýchla a finančne nenáročná prvá pomoc. Určite by som ju vyskúšal ako prvú.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Prochy-ale na golfe bola kulisa v tip top stave tam bolo jasne ze je to olejom,tuna na pole už len ked vyradim 5tku do neutralu tak sa to zasekne a musim to nejak rozchodit.

Olej samozrejme vymenim, 15-20eur je nic oproti tomu že to pomože a zachrani prevodovku.

Dnes som sa hral s tym a chyba je najskor v mechanizme ktory je na prevodovke,gumy ktore tam su tak už maju niečo za sebou aj som našiel kde to ma vôľu,bud kupim gumicky z autorizaku a zrepasuje sa to alebo kupim druhy funkcny..
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

tuna v tejto manzete je vôľa..
[img]http://www.imageworld.sk/images/q4d1v7abh3ja4owcruv4_thumb.jpg[/img]

tuna to uz niekto riešil https://www.drive.net/l/2894320/ tak ze ma caka zrejme to iste.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Mr.Marco napísal:Prochy-ale na golfe bola kulisa v tip top stave tam bolo jasne ze je to olejom,tuna na pole už len ked vyradim 5tku do neutralu tak sa to zasekne a musim to nejak rozchodit.

Olej samozrejme vymenim, 15-20eur je nic oproti tomu že to pomože a zachrani prevodovku.

Dnes som sa hral s tym a chyba je najskor v mechanizme ktory je na prevodovke,gumy ktore tam su tak už maju niečo za sebou aj som našiel kde to ma vôľu,bud kupim gumicky z autorizaku a zrepasuje sa to alebo kupim druhy funkcny..
:2f93: :28b7:

Take nieco si uz pocul ze to treba aj premazat-ZASEKAVANIE!!!!+ KULISA sa da aj nastavit a vymedzis tim vole na pake a budes mat presne radenie rychlosti. :41c2: :41c2:
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

nebooj premazal som to ale chyba tam je taka ze niekto sikovny co radil zrejme silnejsie vytrepal mechanizmus na prevodovke a ten veru namazanim neopravis :28b7: dnes mi kamarat doniesol mechanizmus v 100% stave :300f: tak ze jak si najdem cas vymenim ho + olej novy.
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

vôľa v kulise je opravena,olej som vymenil..ten stary vyzeral strasne,no to radenie je rozladenie..musim to odniest mechanikovy čo to vie spravit,ale spiatočka ide stale cez zuby ked sa troška povozim na aute,rychlosti idu tažšie..stale si to pyta slušnu silnu to tam zaradiť..ak nebude chyba v nastaveni prevodovky tak už ma skor napada spojka a to poškodeny pritlačny tanier ktory dostatočne nevypina.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja na mojom radím rýchlosti ľahúčko na mieste aj bez vytlačenej spojky takže tanierom to asi nebude...
Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Dnes opravene a taka blbosť...prve som nastavil radenie pri prevodovke,skontroloval hladinu oleja v prevodovke po vymene(foto viď.dole) a nakoniec to bolo zle nastavene spojkove lanko..sice som to menil no nastavil som to podla pôvodneho,až dnes ma to napadlo skusit nastavit inac a predsa zabralo a auto radi krasne bez problemov..+ novy olej,jedna radosť radiť :2f93: no nič,som aspon o niečo mudrejši na čo si davať pozor,mam sa čo učit ešte.

Prikladam fotku prevodoveho po 177 000km,a nech mi nikto nepiše že toto je v poriadku a netreba menit ked mate take kakavo v prevodovke,mna vyišiel olej Shell Spirax 3L 18eur + lievyk a hadička..spolu 20eur a necela hodinka prace aj s kavou..myslim si že som celkom slušne predlžil životnost prevodovky a ušetril do buducna moje eura pripadne eura noveho majitela..

[img]http://www.imageworld.sk/images/5tgl0jl855jop11o0g7o_thumb.jpg[/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných