VW Polo 6N2 - klepanie , hrkotanie pri jazde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majsio
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.06.2018 14:41
Zdieľať na Facebook

VW Polo 6N2 - klepanie , hrkotanie pri jazde

Príspevok od používateľa majsio »

Zdravim, dnes rano som pocul hrkotave alebo klepave zvuky z motora pri jazde. Na neutrali to nerobilo len ked som mal zaradenu rychlost a cim viac som zrychloval teda isel do otacok tym viac to bolo intenzivnejsie to klepanie, jedine co si myslim ze by to mohlo byt spojkove lozisko lebo uz dlhsiu dobu pozorujem ako mi spojkovy pedal vrzga pri zosliapnuti a ide tazko aj ked mam lankovu spojku ale neviem nerozumiem sa tomu. Auto mam VW Polo 6N2 1.4 44KW.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Spojkove lozisko by sa prejavovalo i na volnobeh. Skor nieco s prevodovkou... Ja by som to odtiahol do servisu...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Máme to auto v rodine.
Zvykne tam byť problém s prevodovkou, pokiaľ je tam málo oleja. Odchádza prv piaty prevodový stupeň a potom postupne ďalšie.
V našom r.v.1996 nie je s ňou problém - po 100000 sa stále vymení olej v prevodovke. Za chvíľku bude už tretia výmena...
Odnes to do servisu a daj to opraviť, aj keby stála oprava 500€=cenu auta. Sú to dobré autá, lacné na údržbu. Škoda dať do šrotu kvôli zanedbanej údržbe. Novšie kúpiš za podobnú cenu. Lepšie však nie...
majsio
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.06.2018 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majsio »

Nemohlo by to byt aj homokinetickym klbom? Skrz to ze tam mam trochu dosrate manzety ci tam nejsu nejake necistoty? Aj to ze tam mam konc vecsi kola 15" origos tam su 13".
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných