VW Polo 1.4 ´96 - Ťažký štart + benzín sa dostáva do oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

VW Polo 1.4 ´96 - Ťažký štart + benzín sa dostáva do oleja

Príspevok od používateľa marecek113 »

Zdravičko,

potreboval by som poradit ohladom mojho auta Volkswagen polo 1.4 16V rok vyroby 1996 mam taky mensi problem ze ked jee studene a idem nastartovat tak sem tam ma taky tazsi start nejde vytocit do otacok ale potom to je uz v pohode ale hlavny problem je vtom ze sa mi do oleja dostava benzin! Tlaky som meral na vsetkych valcoch mam rovnake! Mam pocit že su zle vstreky! Nemal niekto podobny problem?

Dakujem za skoru odpoved![/list][/url]
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ako vieš, že sa Ti do oleja dostáva benzín? ako si to zistil? Aké si mal tlaky, keď si skúšal kompresiu?
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

Lebo som menil olej a naplnil som po maximum po niekolkich km som ho skontroloval a bol nad max asi take 2cm vylial som ho a prinuchol som k oleju a bolo z neho citit benzin a bol suchy! a mal som presnych 11
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

auto ma velku spotrebu!!!! Ked som vylial olej bolo v nom citit sami benzin! Voda sa mi netrati emulziu nemam! Cidla su vsetky v pohode! mal som ho na pc a nemlo ziadne chybi okrem lambda sondy pise slaby signal! ale to podla mna nema s tym benzinom v oleji ziadny vyznam! Posobi to len na spotrebu!
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

takto to vyzerá, keď olej mení laik, lebo mu je ľúto dať 5 € servisákovi. Olej sa nikdy nedolieva po hornú rysku.

Poviem Ti toľko, že určitá súčiastka je potom veľmi namáhaná a môže niečo prepúsťať. Ktorá súčiastka to je a čo môže prepúšťať sa dočítaš v odbornej literatúre.

AK by to bol benzín, tak mal by si pocítiť aj vyššiu spotrebu benzínu. Navštív mechanika, ktorý sa Ti na to pozrie, odmerá kompresné tlaky.
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

ak si si nevsimol tak som to psial v predchadzajucej odpovedi ze auto ma velku spotrebu tak treba citat poriadne! ja praxujem v servise a na kazdom aute dolievamee po hornu rysku!!!! tak nevem ako ty menis olej ci davas po min alebo do polky ale ja neljem po hornu ryksku! lebo ete olejovy filter si stiahne smoju davku!
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

Nema karburator je to l-jetronick!
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

Ne nemam nic proti lajkom ja sa povazujem tak isto ete za lajka lebo nemam este tolko skusenosti ako stary automechanici a napisal osm to tu len preto lebo ci by mi nieekto nevedel poradit alebo nemal takyto probelem!!!!!!! ja mam podozrenie na vstreky len mi nejde do hlavy ako sa ten benzin dostava do oleja v dost velkom mnoszstve
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

No take 3 litre urcite ako teraz bez srandy! a to som menil olej pred 3-4 mesiacami od vtedy som 3 litre vypustil! rozpravali mi ze sa niekedy tie vsereky zvikli zasekavat zevserek v kuse nwm az tak sa do toho neviznam ako moze elektromagnet dostavat stale impulizi alebo co zeby nastrekalo vela a pri zastaveni motora to preslo okolo piest kruzkova a do vani!? mne napada len cez vstreky ked kompresia je dobra! alebo moze aj niekadial inokadiaal?
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

Ano vstreky som mal vyberane ale nevsimol som si ci tieklo ked mi otocil klucikom!!!! Cisitc na vstreky som uz do benzinu nalial asi pred 5 dnami tak dufam ze mi to pomoze lebo som uz zufali!! dakujemm za radu! a talky som meral pred mesiacom a mal som na vsetkych valcoch po 11! ale zase kebi boli zlepene tak by tieklo v kuse?? ci?? lebo ja som mal ich vybrate a pekne vstrekovalo! Ale vstreky by nemali odkvakavat lebo osm si vsimol ze ked som prestal potom strovat tak tam zostali kvapky benzinu ale mozno preto ze som ich mal otocene smerom hore ci??
mikroskop
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 05.05.2010 23:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikroskop »

Zdravim,chcem sa pridat do vasej debaty.Je pri mne svokor a on je automechanik.Hovori ze je to pravdepodobne v hlave,mas skusit pozriet hlavu valcov,ale este predtym mas pozriet kruzky,a hlavne ci nemas ryhy vo valcoch.Prvorade by ale vymenil kruzky,tie niesu take drahe,ked to nepomoze tak je to urcite v hlave.Moze tam byt mala prasklinka ktoru nieje vydiet.Pocitac ti tu chybu neukaze,lebo snima elektronicke chyby,ale toto bude mechanicka chyba.Do hlavy ti tecie voda,benzin aj olej.Problem je v tom,ze hlavu nemas ako vyskusat,len ju mozes vymenit.Ta prasklinka by sa mohla zvacsit ked sa auto zohreje.Zacni tymi kruzkami,tak radi.S pozdravom
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

Ďakujem za radu! A tymi vstrekmi to byt nemoze??? Ako sa moze ten benzin dostat ce hlavu? ved vstreky su umiestnene pred ventilom? zeby boli zle guferka na vetiloch? zase nemam problem s tratenim vody vobec sa netrati ani olej sa netreti! len sa mi tam dostava benzin!skor by som bral tu ryhu vo vlozke! ale prv to skusim s timi vstrekmi! Aj na jednom fore som nasiel ze to moze byt tymi vstrekmi ale dakujem za radu!
marecek113
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.05.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecek113 »

ale zase ked mam talky v poriadku??? tak by neami byt zle kruzky ci?
mikroskop
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 05.05.2010 23:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikroskop »

Svokor mi nevedel ake tlaky su na Pole 1,4 ,ale 11 sa mu zda byt malo.Take tlaky mali stare skodovky.Bolo by dobre pozriet do nejakej odbornej knizky.On mi tvrdil ze v strekovani to nieje. Vysvetloval mi,ako to vsetko pracuje.Viem ze spravil uz vela generaliek motorov.Najhorsie je to stou hlavou nieje to ako zmerat.Este si mas pozret tesnenie pod hlavou.
mikroskop
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 05.05.2010 23:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikroskop »

Este si spominam,ze mi nieco hovoril o vracani sa benzinu spat do nadrze.Nie som uz s nim boli u nas na vikend,takze uz sa ho nemozem spytat

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 66 neregistrovaných