VW Phaeton 3.2 V6 - svieti kontrola motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sasmino48
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.08.2007 18:31
Zdieľať na Facebook

VW Phaeton 3.2 V6 - svieti kontrola motora

Príspevok od používateľa sasmino48 »

Caute prosim poradte mi co mam robiť mam phaetona 3.2 a zacal svietit cek motora OBD pise zla ucinnost katalizatora trvala zavada dal som nove lamdi a kati su dobre svieti stale!!!! poradte.Ja som sa docital ze to je choroba VW poradte nejaky ojeb aby mi to nesvietilo!!

Vopred dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prelepiť kontrolku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Phaeton patrí do poriadnej dielne.V
poriadnej dielni vedia že ani nová sonda nemusí pracovať a je kopec možností prečo pracovať ani nová nebude.Z toho dôvodu je diagnostika sond velmi obšírna a podrobná,asi zbytočné písať že sa všetkým existujúcim parametrom venuje od kanála 030 vyžšie (tuším po 049) kde je "zverejnené" úplne všetko vrátane testov sond,napätia,percentá činnosti,požiadavka /plnenie,hotovostné stavy.Testov je docela dosť,jeden končí hláškou napr B1-S2 správne a druhá -systém správny,kat B1 správny a pod. až po hromadný ktorý sa týka hoci aj "smych kanálov a musí končiť hláškou správny
Jediná rada,choď do autorizovaného na plnú diagnostiku alebo hladaj človeka čo továrenskú ovláda
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno som komplet mimo, ale tak ma od pasa napada, co ked je chyba pred lambdami a katom ? :41c2: potom asize nepomoze menit dobre veci za nove...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Branko,lambda je kyslíková sonda,a jej práca je závislá od vonkajších podmienok aké sú na "pracovisku".Lenže novšie generácie sond sú celkom iní prevíti,už je to na celkom inom stupni než staré zirkónové sondy.Tieto dnešné sa od starých vzdialili na dva svetelné roky,takže viem z takmer 100% istotou že tu pomôže len náhoda,štastie,lebo sem tam sa to unaví
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no 3.2 V6 stvor ani patvalec snad nebude
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ja by som si strasne kacirsky tipol najhorsiu chybu tychto motorov, vytahane rozvody.

Ano, vidim ze nejaka diagnostika napisala chybu katalyzatora, lambd a podobnych veci. Aj napriek tomu stale hovorim rozvody, i ked samozrejme takto na dialku od stolika sa jedna o ciernu magiu. V dosledku zleho casovania prace motora sa prejavuju prave chybami "zleho katalyzatora" pripadne "odfajcenymi lambdami" a podobne.


Je to typicky problem aj Ojdi S3 aj Pasattov s tymito motormi. Ochranuj ta zivy Mannitou strcit to auto do ruky na rozvody nejakym siflikantom, ktori toto v zivote nerobili aspon desatkrat. Ked ti neukazu rozobraty Fejton na dielni a ked sa neporozpravas s majitelom ci mu to spravili dobre, ani tam nepachni. Toto uz nie je robota pre prvy ani druhy level opravarov, tuto uz treba chlapcov ktori naozaj zabiju.

Ako ich poznas ? Ked sa opytas kedy mozes prist na vymenu rozvodov Phaetona, mali by ti povedat ze su na najblizsie tri mesiace plne obsadeni.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Turbo, prosim ta, ty ucinkuje v nejakom dobrovolnickom divadelnom spolku?:-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zatial nie, ale u dobrovolnych hasicov sa vyskytujem.
Treba nieco prist obliat vodickou ?


prepac, ty si mal kolko Phaetonov ? a kolko si ich servisoval ?
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

neviem síce kto sú lambdI, ale je možné, že nejaký kat ti preťal nejaký káblik a preto to svieti. :d :D
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Turbo, mal som presne tolko Phaetonov ako ty;-)
A klud, mna len pobavil tvoj expresivny styl:-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných