VW Passat 2012 dsg 6 CFFB - nastavenie prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

VW Passat 2012 dsg 6 CFFB - nastavenie prevodovky

Príspevok od používateľa stefandano »

Dobrý večer. Chcel by som sa spýtať ľudí so skusenosťami. Kupil som diesel s dsg. Kedže moje skusenosti s automatom su viac v rovine teorie, prax zatiaľ minimálna, dosť mi vadi podtačavosť motora pri jazde v meste alebo dedinach. Pokazím niečo, keď si počas jazdy hodím páku do manuálu, a miesto 6/1200ot si tam budem držať 4/1700ot? Je to dovolené? Ďakujem.
Pre upresnenie, auto som kupoval nie že tam je dsg, bolo mi jedno, či manual alebo automat. Je to vyservisované, podložene fakturami, olej v dsg menený pravidelne.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Po spravnosti by si mal drzat min 1750ot ked mas uz dostupny najvyssi krutak, ze to dsg nerobi vieme preco :41c2: ak sa Ti to chce prepinat tak zly napad to urcite nebude motor a dvojhmota sa Ti odvdacia :3035:
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Super. Čiže tu prevodovku s touto činnosťou nebudem ničiť. Neviem prečo je to až tak strašne hlupo nadstavene, aby to až tak podtáčalo. Ďakujem za info.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Je to dovolené?
Kto by to mal dovoľovať? Keďže sa ti to podarí zaradiť tak RJ to dovolí takže žiaden problém, motoru a ďalším veciam tým len pomôžeš. Tie nízke otáčky sú nastavené (nie naDstavené, naDstavovaním sa veci predlžujú) len kvôli emisným testom, nejaký komfort alebo výdrž výrobcu nezaujíma. :::
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

skus v sportovom rezime, ci nebude mat o malo vyssie otacky...
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Sportový režím na DSG je taký divný na bežnú jazdu. Síce drží vyššie otáčky ale až moc vysoké 2500ot na bežnú jazdu pri ustálenej rýchlosti je podľa mňa zbytočné. Potom strašne vysoko to radí, pri jemnej akcelerácii.

Preto by som skôr poradil aby si si dal prehrať SW prevodovky kde ti v D režíme úpravca zvýši otáčky preraďovania/podraďovania.
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Paráda. To by bolo uplne idealne riešenie. Ešte raz ďakujem za rady. :2f93:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No mať AT a ručne si neustále radiť kvalt by teda rozhodne nebola výhra
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Prečo.? Mne na manuále vadí spojka, nie páka, skôr naopak, na dsg si často radím sám, baví ma to.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Daj si upravit soft v prevodovke a prestane podtacat tak hrozne ....
Yzerman22
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 29.07.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Yzerman22 »

Ahojte, ja mám tiež rovnaký problém ako popisuje zadávateľ. Mám síce inú konfiguráciu pohonu (1 x 1.6 16v DSG7, 1 x 1.4 TSI DSG7), ale podtáčavosť motora mi tiež prekáža a radšej si radím ručne, čo teda nebola moja predstava, keď som si automat kupoval. Zistil som pozorovaním, že dobrým kompromisom by bolo nastavenie prevodovky tak, aby po preradení na vyšší stupeň padli otáčky na cca 1600/min. Vedeli by ste poradiť nejakého úpravcu, s ktorým máte dobré skúsenosti? Priznám sa, že reálne uvažujem o návrate k manuálu, ak to neporiešim :300f:
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Máš na výber viacero,

BA a okolie Profituning, MM racing
TN OptimtechPro
MT rbDigital
BB UchoTD
PP Profituning
KE a okolie neviem ale aj tam určite sa najde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných