1 040 068
inzerátov
Pridať inzerát

VW Passat - zvuk z palubovky

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
julo600
Založený: 19 máj 2009
Nabehané: 41 min
Predmet: VW Passat - zvuk z palubovky PríspevokZaslal: 10.03.2011 09:40   
Ahoj, na zaciatok: pokusil som sa hladat v temach, ale neuspesne.
Moj voz: Passat B5,5 , r.v.2004, 1,9 TDI, 96 kW, 4-motion.
Moj problem: z palubovky sa nepravidelne - nahodne ozyva zvuk pripominajuci zopnutie rele (zvuk ako pri zopnuti stieracov, pripadne smeroviek) Zvuk lokalizujem cca v strednej casti, za autoradiom. Nema niekto predstavu co s tym?
Nenasiel som ziadnu suvislost s pouzivanym zariadenim v aute.
Na doplnenie, v aute mam fabricke radio, climatronic, nezavisle kurenie Eberspeacher (od nova), alarm/imobilizer META
Ak je potrebne doplnit nejake detaily, doplnim.
Dakujem
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (952)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 14 dní 10 hod
Predmet: _ PríspevokZaslal: 10.03.2011 10:21   
Ako cez kopírak, ale načo hľadať, keď založenie témy je také jednoduché...

http://forum.autobazar.eu/octa.....33381.html
PríspevokZaslal: 10.03.2011 10:29   
Dakujem. Asi som malo gramotny, ale nauzaj som sa pokusil vyhladat no nenasiel som nic.
Este raz vdaka.
Citovať
jankode
Povedomá tvár - Favorito (22)
Založený: 21 február 2008
Nabehané: 3 dní 10 hod 54 min
PríspevokZaslal: 10.03.2011 11:34   
Asi Ti ťažko od stola niekto presne určí Tvoju príčinu, môžu to byť servomotorčeky klimatronicu a ešte xy vecí okolo toho. Pokial Ti všetko slúži ako má, kašli nato, mne Passat tiež raz za čas vydáva podivné zvuky a už to neriešim..Alebo ak máš chuť, tak vyber si stredový kastlík, tam kde máš rádio, zhod dole odkladací kastlík zober si kamoša, baterku a hľadajte príčinu závady a ak to nepomôže, palubovka dole!!!Lebo DAS Auto je proste DAS Auto. LEbo už zložitejšie nevedeli tí blbci nič vymyslieť s prístupom.
Citovať
diag
Nová tvár - Trabanto (15)
Založený: 04 november 2008
Nabehané: 21 hod 46 min
PríspevokZaslal: 10.03.2011 11:48   
moze to byt najskor klapka, ktora usmernuje fukanie z klimy. skus zapnut klimu na plne a pootvarat/pozatvarat vsetky smery (nohy, horne ofuky aj celne sklo), mohlo by sa to dat na miesto.
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 10.03.2011 14:32   
To sú starosti...Ťa to vyrušuje alebo nejak inak obťažuje? alebo pred tým to nebolo počuť ? alebo kde je vlastne problém? Nedokážem pochopiť ,ak dakto jazdí s tým ,že furt len načúva a špekuluje ,a zisťuje čo počuje a či to nieje dajaký divný zvuk a furt dačo rieši.....Ak auto ide tak ako má tak nevidím dôvod vôbec na nejaké skúmanie.
Citovať
Kujon78
Vážený člen - Gallardo (198)
Carschanger
Založený: 17 október 2005
Nabehané: 1 mes 0 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 10.03.2011 20:41   
no ľudia to riešia asi preto, lebo ak niečo nedajbože zanedbáš maličké, tak sa z toho môže potom vykľuť veľký problém

A môžeš opraviť za 50 € a tak ťa to vyjde 500 €
Citovať
julo600
PríspevokZaslal: 11.03.2011 08:06   
kosat napísal:
riesil som to, robil to prepinac smeroviek a ten hluk - cvakanie relatka vychadzal z vypinaca vystraznych svetiel

vies mi ku tomu napisat viac? Zatial si asi najblizsie pricine. Ako si to doriesil?

Vsetkym dakujem za rady - vyskusam vsetko doporucene
Citovať
Kujon78
Carschanger
PríspevokZaslal: 11.03.2011 09:27   
do riti, som si nevšimol, že tam máš napísané ako cvakanie smeroviek !!!!!

Sú dve možnosti, buď treba vymeniť trojuholník na všetky štyri smerovky, alebo je posratá páčka prepinania smeroviek. Najlepšie by bolo, ak poznáš niekoho, kto má taký istý prepínač, neviem či nie aj škodovky octávie a passat a superby to nemajú rovnaké a najprv vymeniť to, ak to bude robiť ďalej tak potom už len páčku smeroviek treba vymeniť

Najjednoduchšie je začať tým trojuholníkom, lebo to vyberieš len tak prstami alebo šrobovačikom jemne povytiahneš, na tu páčku už treba dávať dole volant.

Trojuholník tuším 800 sk stál a páčka nejakých 1200 bez tempomatu na tvojom mieste by som priplatil, za tempomatovú ak nemáš tempovat, stačí potiahnuť už iba kábliky do riadiacej jednotky
Citovať
julo600
PríspevokZaslal: 11.03.2011 09:52   
Kujon78 napísal:
do riti, som si nevšimol, že tam máš napísané ako cvakanie smeroviek !!!!!

Sú dve možnosti, buď treba vymeniť trojuholník na všetky štyri smerovky, alebo je posratá páčka prepinania smeroviek. Najlepšie by bolo, ak poznáš niekoho, kto má taký istý prepínač, neviem či nie aj škodovky octávie a passat a superby to nemajú rovnaké a najprv vymeniť to, ak to bude robiť ďalej tak potom už len páčku smeroviek treba vymeniť

Najjednoduchšie je začať tým trojuholníkom, lebo to vyberieš len tak prstami alebo šrobovačikom jemne povytiahneš, na tu páčku už treba dávať dole volant.

Trojuholník tuším 800 sk stál a páčka nejakých 1200 bez tempomatu na tvojom mieste by som priplatil, za tempomatovú ak nemáš tempovat, stačí potiahnuť už iba kábliky do riadiacej jednotky

vyskusam, dakujem
Tempomat mam, na packe on/off, ovladanie na volante.
Zacnem tlacidlom vystraznych smeroviek
Citovať
Kujon78
Carschanger
PríspevokZaslal: 11.03.2011 09:54   
tak ak nepomôže trojuholník, tak už len potom ta páčka, stačí vymeniť, a nič viac
Citovať
janosik93
Založený: 15 október 2009
Nabehané: 4 hod 3 min
PríspevokZaslal: 21.03.2011 16:37   
najskôr páčka smeroviek, alebo ako spomínaju ten trohholnik.
často krat sa to stava po cca 10-tich rokoch
Citovať
tomasmartinek
Založený: 12 marec 2018
Nabehané: 3 min
PríspevokZaslal: 19.03.2018 09:43   
Dobrý deň na vŕzganie palubovky máme produkt, ktorý sa používa v prvovýrobe je to produkt CARBAFLO KSP 105 10 g pero s ihlou ktoré sa dostane aj do najmenších škár .
Ak máte záujem tak ma kontaktujte na obchod@stap-tn.sk (nie je to nič drahé )
Prajem pekný deň .
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum