VW Passat - zvuk z palubovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

julo600
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.05.2009 20:55
Zdieľať na Facebook

VW Passat - zvuk z palubovky

Príspevok od používateľa julo600 »

Ahoj, na zaciatok: pokusil som sa hladat v temach, ale neuspesne.
Moj voz: Passat B5,5 , r.v.2004, 1,9 TDI, 96 kW, 4-motion.
Moj problem: z palubovky sa nepravidelne - nahodne ozyva zvuk pripominajuci zopnutie rele (zvuk ako pri zopnuti stieracov, pripadne smeroviek) Zvuk lokalizujem cca v strednej casti, za autoradiom. Nema niekto predstavu co s tym?
Nenasiel som ziadnu suvislost s pouzivanym zariadenim v aute.
Na doplnenie, v aute mam fabricke radio, climatronic, nezavisle kurenie Eberspeacher (od nova), alarm/imobilizer META
Ak je potrebne doplnit nejake detaily, doplnim.
Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako cez kopírak, ale načo hľadať, keď založenie témy je také jednoduché... :3c90:


http://forum.autobazar.eu/octavia-ii-2- ... 33381.html
julo600
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.05.2009 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julo600 »

Dakujem. Asi som malo gramotny, ale nauzaj som sa pokusil vyhladat no nenasiel som nic.
Este raz vdaka.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Asi Ti ťažko od stola niekto presne určí Tvoju príčinu, môžu to byť servomotorčeky klimatronicu a ešte xy vecí okolo toho. Pokial Ti všetko slúži ako má, kašli nato, mne Passat tiež raz za čas vydáva podivné zvuky a už to neriešim..Alebo ak máš chuť, tak vyber si stredový kastlík, tam kde máš rádio, zhod dole odkladací kastlík zober si kamoša, baterku a hľadajte príčinu závady a ak to nepomôže, palubovka dole!!!Lebo DAS Auto je proste DAS Auto. LEbo už zložitejšie nevedeli tí blbci nič vymyslieť s prístupom.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

moze to byt najskor klapka, ktora usmernuje fukanie z klimy. skus zapnut klimu na plne a pootvarat/pozatvarat vsetky smery (nohy, horne ofuky aj celne sklo), mohlo by sa to dat na miesto.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To sú starosti...Ťa to vyrušuje alebo nejak inak obťažuje? alebo pred tým to nebolo počuť ? alebo kde je vlastne problém? Nedokážem pochopiť ,ak dakto jazdí s tým ,že furt len načúva a špekuluje ,a zisťuje čo počuje a či to nieje dajaký divný zvuk a furt dačo rieši.....Ak auto ide tak ako má tak nevidím dôvod vôbec na nejaké skúmanie. :3906:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no ľudia to riešia asi preto, lebo ak niečo nedajbože zanedbáš maličké, tak sa z toho môže potom vykľuť veľký problém :-)

A môžeš opraviť za 50 € a tak ťa to vyjde 500 € :-(
julo600
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.05.2009 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julo600 »

kosat napísal:riesil som to, robil to prepinac smeroviek a ten hluk - cvakanie relatka vychadzal z vypinaca vystraznych svetiel
vies mi ku tomu napisat viac? Zatial si asi najblizsie pricine. Ako si to doriesil?

Vsetkym dakujem za rady - vyskusam vsetko doporucene
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

do riti, som si nevšimol, že tam máš napísané ako cvakanie smeroviek !!!!!


Sú dve možnosti, buď treba vymeniť trojuholník na všetky štyri smerovky, alebo je posratá páčka prepinania smeroviek. Najlepšie by bolo, ak poznáš niekoho, kto má taký istý prepínač, neviem či nie aj škodovky octávie a passat a superby to nemajú rovnaké a najprv vymeniť to, ak to bude robiť ďalej tak potom už len páčku smeroviek treba vymeniť :-)

Najjednoduchšie je začať tým trojuholníkom, lebo to vyberieš len tak prstami alebo šrobovačikom jemne povytiahneš, na tu páčku už treba dávať dole volant.

Trojuholník tuším 800 sk stál a páčka nejakých 1200 bez tempomatu na tvojom mieste by som priplatil, za tempomatovú ak nemáš tempovat, stačí potiahnuť už iba kábliky do riadiacej jednotky
julo600
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.05.2009 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julo600 »

Kujon78 napísal:do riti, som si nevšimol, že tam máš napísané ako cvakanie smeroviek !!!!!


Sú dve možnosti, buď treba vymeniť trojuholník na všetky štyri smerovky, alebo je posratá páčka prepinania smeroviek. Najlepšie by bolo, ak poznáš niekoho, kto má taký istý prepínač, neviem či nie aj škodovky octávie a passat a superby to nemajú rovnaké a najprv vymeniť to, ak to bude robiť ďalej tak potom už len páčku smeroviek treba vymeniť :-)

Najjednoduchšie je začať tým trojuholníkom, lebo to vyberieš len tak prstami alebo šrobovačikom jemne povytiahneš, na tu páčku už treba dávať dole volant.

Trojuholník tuším 800 sk stál a páčka nejakých 1200 bez tempomatu na tvojom mieste by som priplatil, za tempomatovú ak nemáš tempovat, stačí potiahnuť už iba kábliky do riadiacej jednotky
vyskusam, dakujem
Tempomat mam, na packe on/off, ovladanie na volante.
Zacnem tlacidlom vystraznych smeroviek
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak ak nepomôže trojuholník, tak už len potom ta páčka, stačí vymeniť, a nič viac
janosik93
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik93 »

najskôr páčka smeroviek, alebo ako spomínaju ten trohholnik.
často krat sa to stava po cca 10-tich rokoch :d :D
tomasmartinek
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.03.2018 08:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmartinek »

Dobrý deň na vŕzganie palubovky máme produkt, ktorý sa používa v prvovýrobe je to produkt CARBAFLO KSP 105 10 g pero s ihlou ktoré sa dostane aj do najmenších škár .
Ak máte záujem tak ma kontaktujte na obchod@stap-tn.sk (nie je to nič drahé )
Prajem pekný deň .
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, tatkotom a 42 neregistrovaných