VW Passat - vibrácie na prevodovom stupni číslo 6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

parker161
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28.06.2015 15:16
Zdieľať na Facebook

VW Passat - vibrácie na prevodovom stupni číslo 6

Príspevok od používateľa parker161 »

Ahojte,
Nenašiel som nič konkrétne k môjmu problému tak skúsim napisat.
Passat variant 3c/B6 103kw 2.0TDI r.v.2007, 204 000km

Keď mám zaradenu 6ku a motor je v zábere čiže pridávam nevibruje páka ale akonáhle pustím nohu z plynu páka začne vibrovať není to nejaké silné vibrovanie ale cítim to keď na páku položím ruku. Keď znova pridám okamžite to prestane.
Pýtam sa či náhodou sa s tým niekto nestretol a či to není začínajúci prúser nejaky.neviem od kedy to robí nevšimol som si to možno to tak má byť :D

Diik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate každá vibrácia je anomália automaticky.Jej rozsah v ranných štádiách je mimoriadne problémové spresniť že kde problém začína.Že začína je isté.Neisté je iba to,ako bude problém napredovať a zhoršovať sa do jasne zistiteľného stavu.Každopádne by jedna kompletná diagnostika celého agregátu aj z prevodovkou a zavesením aj z pohonom až po kolá nezaškodila.Nemusí priniesť výsledok,ale tak isto môže.Ale je to náročnejšie než by sa na prvý pohlad zdalo a dal by sa na tom pokojne stráviť komplet deň,počet kontrolovaných vecí je v desiatkach
mato.wrc
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28.04.2007 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.wrc »

Ak si este nemenil 2 hmotny zotrvak tak moze byt vplyvom toho ze je opotrebovany - vibracie znicili lozisko v prevodovke na 6.ke. Mne sa to stalo na octavke 2,0 pri 330000km. Nova spojka, zotrvak a repas prevodovky....priprav si minimalne liter.
parker161
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28.06.2015 15:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parker161 »

mato cize neradit do sestky kym to dam pozriet? ci to uz je jedno, Dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko sa môže stať,ale pri 200 tis je to priskoro aj na dvojhmotu aj zadné ložisko,to neznaméná nemožnosť že sa aj to stať môže hlane ak sa dlhodobo podtáča motor v mestským režimoch. Výhoda 6 st.je že ložisko je možné skontrolovať vyhodením krytky za ložiskom.V minulosti som sem dával na to upozornenie a bolo tam aj video
mato.wrc
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28.04.2007 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.wrc »

Ja som este nevidel passata ktory ma 13 rokov a 200000km......treba ratat ze to auto jazdilo min 30000 rocne a teda mi pri konzervativnom odhade vychadza 400000......Co sa tyka loziska 6ky tak mne to nespravilo pre podtacanie ale pre to ze dvojhmota a spojka drzala 330000km a bola tam taka vola ze to proste znicilo - pri jazde nebolo nic citit takze odporucam POORIADNY servis, nie nejakeho supaka alebo pre istotu predat a kupit nieco novsie.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 27 neregistrovaných