VW Passat variant b5, 2003 , 1.9 tdi , 74 kw , Automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vanieldana
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.05.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

VW Passat variant b5, 2003 , 1.9 tdi , 74 kw , Automat

Príspevok od používateľa vanieldana »

Zdravim Vas
Ponukaju mi passat variant b5. Povod SR, originalne 230 000 km. O auto vzdy starane. Poznam majitela viac rokov. 1.9 TDI 74 KW, automat. Mam dilemu ci si to mam kupit. nemam skusenosti s VW, preto sa spytam na nazory a rady. Ci sa este oplati kupit B5 passat s 230 000 km. Cena do 3 000 €. Ake su tieto motory? Za kazdy dodaz, nazor dakujem vopred....
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

akoze vw auta su fajn, ale podla mna sa neoplati istdo takehoto auta uz. Ako je na tom, co sa tyka vymeny rozvodov a tieto veci? Ako je na tom spojka?
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Ahoj, mal som jeden s týmto motorom, predal som ho keď mal vyše 260.000km mojej sestre, ona na ňom furikuje dodnes, už má vyše 280.000 km. Bol to ale s manuálnou prevodovkou. Olej a filtre menené každých 15.000 km, turbo som menil pri 240.000 km, inak vstrekovače a žhaviče sú tam ešte pôvodné, výkon motora poddimenzovaný, takže pri dobrej údržbe Ti natočí do milióna km, len meň rozvody pri predpísanom intervale každých 90.000km. Jazdil som s ním cez pol európy a nikdy žiadny problém s motorom nebol, ešte stále aj v zime štartuje na prvý brnk. Veci ako brzdy, nápravy a tlmiče záleží od spôsobu jazdy a ciest. Dovolím si povedať, že je to jeden nesmierne vydarený motor, ale záleží od údržby.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Automat neber,tieto su poruchove.
Ak taky,tak z manualom.
Dobre auto za malo penazi.
vanieldana
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.05.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vanieldana »

o auto je postarane. Rozvody menene kazdych 90 000 km, naplne tiez. aj olej v prevodovke meneni. Viem ze majitel sa o to staral. Len ten automat. To neviem ci sa oplatí. a az tak sa nevyznam vo vw. Do tychto sa uz montoval FAP? 74 kw motor rocnik 2003 ma uz filter ?
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Nie, tieto ešte DPF nemali, je to relatívne ešte jednoduché auto na servis. Veľa vecí si na ňom dokážeš opraviť aj sám, vrátane výmeny oleja a filtrov, kopec návodov nájdeš na VW fórach. Pokiaľ sa oň majiteľ naozaj dobre staral, tak by s ním nemali byť väčšie problémy, je to celkom kvalitné auto, trvák.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných