VW Passat - podvolantovy kruzok, airbag kruzok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prazomarek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2012 23:25
Zdieľať na Facebook

VW Passat - podvolantovy kruzok, airbag kruzok

Príspevok od používateľa prazomarek »

Ahojte, prosim Vas o radu mam VW passat b7 rok vyroby 2013, 2.0 130kw highline, neviete mi odporucit, ktore podvolantove kruzky by pasovali na moje auto?
Roztrhli sa mi kable vo vnutri by som povedal, svieti airbag ze nefunguje a auto neprestajne trubi. Momentalne chodim bez poistky, diel originalny stoji 390€ co je vela, tak potrebujem poradit aky kruzok s akym cislom dielu mam zhanat.. neexistuje nejaka tabulka ktora vravi o dieloch pasujucich podla modelu auta?
Za kazdu radu vopred dakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A čo tak zhodiť volant a pozrieť si aké číslo má ten tvoj a taký zohnať?
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

diel originalny stoji 390€ co je vela,

Ivko on vie aký tam má, ale potrebuje náhradu za menej peňazí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja neviem ja mám tie servisne drahé Subaru a u nich som ešte nezachytil že by to niekto riešil, za to na koncerne to rieši každý. Ked tak spätne rozmýšlam tak jediná elektrická porucha za 10 rokov vlastníctva bola zhorená regulácia motoru ventilátora opravená za 10€ a aby som nezabudol tak dve baterky, jedna po kúpe a druhá dva roky dozadu. Ja nepoznám čo to je porucha zámku dverí, nepoznám čo to je riešiť klapky v kúrení

A to mám rv 2005 a nie 2013.

Ked boli love na Passata 2013 k tomu ešte s kachlovým motorom čo žerie 6l, tak by sa malo nájsť aj na nového slimáka za 390€
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Potrebuješ presný typ podľa výbavy auta. Buď podľa vin zistíš vo vw alebo rozober a pozri na svojom. A lahko zoženies použité (alegro,vrakac, inzercia)
Ivko ja mám 3 koncernove vozy a tiež to nepoznám.
Asi mám šťastie na výrobky v strede týždňa.
Mimochodom krúžok sa pokazí málokedy len tak. Buď je veľa km alebo neodborny zásah.
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Kedže si si zistil cenu dielu, tak asi vieš aj výrobné číslo.
Čo tak zavolať na nejaké vrakovisko, prípadne dať to číslo do googlu a čakať čo mi to vyhodí?
Inak to sa ti ako pokazilo?lebo máme v rodine passaty dokonca jeden už atakuje 400 000 km a toto sa teda ani na jednom neriešilo..
A kúpil si si auto, ktoré aktuálne stojí cca 8000 eur a dať za diel 4 kilá je veľa?Keby to písal niekto s autom v hodnote 2000 eur, tak poviem že oki je to pomaly 1/4 ceny auta...
prazomarek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2012 23:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prazomarek »

Ano viem, ze keby to zhodim tak si precitam stitok a cislo dielu, keby to viem zhodit tak sem nepisem ????, preto som sa opytal ci neexistuje sposob ako to zistit podla parametrov auta napriklad, namiesto fyzickeho pozretia.
Cenu dielu mi povedal jeden servisak po telefone... nasiel original diel ale cislo dielu mi nepovedal.
Je jedno ci na auto boli alebo neboli peniaze, ale usetrit par stoviek na kruzku nieje na skodu, hlavne ked to je diel ako pisete, ktory sa moc nekazi.
Chytil som vyrobeny na nocnej v sobotu... stava sa
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Chod na stránku aci.sk, tam si daj hore, že originály a tam potom zadaj VIN vozidla..ak ti ho nájde, tak máš schémy celého tvojho auta aj s výrobným číslom toho krúžku..
Si mal napísať hned na úvod, ako si sa dopátral k cene..
Nikto ti nezazlieva niečo ušetriť, kludne to up na vrakáči, prípadne od niekoho čo to bude ponukať..
Inak kedže nemáš číslo toho dielu, tak tým pádom to asi nemáš ani rozobraté, tak ako vieš že je podvolantový krúžok po smrti?
prazomarek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2012 23:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prazomarek »

To mi tiez servisak povedal, symptomy su ze som pocul praskanie vo volante ked som vytocil plny, zacal trubit klakson sz kym som nevybral poistku, nejde mi multifunkcny volant a airbag svieti ze nefunguje.
Dakujem za radu, idem pozriet na tu stranku :2f93:
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

hm, tak potom hej..lebo nie je to tak staré auto, aby sa takéto niečo stalo..skús pozrieť či to ho nájde...
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

daj tam z felicie za 10eur a mas pokoj
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

..opraviť sa neda?
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A co sa s tym robilo pred poruchou? Kruzok ma svoju montaznu polohu a kolesa musia byt rovno ak sa montuje. Toto sa stane k niekto tam zalozi kruzok z vytocenymi kolesami alebo pretoceny alebo podobne. Vtedy ked sa po vytoceni volantu na max dostane do polohy, ze sa odtrhnu kable lebo nie su gumene a maju svoju hranicu.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahoj, nemusíš nič rozoberať napichni to na diagnostiku a vieš všetko vyčitať čo potrebuješ.
Ak sa dobre pamätám malo by tam byť 5K0-953-569-XX posledné písmená XX určujú možnú vybavu vozidla ako napr.multi volant,tempomat,atd.
prazomarek
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2012 23:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prazomarek »

Praveze sa s tym nic nerobilo, ziadna oprava na tom nebola.. proste ruplo ako keby sa to tam nejako vzpriecilo a odtrhlo, aj teraz ked tocim sem tam pocujem suchanie/ rapcanie ako keby.
Jj na diagnostiku to by slo len prave teraz nemam ani kedy cez den zabehnut do servisu, prave preto som skusil napisat sem, ci mi niekto nahodou rovno nepovie ze ak mas AT a multi volant tak to mas ten s T-ckom na konci, ja co som vycital tak by to mal byt ten avsak chcem si byt isty pred kupou.
To si ale asi budem az po rozobrati alebo diagnostike.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných