VW Passat - nejde naštartovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

VW Passat - nejde naštartovať

Príspevok od používateľa Petzi »

Zdravim vas. Potrebujem radu ohladom mojho Vw Passat 2.5 tdi 4motion 110kw B5. Dneska mi zrazu z nicoho nic zacala blikat kontrolka zhavenia po nastartovani auta. Isiel som na nom 3 km a zrazu zacalo stracat vykon a nakoniec zdochlo a uz nejde nastartovat. Doteraz fungovalo vsetko ako ma ani nic nesvietilo ziadna kontrolka pred tym a startovalo normalne. Co by to prosim vas mohlo byt. Typujem tie zhavice? Za kazdu radu vopred dakujem.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

BRZDOVY SPINAC+ DALSICH 6 CHYB!!! :41c2: :41c2: :41c2: :28b7: :28b7:
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Spinac brzdoveho pedalu sa prosim ta kde nachadza? A nemohlo prestat davat naftu a preto nechce nastartovat?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To že ak aj nedáva naftu je už len následok dačoho a nie príčina. Brzdový spínač bude najskorej dakde pri pedáli.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este som v zivote nepocul ze auto nestartuje kvoli vadnemu spinacu brzdoveho svetla.Bez diagnostiky nic nevyriesis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba zabudnúť na žhaviče aj na brzdový spínač.Ak motor vvysadil v okamihu,vysadila dávka paliva.Ten motor je osadený nechvalne presláveným VP čerpadlom a to má svoje karakteristické správanie aj ohladne takéhoto správania.Tu je jediná šanca a to setsakramentsky dobrá diagnostika hlavne na skupinu čerpadla
U týchto čerpadiel musí byť elektronika v halve čerpadla v palive,ak počas chodu vo výkone z akéhokoľvek dôvodu dôjde k prerušeniu v dodávke paliva,máva to dopad na odchod riadiacej hlavy čerpadla.Prajem majitelovi aby to nebolo takto
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Znami to bol omrknut. Auto naftu dava. Zajtra rano pozicia diagnostiku a zisti co to bude.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Dava ju pod tlakom?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Mal som na dvoch autách motor 2,5tdi 110kw . A4 Avant a A6 Avant.
1999 a druhý 2001. Na oboch mi odišli čerpadlá, ale neprejavilo sa to stratou výkonu, ani blikaním kontrolky žhavenia. U oboch autá normálne išli, zaparkoval som ich večer a ráno už len motor točil a nenaskočil...
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no tipujem to na snimac tlaku paliva na cerpadle :4012:
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Nechápem prečo to vlastne riešime bez diagnostiky Rj motora.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bolo tu už všetko.Strihnutá skrutka tak ako píše aj FUTURA,boli tu polámané vahadielka,pomerne poruchové čerpadlá,ten motor má svoje "extra" veci ktoré sa často najpr ukážu ako svietiaca kontrolka.Motor kde kopec ventilov nie je otváraných pretože majú polámané vahadielko ktoré si proste pre blbý hydroštel ľahlo,ide a dokonca majitel kedže ani netuší o vážnosti problému tak jazdí zo svietiacou kontrolkou.Diagnostika dá často celej oprave úplne zlé smerovanie a dokonca môže viesť k dramaticky nesprávnej (a drahej) oprave.Tento motor je nutné poznať ako svoje vrecko,tj musí byť vedomosť čo všetko u neho pripadá do úvahy.Diagnostika vie dokonale odviesť na nesprávnu cestu pokiaľ o jej výsledkoch nie je premýšlané.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných