VW Passat DSG 2.0 tdi , 103kw - trhanie a dymenie za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oFF
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.03.2009 09:54
Zdieľať na Facebook

VW Passat DSG 2.0 tdi , 103kw - trhanie a dymenie za studena

Príspevok od používateľa oFF »

Caute,
Kupil som jazdenku Passat B7 DSG, 2011, 2.0TDI, 103kw. Vsetko bolo v poriadku, predchadzajuci majitel vravel, ze dal odstranit DPF a EGR. Po case sa auto hadzalo do nudzoveho rezimu. Pozreli sme EGR a ziadna zaslepka tam nebola. Problem sme docasne vyriesili zaslepkou. Mam podozrenie, ze DPF bolo odstranene len fyzicky a nie softwareovo. Pocas jazdy ked je auto v prevadzkovej teplote zacne neuveritelne dymit. Trva to niekolko km a prestane. Pocas dymenia je trosku slabsi vykon, dym zapacha ako nespalena nafta. Kontrolka regeneracie DPF ale nesvieti. Bol som s autom na dovolenke na Balkane a po navrate ked sa ochladilo mi zacalo pri studenych startoch trhat a dymit. Trva to po starte rano asi minutu, dym zapacha ako nespalena nafta. Neviem ci to moze byt tym, aku naftu som tankoval na Balkane, chladom alebo tym DPF filtrom. Pravdlene pridavam do nafty VIFko. Mate niekto podobnu skusenost prosim? Podarilo sa Vam to vyriesit?
Dakujem
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Ahoj,
prečo si vlastne kupoval to auto,keď si vedel,že sú tam povyhadzované súčiastky?Asi ešte len problémy začnú.VIF-ko je dobrá vec,ale to Ti asi v tomto prípade nepomôže.Radosť jazdiť za Tebou...
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Skus este odstranit KAT a vahu vzduchu, mozno pomoze.
oFF
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.03.2009 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oFF »

Kupil som ho, pretoze DPF a EGR by som si odstranil aj tak, ale dal by som to kompetentnym. Skor si myslim, ze to ma nieco spolocne s naftou v Bosne a Ciernej Hore. A dakujem za radu, ale KAT a vahu vzduchu tam ZATIAL necham ;)
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Odvazny to clovek, asi dobre zarabas.....no s takym popisom: vw, passat, tdi, egr off, dpf off to bude este zaujimave citanie, hlavne na fore ktore sa da povazovat za tak trochu anti-vag
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Ty patris medzi tych x slovakov co si kupili auto s vykuchanym dpf filtrom a potom tu vypisuju na forum a vyplakavaju, ze preco sa im to auto kazi a nejde im to normalne takyto ludia ako si ty si nikdy nedaju povedat a ajtak si budu robit podla seba vsetko a idu tou najtazsou cestou. :zg282:
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Korektne SW odstavenie DPF a egr nerobí problém
Ale to nebude tvoj prípad keďže si vravel že auto za jazdy dymí a po pár km prestane, to znamená že pravdepodobne sa snaží Regenerovať
Mas len dve možnosti buď urobiť korektne DPF off alebo to dať do pôvodného stavu
oFF
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.03.2009 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oFF »

Ja sa pytam na Vase skusenosti, predpokladam, ze na to je forum. Kupil som ho, pretoze ak by to bolo spravene poriadne, je to presne to co by som s nim spravil ja. Pri kupe som nemohol odhalit, ze to nebolo vymazane zo SW.
Dakujem, ze mi konecne niekto (radusko351) odpovedal na otazku a nesnazil sa ma zaradit do niektorej skupiny slovakov pripadne vtipkovat. Urcite to budem riesit odstranenim DPF, otazka vsak je, ci to moze mat aj spojitost s trhanim a dymenim za studena.
Dakujem,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ budeš mať DPF korektne odstavený,tak nebude príčinou žiadneho dymenia.DPF koniec koncom nemá za úlohu likvidáciu dymu,ale sadzí,a to je značný rozdiel.Tvoj prípad bude zlým menežovaním motora.Trhanie a dymenie je bežná záležitosť bez náväznosti na funkciu filtra,čo znamená že sa vyskytne aj u motorov s korektným a plne funkčným filtrom.Je druhá vec,či nesprávnym zásahom do softu sa niečo čo sa nemalo nepokakalo,tj urobilo niečo nekorektné,to je je nezodpovedateľná otázka.V softe sa dá porobiť neuveriteľne mnoho nesprávneho.Chce to človeka ktorý je jednak dobrý diagnostik,mechanik a jednak rozumie úpravám softu čo je prípad práve autora príspevku predo mnou
oFF
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.03.2009 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oFF »

Ja si osobne myslim, ze tam nebol ziadny zasah do softu, len to nejaky garazmajster odstranil a na soft sa vykaslal. Skusim to teda poriesit s niekym, kto je v tom doma a spravi to korektne. Viete prosim o niekom alebo nejakom servise, ktory je spolahlivy v okoli Bratislavy?
Dikes
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Si robíš asi srandu.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ked mas fyzicky odstraneny DPF(filter) a EGR zaslepene ako pises,daj to odstavit aj softverovo(nie som zastancom takychto uprav),ale mozno ti to pomoze.No co sa tyka toho trhania moze sa jednat o uplne inu zavadu co nebude mat spojitost s Egr a Dpf.MĂ´ze ti vyskocit hocico(pal cerpadlo,necistoty v pal systeme-zanesena nadrz,pal filter,vstrekovace,vaha vzduchu,t urbo...atd).Napis ak nieco zistis
oFF
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.03.2009 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oFF »

Skusim sa obratit na MM Racing alebo nieco podobne. Po softwarovom odstraneni DPF a EGR budem riesit pripadne dalsie trhanie. Napisem ak pridem na pricinu. Dikes
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Takých volov ako je zadávateľ by som sypal do jamy a zahadzaval hnojom kúpim auto a nemám na prevádzku tak odstraňujem veci ktoré pýtajú peniaze bravooo
!! :3c90:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

takych aut jazdi po sk velmi vela.ale mne to nevadi nech to v ba pusta do luftu ludi je tam dost.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných