VW Passat CC - ventilator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

VW Passat CC - ventilator

Príspevok od používateľa rendula »

Zdravím mám Passat CC rv.2011,niekedy sa mi stane po vypnutí motora že sa mi točí ventilátor po naštartovaní sa vypne na diagnostike nič neukazuje nemali ste niekto takýto problém? Ďakujem.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Nema to nieco s dpf filtrom? Tusim to bolo uz niekde spominane
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Aj ja si myslím že je to DPF,ale vypne ti to samo?trvá to nejakú chvíľu?,alebo musíš znova naštartovať a vypnuť motor? nalial som do nafty aditívum na regeneráciu DPF môže to mať stým niečo spoločne? Ďakujem.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Samozrejme je to regenerácia DPF filtra..spúšta sa to samé, automaticky, ked príde do RJ signál z DPF filtra, že by ho trebalo vypáliť..
Nemá to nič spoločné s tým čo si prilial do paliva..
Ked sa mi spustí na Passate regenerácia tak nikdy nevypínam motor a radšej sa ešte preveziem 2-3 km nech dokončí riadne regeneráciu..a radil by som to aj tebe, nevypínať motor počas regenerácie..
čuuuss
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Len ako zistím že počas jazdi je regenerácia filtra,na palubovke mi nič neukáže a zistím to až keď vystúpim z auta že mi ide ventilátor.Ďakujem za odpovede.
beargrylls55
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15.10.2011 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beargrylls55 »

Za jazdy to môžeš zistiť napríklad tak, že po vyradení na neutrál budeš mať zvýšené voľnobežné otáčky - okolo 1000, prípadne vyššiu aktuálnu spotrebu, inú odozvu na plyn a chovanie motora. Aspoň mne sa toto osvedčilo u TDI-CR od koncernu.
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Ďakujem za informácie budem sledovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných