VW Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa ramairn »

Čaute chcel by som sa spýtať na výmenu chladiacej kvapaliny v domácich podmienkach na Passat B8 2.0TDI CRLB ,2015 110kw. Pozrel som sa na ten chladič ale nenašiel som vypúšťací ventil, ani zboku ani vzadu nikde, tak si vravím spustíme to aj cez hadice lenže s toho nedostanem všetku kvapalinu.
Ďalej ohľadom zmiešania nemrznúcej G 13 a G 12++ keďže chcem dať teraz tú. Čo som čítal ich zmiešané by nemalo byť problém ale niesom si tým istý.
Vopred ďakujem za váš čas. Pekný deň
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to problém,aj G12++ aj G13 sú miešateľné z čímkolvek z G zmesí,teda aj vzájomne
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa ramairn »

No to áno, myslel som že sa to odvzdušňuje samo na novších autách, teraz podľa čoho nájdem servis kde to vedia odvzdušniť, keď si myslím že v neautorizovaných servisoch je to tak 50na50 kde by to spravili tak ako ja doma a kde majú na to "prístroje" neviem čo k tomu treba...keď bude treba kľudne to ovzdušniť dám.
Ja som spravil výmenu potom som to naštartoval, pod autom som trochu postláčal hadice, čo vytlačilo vzduch. Potom som motor vypol. Zas vyšli nejaké bublinky a tak dookola asi 5x. Už som na ňom aj absolvoval asi 25km teplota ok, kvapalina drží hladinu. Samo po vypnutí motora niečo ešte dole bzučalo a auto z expanzky púšťalo vzduch, teraz budem nervózny je to dobre, nieje to dobre ako to zistím a čo s tým 🤦 niekto ZA kraj a okolie kto má na to potrebné vybavenie ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate sa neodvzušňuje pretože to nepotrebuje.Za podmienky že sa to robí správne,tj
vyprázdnený systém sa vakuuje (ako klíma) a po dosiahnutí cca -0,8 Bar sa chvílu čaká či podtlak trvá a prepnú ventily na hlavici.Systém si sám natiahne nemrzku až kým nie je plný a hladina dosiahne rysku max.Tam sa to zastaví a je hotovo,už ďalej nič,systém je plný a neobsahuje vzduch,tj môže sa normálne jazdiť.Vypúštanie može byť až na štyroch miestach podla vybavenia,každý treba vypustiť čiže systém sa otvára na štyroch hadiciach.Ak sa prechádza z G13 na G12++ tak sa systém vypláchne tj naplní vodou,zohreje na prev.teplotu a znova vypustí.Potom sa plní G12++ Pokiaľ G13 už niečo vyviedlo (uloži sa vyzrážaný šlep napr v kúrení) tak sa systém ešte plní dvoma zložkami z medzivýplachom.Predávajú sa ako sada na to určená v autorizákoch a obsahuje dve chemikálie v dvoch bandaskách.V takom prípade sa systém vyprázdňuje a plní celkove 6x,vždy ohrev na prevádzku a von.Takže...vymeniť kým je čas.Ono to vôbec nestojí málo
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa ramairn »

Takže v mojom prípade teraz odporúčate postupovať ako...autorizovaný servis, vymeniť nanovo komplet ? A ešte aby mi tam dali 12++ a nie G13...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa seven549 »

ramairn napísal: 05.08.2022 17:02 spustíme to aj cez hadice lenže s toho nedostanem všetku kvapalinu.
tak to robia aj servisy ked nic nenajdu.pozri videa you tube no a moje auto ma obsah vody 10 litrov ale viac ako 6.5 z neho neslo von.dal som original vodu nalial po max na vodnej pumpe bol odvzdusnovak aby cerpadlo malo vodu a padla.nechal som to tak pol dna a sama voda klesla.potom start otvoril som kurenie na max aby aj tam sa voda premiesala pojazdil 30km a zije to.

ak to auto nechces chovat do 20 rokov tak to staci.aj tak vsetku vodu von nedas a ten ceremonial malokto robi na komplet.a ti co okolo toho budu hovorit ze to je tak zle tak nech si mechanici najdu cas a pomozu.inac prd do toho.je to strata zivotneho casu.

aj na originalnej naplni vacsinou u 90 percent motorov prehniju tesnenia pod hlavou ak ma auto od 16-22 rokov.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa srtdemon »

Co mas za auto, ked ma este ventil na vodu do kurenia?
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Podstatná je kvalita vyhotovenia agregátu a kvalita chladiacej kvapaliny. Je pochopiteľné že na takých VW, AUDI, ŠKODA sa toto deje už okolo 10 roku používania, a môžte liať akúkoľvek aj tú najdrahšiu, ale nepomôže to, len generálka tesnení. Moja osobná skúsenosť na starších autách: Opel Astra G 1998, Opel Astra H 2004, Opel Vectra A 1994, Renault Megane 2009 (model 2008)... Na všetkých autách bola menená chladiaca kvapalina za neoriginálnu Sheron G12+ v domácich podmienkach, maximálne urobený preplach cez chladič a termostat. Všetky autá fungujú doteraz, ani jedno nemá problém s tesnením, a odvzdušnili sa samé. Ani na jednom neboli menené tesnenia, všetko originál. Jediný problém je v tom, že sú to agregáty ešte vyrobené tak, ako sa majú a nešetrilo sa...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - výmena chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa oco13 »

Niekto tu dával link - na stk prišiel 50 ročný automobil ešte značky Žiguli -r.v. 1971 (predchodca Lady 1200) a mal originalnu brzdovu kvapalinu (červenú) aj chladiacu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných