VW Passat B8 - štartovanie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa ramairn »

https://youtube.com/shorts/tzNJqOsAI5U?feature=share

Má s týmto niekto skúsenosť ? Nerobí to vždy, len keď stojí dlhšie 3h a viac, vždy v inej miere preto som to začal zachytávať lebo potom je problém aj v servise keďže to robí len sporadicky...teraz to aj zdochlo a napísalo naštartujte motor ručne, potom už išlo ok aj chytalo hneď
Naposledy upravil/-a ramairn v 07.08.2022 18:28, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B9 štart - tak ešte raz

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď si to chcel dať čipovať, to by určite opravilo aj tie štarty. Prečo ešte čakáš?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 štart - tak ešte raz

Príspevok od používateľa ramairn »

To nieje predmetom tejto témy, samozrejme ho aj dám ale ešte nie, chcem tam pravdepodobne aj iné turbo atď, a možno ďalšie komponenty ktoré bude treba aby to bolo ok.
Ale najprv riešim toto potrebné potom budem riešiť veci pre radosť ak nebudú nejaké problémy a bude to možné bezpečne vykonať vzhľadom k stavu auta.
Dík za pochopenie..
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa truck123 »

Chlape, pocujem ten start,( nechcem byt zlym prorokom, ale dobre to nieje)
Ja by som zacal kontrolou palivoveho filtra, ci nahodou tam nieco nenajdes.
Ak nic, chvalabohu, daj novy, no pred tym ho naplni nie naftou, ale aditivom na precistenie palivovej sustavy, pockaj kym sa filter ,,napije,,dolej, ovzdusni diagnostikou a nechaj 20min bezat na volnobech.
Je to len taka pomoc na nahodu, cim nicomu neublizis, ale pri trochu stastia moze pomoct.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa ramairn »

Bohužiaľ až teraz sa mi podarilo zachytiť ten zvuk, predtým to robilo menej často a len po dlhom státí ráno, aj to nie vždy čiže zachytiť to v servise nebolo jednoduché a keďže autom jazdím denno denne nieje jednoduché nájsť si čas aby bolo dlhú dobu preč, aj keď sa k tomu schyľuje toto už sú vážne škaredé zvuky. Aj keď až také ako na videu to už nebolo. Teraz je to opäť v menšej miere niekedy vôbec ale už čakám na servis. Proste tam bude kým sa na to nepríde :..: Preto druhá téma.

A ďalej, mne sa skôr zdá že to ide od prevodovky, resp. prevodovka motor kde sa spájajú tam bol nejaký rachot keď som to mal na jame ale nemám možnosť to tam nechať dostatočne dlho a odsledovať. Keby mal niekto podobnú skúsenosť ušetrilo by to autu čas v servise. Ono to znie aj tak ako keby šlo nasucho chvíľu to vybrovanie "frézovanie" doslova. Budem informovať keď to odstránim že o čo išlo. Už to nejdem odkladať lebo tie včerajšie zvuky (viď video) boli dosť desivé a zneli kur** draho...

A palivový filter čistý, žiadne špony nikde ani nič podobné. Auto pri jazde ide krásne mierne vybrácie medzi 1600-2100 otáčkami. Radenie hladké jazda plynulá výkon tiež. Spotreba tiež v norme podľa typu jazdy 4,6-5,5l/100

Auto má 155tkm, (110kw 6st manuál)
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Vymeň štartér.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa ramairn »

Tak včera ráno krásny štart, prešiel som 12 km zastavil na 10minut a potom mi nechcelo chytiť.
Naštartoval som chytilo ma sekundu dve a zhaslo, blikalo pri tom žhavenie a napísalo naštartujte motor ručne.
Nakoplo asi na 15ty pokus...a dnes po 26h státia v práci na parkovisku nakoplo pekne...šiel som rovno na diagnostiku prikladám foto z diagnostiky, netuším kde je problém

Obrázok
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa ramairn »

No bohužiaľ bolo mi odporučené "skúsiť vymeniť žhavice" tak...

Tiež sledujem vlákna vwclub kde boli problémy zo štartom kôli relé žhavenia,alebo riadiaceho ventilu vačkového hriadeľa,

...snažím sa nájsť spojitosť ale skôr je to séria problémov...niekedy ten hluk pri štarte ako na videu v začiatku príspevku, ale od vtedy to urobilo len raz a to vždy nakoplo zdochlo len vtedy ako som tovideo natočil že sa mi to podarilo zachytiť , stál som v kopci predkom auta dole aj keď neviem či tomu prikladať význam.

Ďalej točenie asi 3sekundy každé ráno kým naštartuje. Teda väčšinov. Včera a dnes chytilo krásne...

A včera síce chytilo krásne ale po 12km jazdy, odstavení a opätovnom pokuse o štart (a to olej mal už okolo 70°C a von bolo 13) chytilo,zdochlo,blikalo žhavenie.

A diagnostika ukazuje len tieto chyby. A nevedeli mi k tomu povedať nič. Že čím to môže byť. Mal som podozrenie aj na dvojhmotu ktorá tam bola menená LUK, ale auto jazdí krásne a neviem či by pri štarte robila taký zvuk.

Budem musieť nájsť niekoho kto sa vážne vyzná alebo skôr či neskôr sa to do**be úplne a potom bude jasné kde bola chyba ale tomu sa chcem vyhnúť.

Bohužiaľ ťažko sa hľadá chyba ktorú poriadne nevypíše alebo auto nerobí pravidelne..každý má veľa práce a tomuto sa treba povenovať...
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa ramairn »

Práveže ráno kašle dlho točí, alebo keď dlho stojí. Ale včera ráno krásne a zohriaty potom bol prúser..

Ale základ podľa mňa je poriadne prečítať tie chyby ja som to hľadal zhruba na googli ale...a riadiť sa tým no uvidím zariadim sa nejak
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poďakuj tomu truhlíkovi v predošlom príspevku že odtiaľto už ušli všetci čo niečo vedia a mali ochotu pomáhať.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Bohužiaľ ťažko sa hľadá chyba ktorú poriadne nevypíše alebo auto nerobí pravidelne..každý má veľa práce a tomuto sa treba povenovať...
Milan to tu písal už aspoň 100x - treba robiť merania a porvnávať hodnoty požadované RJ s hodnotami realnymi, na to nepotrebuješ žiadne vypísanie chyby. Tú diagnostika aj tak vypíše len ako ju vidí ona , nevie ukázať prstom na chybnú súčiastku. Osciloskop, kopa merákov a vela vela času. Len tam vstupujú aj faktory - či je to niekto ochotný robiť a či cena práce nepresiahne sumu, ktorú je majitel ochotný investovať. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa das »

Klasicku diagnostiku potrebujes, potrebujes jej chyby, potrebujes jej testy, potrebujes subory merani a suvislosti, potrebujes ju aj po uspesnom odstraneni chyby aby to vobec zacalo fungovat, potrebujes jej adaptacie a prisposobenia, potrebujes informacie zo vsetkych jednotiek v aute, Mozes mat kopu merakov a osciloskopov a neviem coho bez klasickej diagnostiky nevyhras zapas.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Das - myslel som to tak, že schopnosť čítať živé dáta motora a rozumieť im je nad klasickou diagnostikou.
Mňa len udivuje, že konštruktéri nejdú cestou priemyselných riešení. Ja v robote nepotrebujem nič len vedieť čo mi linka píše. Z niekolko tisícov hodnôt vstupov a výstupov mi napíše presne ten bod v ktorom je problém. Diagnostika, logovanie, meranie, krivky - to všetko je obsiahuté v samotnom stroji a tie menšie sú lacnejšie ako autá čo produkujú.
lenže auto má na meranie kyslíka v spalinách 1? 2? 5 ? lambda sond, naše stroje si merajú podobnú vec aj 200 senzormi a nie len 0/1, ale priamo hodnoty.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco vidis hodnoty ale vzdy je to "len" vypocet 0-1 , respektive velmi vela núl a jedniciek .
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - štartovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

No mne tie nuly a jedničky prepíše na tlak, krútiaci moment, hlbku zaskrutkovania, zvárací prúd atď. Ku každému meranému miestu mi dá požadované a skutočnú hodnotu. Len ako aj v autoopravarenstve treba vedieť čo je čo a súvislosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní