VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Pokojne ma navštívte,ukážem vám "zásoby" synchro krúžkov do Peugeota a Renaultu ,čo myslíte prečo ?!
Myslím že preto lebo 95% dnešných vozičov ani len nepočulo o radení s medziplynom. :300f:
Srtdemon
Ak je tvoj kamarat Forest Gump, tak to hovori na vsetko.
tak určite budem radšej kamarát s Forestom ako s tebou. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja ich rozoberať nepotrebujem a ani vedieť čo v nich je a načo by som si utieral sopel keď môže visiet . Zaujímave je aj ja som mal zopar vw a len s dvomi som bol spokojný a to bol Golf 2 GTD ,A PASSAT 1.9 TDI S ďalšími to bola pohroma a katastrofa a to mali myslím dosť malý nájazd a neboli to stocenky pretože som ich osobne poznal a ulakomil sa lebo to bol vw . Z vw má vyliečil nadobro T6 čo sa mi neskutočne sral a to začalo už pri neskutočne skvelých 13km !!!!! Mal som ho do 58000km a dobrých pár odťahov v centre Mníchova a na všetkých okolitých diaľniciach . SUPERB 3 bolo tiež neskutočne kvalitné auto aj stou ich DSG . Po 15 rokoch prešla firma na Mercedesy
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Neviem pochopiť jedno a to že pomer značiek vozidiel v servisoch prevláda vw grupa a to je čistý fakt . Či len majitelia si hyckaju svoje namazlene krápy a ostatný čo majú akože lowcost vergle na to nedajú alebo je to kazovostou vozidiel netuším.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

oco13 napísal: 30.07.2022 13:14
Srtdemon
Ak je tvoj kamarat Forest Gump, tak to hovori na vsetko.
tak určite budem radšej kamarát s Forestom ako s tebou. :40bd: :40bd: :40bd:
Kazdy sialenec ma imaginarneho kamarata.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase len hlúposť mimo realitu.Treba si uvedomiť zloženie autoparku,aké percento tvorí štvorznačka VAG.Akoby sa niekto rozhorčoval že v čínskej štvrti je najviac chorých z šikmými očami.A to sa nemá cenu baviť o km.Stačí si dať do vyhladávania strop ceny 3 tis éčiek a čítať aké km majú predávané autá pri akom veku.Potom cenu 15 tis a tiež si pozrieť km.
Dospelý človek by mal najprv myslieť a potom ísť trepať,a už vôbec nie o veciach o ktorých vie gulové
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Poprosim presnu statistiku s mozme pokracovat v debate.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Áno máš pravdu pretože pri 200+ sa to začína sypať a musíš meniť pol hlavy alebo motora ako sám píšeš pretože je to nutné a o spínačoch a kvalite spracovania a i nehovorím že neznalý značky nevie čo je čo , taktiež aj na oknách . Zaujímave je že iné značky pri 200+ nepotrebujú nové vahadla ,vačky a podobne čo spomínaš mne darmo hovoríš viem svoje , mal som dosť áut na to aby som posúdil kvalitu za danú cenu a nepotrebujem sa pretŕčať s Audi lebo 4 kruhy alebo vw lebo je to das auto aby ma podľa toho hodnotili kam zaradiť . Ja potrebujem blbuvzdorne autá čo má zoberú z bodu A do bodu B bez toho aby som riešil vždy nieco ako aj dopĺňanie olejov v motore lebo to žerie olej ako krava trávu ,alebo motor do dílny a podobne skrátka das robí z ľudí penisov lebo si myslia že das je niečo resp. To v nich vybudovali ale pri Tom existujú od toho kvalitnejšie vozy a ty sám si príkladom vlastníctva Chrysler Voyager ktorý sám ospevujes
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Statisticky mame v rodine 9 aut. 2 z toho vw group. A prave tie sa kazia.

Z akeho materialu je vyrobena ta galakticka 6q prevodovka, ked sa vyderie ulozenie loziska? A nikde sa neda zohnat druha a oprava autakuje cenu opravy automatu? Tomu hovoris kvalitna prevodovka?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale neurobí to v záruke a urobí to presne vtedy keď je auto ešte pridobré na zošrotovanie. Chlap ktorý toto dokázal vymyslieť bol určite povýšený a dostal mimoriadnu odmenu. Pretože ak by to spravila jedna alebo 10 prevodoviek tak je to odfláknuté pri výrobe. Urobia to všetky takže je to ciel a plán automobilky. A nie je to len výsada gruppy - čo tak DCI a jeho panvičky na kluke bez zámkov - aby sa po určitom čase pretočili. Čo tak motory BMW n rady kde praskajú steny bloku medzi dvoma valcami. Japonci s ich antikoroznou ochranou práve na tých najexponovanejších miestach - náhoda ??? :40bd: tomu neuverí ani škôlkar, je to zámer.
Využiť ludskú sprostosť aby sme zarobili peniaze. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa autolaik »

V tom istom case najprv napises ze je to jedna z najkvalitnejsich prevodoviek,postupne prechadzas na to ze je to programovo presne naplanovana casovana bomba a zaroven oznacis majitela auta za hlupaka. Toto sa snad nepodarilo nikomu,nasrat komplet vsetkych doradu v tejto teme . :)

V jednotkovej oktavii mimochodom prdla aj u mna. Normalne povolili spoje a pootvorila.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Oco uz priamo pouziva usta ako rit….9
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik
Práve to že tie prevodovky nejdú na hocičo, je dôkazom toho že ich vývoj bol najdôkladnejší a najpracnejší.
Teda VW prevodovku robili lepší konštrukteri ako iné prevodovky. Vlastne tí čo robili "iné"prevodovky znížili zisk svojho zamestnávatela
Ja nechválim VW ja chválim jeho konštrukterov
Kde tu vidíš pol slova na chválu prevodovky. Chválim konštruktérov každej značky čo dokázali vymyslieť rôzne kurvítka a tak donútiť sprosťáčikov platiť.
A ano som toho názoru, že každý kto si kúpi auto je hlupák.(aj ja) Auto je rovnaká závislosť ako droga - ak si kúpiš jedno už nikde nechceš chodiť pešo, prispôsobovať sa vlakom a autobusom. Sám strkáš hlavu a svoje peniaze do opratky výrobcom, opravárom a pumpárom - tí všetci chcú na tebe len zarobiť, ale pritom aj oni sami sú závisláci.
No čo dobre som to napísal? :o

srtdemon
Oco uz priamo pouziva usta ako rit….9
cítiš sa byť okakaný? :40bd: :40bd:
A samozrejme tiež považujem za hlupáka každého, kto vycáluje velké peniaze za značkový výrobok a potom si ho sám dokurví najlacnejšími shit naplňami. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Nie. Ale uz si nemusis kakat do ust. Uz je to u teba automatika. Co tema si si riadne nakalal.

Oco ved ty si Kyle.

https://youtu.be/NK56JNnC2IE

A mas pravdu. Vsetko okrem original vw group oleja je shit. Ci uz castrol, ravenol , shell, bp, millers. Iba vw ma kvalitne neshit oleje.

Este mi tu chyba prihoda pre debilov, ako naliali v servise olej podla specifikacie do automatu a auto sa nepohlo zo zvyhaku. Tipicka rozpravka pre slaboduchych.
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čo som mal " nemecké" autá, lebo prevodovky im určite dodávajú externé firmy, tak je nespochybniteľným faktom,že MANUÁLNE prevodovky majú fakt presnejšie a oproti takým z PSA je to až nebotycny rozdiel.

Úplne top, to najšialenejšie presné bolo v Honde, dobrých 25 -28 rokov dozadu.

Podľa mňa je prípadná chybovosť manuálnych prevodoviek spôsobená NESPRÁVNYM spôsobom používania.

20 ročni " moto novinari" skoro v každým teste tvrdia o " športovom aute, športovej jazde", aj keď je to obyčajne rodinné auto a v testoch doslova trepu sprostosti o RÝCHLEJ prevodovke... ::: :::

Stačí si niekedy všimnúť, ako sa niektori piloti F1 v W, Audi, BMW 3 ....,pohyňaju z miesta, ako si namyšľaju, že robia dojem na okoloidúcich, keď pískajú gumy, s vytočenymi kolesami .... :40bd:

Keďže je koncernu skutočne asi najviac, tak sa aj najviac kazia.

Edit: v Man- e z 1997 roku- 6 valec je oveľa príjemnejšia a presnejšia prevodovka, než v Man-e, toho istého radu z 2007...

Niečo ako Honda verzus 405... :40bd: :3c90:
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Oproti PSA je kazda majualna prevodovka lespia. Teda bolo. Posledna generacia je super.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných