VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Otázka na fachmanov :

Práve som sa dopočul, že hybridné auto sa môže SAME naštartovat, keď je zapnutá nejaká funkcia, napr klíma.

Otázka znie :

Ked sa vie samo naštartovat, prečo sa aj samo nevyplo??

A ďalšia vec : je to aj uvedené v NÁVODE na obsluhu??

Podľa mňa je to nemožné a výrobca by riskoval žalobu.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa herin »

Nechápem prečo tu útočíte na sevena ked má pravdu..
Náhrady dielov, ktoré si montujeme na autá nie sú zdaleka takej kvality ako majú diely, ktoré má to auto ked schádza z linky...už som to vysvetloval aj na mojej vlastnej skusenosti..
Silenty Lemforder alebo tyčky Lemforder sú taký istý shit pomaly ako keby som tam dával možn nejaký polský MaxGear alebo čínske GSP..ale hlavne sa všetci idú z Lemofrderu potentovať aké je to kvalitné a ako sa to montuje už v prvovýrobe..no trt makový..
Náhrady Lemforder nevydržia ani polovicu životnosti originálnych dielov a teraz hútajme ako je to možné kedže podla niektorích ľudí schádzajú z tej istej linky..
Nech kludne vysvetlia ako je možné že originálna tyčka stabilizátora/z výroby/ zatial vydržala pomaly 170 000 km a predtým náhrada Lemforder 30 000 km???Jazdí sa s autom tá istá trasa už 8 rokov...okrem volna a dovolenky stále to isté...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa dreeevo »

Herin, napíšem to takto. Prečo kolesové ložisko 2. generácie (náboj je vnútorný krúžok ložiska - napr. predné ložisko na fabii I) na forde, kde sa montovala prvovýroba od FAG-u vydržalo 250 000km a nové tej istej značky len 80 000km ? Materiál ložiska aj rozmery a tolerancie boli rovnaké, len hlupák v servise nemal prípravok na lisovanie tohto typu ložísk a tak to nalisoval natvrdo tlačením na náboj a poškodil valivé elementy v ložisku. Spýtajte sa v servisoch, či majú tento typ prípravku a 80% vám odpovie že načo, netreba.
Rovnako ako ramená, stabilizátory atď.....nesprávna montáž v zaťaženom, nezaťaženom stave, uťahovanie od oka a pod. bez predpísaných momentov, nepoužitie mazacieho tuku počas montáže atď. A potom tu vznikajú vyššie popísané situácie kedy prvovýroba je super a všetko ostatné je hnoj lebo to nevydrží.
Ale v prvovýrobe kým operátor nedotočí rameno na predpísaný moment a automatizovaný šrobovák nezahlási výrobnej linke, že je to OK tak diel ďalej nejde.
Schaeffler napr. pravidelne aktualizuje montážne návody pre svoje produkty len pochybujem, že ich zo servisákov aj niekto reálne číta.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

dreeevo napísal: 11.05.2022 14:48 Ale v prvovýrobe kým operátor nedotočí rameno na predpísaný moment a automatizovaný šrobovák nezahlási výrobnej linke, že je to OK tak diel ďalej nejde.
A ak je diel od subdodávatela tak ten má skoro vždy ešte prísnejšie nastavenia ako samotná automobilka. Príklad - bodovaná matica požiadavka fauve 10KN na trh , naše nastavenie 12KN. To už sa nastavuje ťažšie. Keď sme protestovali tak nás poslali do péčka - že pre istotu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa milkoTT »

TDIdieselpower napísal: 10.05.2022 22:50 Seven ma pravdu, Miko ty kde zijes v idealnom svete? co myslis ze linka co vyrobi je vsetko na 100% dokonaly vyrobok?
VW alebo hocijaky vyrobca automobilov ked si objednava nejaky diel od vyrobcu tak si povie co chce a za aku cenu to chce, a da si toleranciu kvality napr 1%. ked linka vyrobi 1000 dielov a 900 splna toleranciu do 1% a 100 do 5% tak tych 900 pojde do VW do prvovyroby a tych 100 ide ako nahradne diely do servisov.
velki vyrobcovia ako VW sa biju o centy na kazdej suciastke, lebo nakupuju miliony dielov kazdy den a mozu si davat podmienky co zoberu aku kvalitu za aku cenu. a vyrobca dielov tie kusy co nesplnaju podmienky do prvovyroby samozrejme nevyhodi do srotu ale sa pouziju ako nahradne diely kde tie tolerancie nie su take prisne.
takze ano vsetko pojde z jednej linky a rovnakeho materialu ale vysledna kvalita prvovyroby a nahradnych dielov nebude rovnaka, lebo jedny splnaju poziadavky na kvalitu do prvovyroby a tie druhe ich nesplnaju.
Ako som pisal panovi Sedmičke, tak aj Ty vies prd makovy o tom ako sa vyrabaju diely. Pohybujem sa tam 20 rokov, a nemam silu sa tu hadať s Vami.
Oco to vysvetlil ako to chodi vo výrobe. Buď je vyrobok 100 percentny, alebo je šrot. Hovorí Ti niečo technicky vykres vyrobku??? Tam sú uvedené tolerancie, ktoré ked výrobok splna je OK, ak ich nesplňa ide to šrotu. Nie do servisu. Este raz Ti uvediem priklad na pneumatike, aby si to dokazal pochopit. Myslis , že pneumatika Continental na aute v prvovyrobe je iná ako pneu Continental ,ktoru si kupiš v autorizovanom servise, alebo si ju objednas z hocijakeho eshopu a namontujes na svoje auto??? Mysliš, že uz je tam ina kvalita? ze to je druhovyroba???
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco idem zas vrtat... x krat si tu uz pisal ako smejdovo vyrabate ako aj ked stroj "uvidi" chybu napr. pri zvarani tak to odklepnes ze OK, ako idu hrdzave plechy do vyroby,ako ti slaboduchi aj ked uvidia chybu tak radsej otocia hlavu inam ..lebo nove auta kupuju len zbohatlici a tak im treba,ako miesto utahovacky srobuju skrutky kladivom..atd atd, na vsetko si uz ani nespominam ...a teraz otacas o 180° a pises o idealnom svete v automotiv. Tak kde je do certa pravda, taral si vtedy a pises pravdu teraz alebo????
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

Pravda je aj jedno aj druhé a elegantne sa to prelína. Je to stále jedno a to isté - ludský faktor. Aj ja keď mám blbú náladu pustím zlý zvar napriek tomu že linka zastaví a pýta sa ma. Viem na akom princípe funguje kontrola u odberatela a viem čo si môžem dovoliť. Ak to prepísknem tak zliznem kárne a ide sa ďalej - za 5 rokov mám jedno, za verbálne napadnutie nadriadeného. Takže oebávať sa mi darí.
Zároveň ale platí aj to, čo som napísal - linky sú nastavené prísnejšie ako je požiadavka odberatela. Neexistuje aby sa diel s "horšími" parametrami dostal niekomu ako náhradný diel. Buď odcestuje do prvovýroby ako top stav, alebo je v šrote.
To že čínsky plech hrdzavie už na lodi k nám je pravda - opýtaj sa Nagyho. :o Ale on podla mňa kuká na strechu ako mu utekajú elektrony do leafíka, takže ani nebude vedieť čo sa kde seká.
Dnes som sa celý deň motal po výrobe a za ten čas bol na jednej linke jeden NOK diel. Čo myslíš čo si zapametám? 8 hodín bez problémov, alebo to ovno čo vyplula linka na afdinku???? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

K lemforderu co je vlastne ZF alebo jeho ostatne pod-firmy. Zoberiem ulozenie motora chce niekto lacnejsie febi, meyle atd. a ja mu garantujem, ze bude zle hned od montaze kym tam neda lemforder, ktore pride s vyznacenym originalnym cislom vyrobcu auta na sebe jedine lemforder ulozenie funguje resp. originalny diel co som uz povedal je rovnaky lemforder, pride rameno lemforder, ktore je s originalnym cislom vyrobcu ako odliatok, nie nakreslene alebo napisane je to odliatok s originalnym cislom. Originalne tesnenie tiez vyraba len elring alebo ajusa, ak bol v prvovyrobe tlmic sachs tak len ten sachs bude adekvatna nahrada ostatok sa s nim rovnat neda ani kyb ani trw ani nic, sachs to robil od zaciatku.
martincichy
Príspevky: 5449
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa martincichy »

Trosku Ta poopravim a dopletiem - kludne mohla nastat situacia, ze chvilu isiel sachs a chvilu isiel Febi Bilstein :)

Automobilky a ani ine vyrobne zavody sa neupinaju na jedineho vyrobcu. Kunkurencia generuje cenu a ... byt odkazany na jedneho vyrobcu je zo strategickeho hladiska nebezpecne.
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Nesiel ani chvilu, priamo na tlmicoch z prvovyroby je znacka vacsim sachs ako original automobilka. Na vsetkych komplet urciteho modelu na ktore som tym myslel je sachs, na novsom modely je sachs a pri 4kole bilstein, tam kde je bilstein sachs ani nerobi aftermarket, nema ho v ponuke. Sachs jednoducho spolu s automobilkou, jej poziadavkami urobil tlmic pre tento model. Na bilstein tlmic staci pozriet na fotku co ma v ponuke a je nad slnko jasne ze to nikdy nerobil v originale lebo este z povodneho originalu na novy treba nieco prehodit nie je tak celkom komplet.
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Kupuju sa aj cisto originalne diely tam kde cokolvek ine napr. nevie splnit poziadavku/funkcnost. Kto s tym pracuje v praxi ten vie co kde patri, mal by.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že sa kupujú,vo velkom rozsahu elektronika ale aj diely ktorých náhrada je mimoriadne zložitá alebo časovo náročná.
dreeevo to napísal veľmi presne,dá sa do bodky s ním súhlasiť.
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Jasny priklad de.ilizmu je prezuvacia sezona a vzduchova pistol v rukach i.iota.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Seven , mňa veľmi zaujíma ako začne šmýkať spojka pri 160km rýchlosti. Za ďalšie jazdis diaľnice , ja tiež a menil si koľko spojok ? Ja som nemenil ani jednu na autach čo jazdím od nova a to majú už cez 500 tisíc km , čo som predal malo cez 600 tisíc . Tocim De-Sk každý týždeň . Pred tým 9 rokov som točil týždenne , potom prestávka a robil som vodiča autobusu a vo februári som išiel zasa do De . Skoro celú diaľnicu jazdím na 6 ke to je 99% jazdy a preradovat nepotrebujem takže kedy stihneš odfajcit spojku keď sa to ešte mne nepodarilo . Priatelu a ak tak často jazdis na tých diaľniciach tak je zaujímavé koľko podvozkových dielov si vymenil . Ja mám ešte aj tlmiče pôvodne , silenty pôvodne , nič nebucha ale dám ruku na srdce a napíšem ti že má auto diaľničné km
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - nová dvojhmota a spojka

Príspevok od používateľa zaklik »

milkoTT napísal: 10.05.2022 20:59 Seven chces mi povedat, že zotrvačnik Sachs čo si kúpiš v autorizovanom servise je iný (cenu nemyslim ), alebo na inej linke zmontovaný ako ten čo si kupiš v predajni autosúčiastok hocikde inde ? Chceš mi povedať, že pneumatika Continental ktorá je obutá na novom aute z vyroby, alebo ju predáva autorizovaný predajca je iná ako pneumatika Continental, ktorú si Ty objednas v pneuservise u Jožka Ferka vo Vašej dedine???
Napríklad pre niektoré automobilky, keď sa dodávajú pneu na nové autá, tak sa každá jedna Rontgenuje.... nevyhovujúce idú na recykláciu alebo ak spĺňajú minimálne hranice na použitie idú na bežný predaj.... tie pneu ktoré síce schádzajú z rovnakej linky ale sú na bežný predaj tak sa robí RTG na 1 z 1000. to je len príklad...tých skúšok je tam viac...

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných