VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa ramairn »

Čaute, tak ide o Passat b8, 110kw, 6st. M. Na voľnobehu cvrlikavý zvuk, ktorý vychádza priamo z motora podľa počúvania uchom, niekde cca10-15 CM od veka na dolievanie oleja smerom doľava a dole nejakých 20stupňov. Tam sú zapojené konektory na výstreky alebo čo. Rozvody menené cca 3000 km dozadu a problém pretrváva tuším ale cvrlika viac. Keď pridám (na voľnobehu) tak to prejde do súvislého pískania. Inak motor ide dobre nič nesvieti, nehnevá...poraďte
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chýba základná informácia - km. Vzhľadom na konkrétny motor je treba venovať pozornosť či zvuk negeneruje vysokotlaké čerpadlo,to od nejakého nábehu km tú tendenciu má.Zvuk je niekedy celkom kumšt presne lokalizovať dokonca aj elektronickým stetoskopom.Zvuk sa neskutočne prenáša takže to chce trpezlivosť aby sa neriešila mylne stanovená vec.A práve vzhľadom na množstvo techniky na jednej hromade to vedie k nemalým nákladom a ešte zbytočným.Zle určená závada vyhráva servis,dobre určená zákazník.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa ramairn »

148xxx tkm
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Málo na problém čerpadla,to ale znamená iba že málo pravdepodobné.U týchto motorov sa nič a nikdy vylúčiť nedá,ide to proste spolu z množstvom techniky.Tu sa iba obrniť trpezlivostou,sledovať okolnosti kedy slabšie a kedy viac napr v súvise z teplotou,po štarte, a podobne,a snažiť sa lokalizovať miesto zvuku.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa seven549 »

no prosim konecne nejaky dovod tie 110kw motory nebrat.a tak to kazdy chvali ze je o drziak a dialnicna raketa.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre jeden záprdok sa nelikviduje chov sliepok.A to ešte nijako nepotvrdený.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja by som sa najskôr zameral na kladky a rotujúce súčasti ,okom viditeľné aby som ich vylúčil , prípadne zhodiť remeň a naštartovať bez neho . Kontrola všetkých plieskov,drziacikov či nieje niečo uvoľnené ,všetkého sa dotknúť a až potom riešiť tie zlozitejsie veci . Ľudia choďte na to logicky a nie len otvorím kapotu ,počujem a napíšem na fórum .máš to auto fyzicky pri.sebe tak to hádam skúsim identifikovat
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa Thomasl »

mám takú istú motorizáciu CRLB 110KW v Passate B8,cvrliká to vždy keď je studený motor viac v zime ,teraz keď je teplo počuť to asi dve minúty,vymenil som takisto komplet rozvody ,nič sa nezmenilo ,ostalo už len vysokotlaké čerpadlo a zistoval som ,že zvuk ide od neho ,nábeh mám 200Tkm, piliny vo filtry nemám a preventívne čerpadlo meniť nebudem..Radím ,keď auto ide dobre,radšej do toho nevŕtať.Vymeň raz ročne palivový filter,skontroluj či nemáš piliny,tankuj kvalitnú naftu,pridávaj VIF,nejazdi na prázdnej nádrži a vytešuj sa, koľko ti vláda pridá inflačné..
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Ked vysokotlake cerpadlo vyrobi problem, hladat pilinu vo filtry bude uz neskoro, to najdrahsie si vezme so sebou.
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa Thomasl »

takže odporúčaš preventívnu výmenu? najväčšia sranda je , ak aj po preventívnej výmene bude takisto cvrlikať aj nové a ty zistíš ,že tento zvuk je vlastne vlastnosť výrobku,podobne ako pri olejových čerpadlách ,ktoré pri týchto modeloch "spievajú" od nova...
matussuchanovsky423
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.05.2022 00:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa matussuchanovsky423 »

Prve B8 maju problem s vodnou pumpou
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa herin »

Preventívne meniť čerpadlo?hmhmhm v autorizáku cca 700-750 eur aj s prácou...
Každe čerpadlo raz klakne a vtedy vypne motor a na volnobeh treba zájsť ku krajnici a čakať na odťah :) už viac nenaštartujete...
Nechaj to tak ako ti radia a nič preventívne nemeň...ved si zober keby si preventívne vymenil čo ja viem svetlá, alebo preventívne si vymen airbagy..alebo blok motora..
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa ramairn »

Rozvody, kladky, vodná pumpa menené 3000tkm dozadu, a cvrlikalo aj pred, aj teraz. Keď na to prídem a odstránime závadu dám vedieť, ale kým nemám istotu vyhadzovať € do vzduchu nebudem samozrejme. Mechanik ešte skúsi fonendoskop, nejaké vôle zvonka vibrujúce atď. samozrejme skúšal. Uvidíme čo to čerpadlo skúsim sa na to zamerať
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa ramairn »

Ešte ma napadá olejové čerpadlo neviem síce ako je presne poháňané poprípade tandemové..uf
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - kovové cvrlikanie motora

Príspevok od používateľa laco1871 »

Cvrlikať môže kompresor klímy...

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných