VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa ramairn »

Čaute mám problém, pri "studenom" štarte keď je auto dlhšie odstavené pri naštartovaní spod auta prvé cca 3sekundy počuť zarachotenie/zahrkotanie. Tiež pri jazde a preradení rýchlosti občas počuť kovové klep, jednorazové a aj keď idem na jednej rýchlosti stabilne a úplne pustím plyn potom pridám (jemne alebo dôrazne je to úplne jedno) tiež to spraví kovové klep niekde spod auta. Aj keď neviem či tieto dve veci súvisia s tým štartovaním, ak mal niekto podobný problém budem rád za info, ďakujem
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Hrkotanie pri štarte Passat B8

Príspevok od používateľa ramairn »

Ide o Passat b8 110kw 6st manuál
Ešte jedna vec, robený repas prevodovky 2500-3000tkm dozadu a menená komplet spojka a dvojhmota 1500tkm dozadu, auto ide dobre chvíľku bol pokoj teraz chybu pripisujem jednej s týchto dvoch vecí, aj keď pri štarte s vytlačenú spojkou prevodovku môžem asi vylúčiť keďže to zahrkotanie ide viacmenej spolu zo štartom +- dve sekundy po ňom, neviem čo s toho dať vyreklamovať..
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Hrkotanie pri štarte Passat B8

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Tá vymenená dvojhmota bola akej značky?
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Hrkotanie pri štarte Passat B8

Príspevok od používateľa ramairn »

LUK, dvojhmota spojka, komplet všetko, ale aj pri zrýchlení keď stlačím spojku na nižších stupňoch hlavne cítim trhnutie aj keď vypínam auto, čiže tá dvojhmota od výroby nebola asi najlepšia, len neviem či to môže spôsobovať aj hrkot pri tom štarte,
mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa mickey21 »

Dvojhmota typická.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa seven549 »

to kovove klep je normalna vec robi to kazdemu kto nedal originalny zotrvacnik.no taku vec vyreklamovat je katastrofa.treba to znova rozobrat a dat druhy diel.cize za mechanikom nasimulovat mu problem a nech sa vyjadri co s tym dalej.

musis sam vediet ako sa to spravalo so starym zotrvacnikom a co to robi s tym novym.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa ramairn »

Áno to klepnutím ma nejak ani netrápi ale ten plechovo hrkaotavy hluk pri štarte, niekedy tam niečo zatrepoce niekedy len zahrkotá, ako kedy nieje to vždy 100% rovnaký zvuk ,skúsim teda asi vyreklamovať a vymeniť dvojhmotu samotnú a uvidíme...hádam to prestane, po výmene tej starej bolo takých 1200tkm všetko ok, tam bol tiež podobný problém ale vrátilo sa to
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď bol rovnaký problém pri starej aj pri novej - nemala by sa chyba hladať niekde inde? :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Mohla a nemusela - ak bol starý zotrvák už vymlátený a nový pochybnej kvality, tak sa budú správať rovnako.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa ramairn »

Áno a o to presne ide, chvíľu tých 1000km to šlo ako má čiže chyba bola v tých starých dieloch a potom to prišlo najprv trhanutie pri vyšliapnutí spojky pri akcelerácii a teraz to plechovo hrkaotavé zarachotenie pri štarte, je to len vína zotrváku alebo aj nejakej súčiastky pri ňom keďže všetko je nové, že čo vlastne s toho dať vyreklamovať a vymeniť za nové
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo ak bol zotrvák dobrý a chyba vznikla pri montáži?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa seven549 »

to by nemal 1000km klud.s tymi zotrvacnikmi je to vzdy loteria.niekto to predava napr ten luk za 250 iny za 350 dalsi za 550 vzdy rovnaku znacku.ako ma na to uz aj taky servis prist ze je to fake ked vsetko je luk.
aj ten za 550 vie byt fake diel.dnes uz nieje zaruka ze drahe je dobre.ani lacne a ani stredna cesta nieje zaruka.a predajcov je viac ako servisov.cisty americky svet.nikto uz nerobi kazdy len predava.aj indulonu som videl na amazone za 8 ecok kus???? inflacia??? rusi podla burzy maju nulovu inflaciu.ten rubel nic nestratil.len eu a usa nejako influju a tehly drazeju.



uz vidim toho mechanika a servis robit toto na zaruku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa oco13 »

uz vidim toho mechanika a servis robit toto na zaruku.
Myslím si to isté :4012: :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

seven549 napísal: 06.06.2022 16:46rusi podla burzy maju nulovu inflaciu.ten rubel nic nestratil.
Podľa akej burzy? Tej, na ktorej sa rubeľ neobchoduje a má pevne daný kurz? :::

https://blisty.cz/art/108401-proc-a-za- ... -rubl.html
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - hrkotanie pri štarte

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ano posiluje, je to stabilna mena, pamatam si ako som bol v rusku pred invaziou v 2014 a bolo to tusim 33 rublov za euro, po invazii ked som bol znova to bola parada nakolko to bolo 60 rublov za euro, pred oficialnym napadnutim UA neviem ci to nebolo cez 80 rublov za euro a naposledy okolo 120 kym rusi nezakrocili ale krasne je vidiet ten uzasny ekonomicky zazrak ked sa za par rokov dostali z 30 na 120 rublov za euro......proste 4 nasobny prepad meny za 8 rokov.......kde jen soudruzi udelali chybu.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných