VW Passat B8 - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa xentry »

Ano tu sme vsetci hlupi a nenazrati, ktorym to je praca. Prislo auto S500 mercedes z polska, kde preslo cez x servisov a problem s lambda sondami ani jeden z nich si nevsimol ze je komplet kablovacka pre lambdy zastiknuta medzi motorom a prevodovkou aj ked ju mali dole "neda sa opravit", dalsie Sko nefunguje vzduchovy podvozok nikto tam nevedel kde je chyba, kto by tak tusil, ze problem podvozku sa nachadza vo vahe vzduchu motora. Nebuduce ked nieco odtial pride po oprave poslem peniaze tam nech studuju.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyčítať chudobnému že si doslova všetko musí vlastnoručne sám,to určite nie.Myslím ale že som naznačil plačom v Mercedese že tam niečo nesedí.Riešiť Passata 2016 čo rozhodne nie je práve auto sociálne slabších domácimi prácami je na pridvihnutie obočia.
Ak už padla zmienka 300 e.- za prácu a spojenie zo 60 hodinami,tak sa spýtam či sú štyri dni a 22 hodín v podstate nezárobku kým si gazda "šetrí" asi tak čo ? Nie je správnejšie tie štyri dni robiť,dať si ich zaplatiť za to čo viem ja,a ja logicky zaplatín toho opravára a pod za to,čo vie on. Pretože o tom reč až doteraz nebola,ale svoj čas nezárobku je tiež cena ktorú treba od ušetreného odrátať.Ok,ak niekto nepracuje a má mrte času ale nie peniaze to ide pochopiť,až na vlastníctvo auta ktoré zrovna nepatrí do takého portfólia vlastníkov.Pozor,ja nič proti nízkopríjemovej skupine nemám,som dostatočne sociálne cítiaci,až moc.Ale to neznamená že prestávam si dávať veci do súvislostí.Pozor na to,z nás dvoch som stále ten overiteľný iba ja kto si nemôže dovoliť zavaliť čo sa zaráči.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Xentry...bol by ozaj dlhý zoznam opráv "po oprave" . Ozaj dlhý.Aj samo doma aj po servisoch.Žiaľ aj veľmi známych.Ten nespočet dielov čo treba opätovne kúpiť lebo najlacnejší šmejd,lebo vrakáč,lebo polsko. To polsko nie problém,problém je že sa vyhladá najlacnejší diel aký vôbec existuje.Vyhladáva najlacnejší majster v galaxii a výsledok si napísal
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

ďakujem všetkým zúčastneným,už sa asi povedalo všetko...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Renova »

.....nechápem prečo si si neišil po radu na Polské forum ked si nevedel či je nutné demontovať tu nápravnicu ??.....zadarmo poradiť na to su dobrí aj tí nenažraní Slovenskí mechanici.....éééhm Slovenská mentalita
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

Pan nemowy po polsku...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

a Renova , správnu radu o nutnosti demontáži nápravnici som vtedy aj tak nedostal,éeehm
slovenská mentalita....
cacina
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 03.02.2008 20:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa cacina »

Slovenská realita, peniaze sa závidia ale ešte aj robotu :..:
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa bosston »

Na zaver by som este poprosil nejaku basnicku od petersona999,taku aspon na 20min citanie,dakujem.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Dep »

miroslav640 napísal: 18.01.2022 21:11 Moka skúsenosť Passat B6ka,1.9 Tdi 77kw,výmena spojky so zotrvačníkom práca+materiál 480€ v obyčajnom,ale celkom poctivom servise v meste.
na mojom byvalom Mondeu 2.0 TDCi MK4 som mal ponuku na vymenu spojky plus dvojhmota na 670 EUR vratane materialu. Praca vychadzala na nie viac ako 150e (sused sikovny garaz majster). Cena 1200e smrdi autorizakom, a 2000e no comment.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa simie69 »

Prepáčte, ja sa nezvyknem vyjadrovať, v podstate len raz za čas na toto fórum nahliadnem, ale toto mi nedalo.. Prečítal som si prvú stranu diskusie a je mi na zvracanie z toho, že niekomu stojí za to zakladať tému, aby niekomu, kto na tomto fóre rozdal NESPOČETNE množstvo "rozumov" zadarmo a venoval tomu kvantum času, dokázal že je č.ur.ák...
A kto má trochu ekonomického zmýšľania, spočíta si čas ktorý venuje práci na aute svojpomocne a písaniu v tejto diskusii a prepočíta to v hodinách na cenu svojej práce príde na to, že okráda sám seba. Jednoducho NEEXISTUJE, aby si niekto svojpomocne vymenil zotrvák lacnejšie ako mu to urobia v servise, jedine že by pracoval za 3,50 na hodinu (čím sa nikoho nechcem dotknúť) ale to by si potom asi nekupoval Passat B8.

Čudujem sa len mhlavaty, že má energiu na hádzanie periel sviniam...
Dovi :bye:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa herin »

Elit aj Autokelly nemaju náhodou niečo spoločné?Oni majú zmluvy so servismi a závoz je zadarmo..pri tých maržiach čo majú tak už by im asi bolo blbé si pýtať aj za závoz..
Ked vidím tie ceny na ich stránke tak mi príde až zle...Kotúč Ate u nich 113 eur kus a na to isté auto ten istý kotuč stojíí na webe 58...a u nich dostanem za 45 Starline :)))))
No nie je to zábavné?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa achada »

Spolocne maju majitela. A ktora firma si pyta za „zavoz”? :41c2:
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa bosston »

Autokelly by uz malo patrit pod Elit..a to by ti tam museli dat viac ako 50 percnetnu zlavu zeby sa dostali na cenu konkurencie..
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa achada »

Nikto nepatri pod nikoho, su to samostatne znacky so spolocnym majitelom. Uz peknych par rokov.

https://www.autokelly.sk/page/AboutUs

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných