VW Passat B8 - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

samozrejme aj s materiálom...
LPerina
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa LPerina »

Thomasl napísal: 18.01.2022 18:42 Ponuka je stará 2 dni.Takže na cenu materálu si pripočítali cca +1200 eur...
Avšak pred dvomi dňami ty už si mal hotovo, čiže mi tu nejako nesedí časová postupnosť toho prečo si si to robil sám......a áno pokiaľ si servis takto nehorázne a bez hanby účtuje euráče navyše je celkom ok vysr...ť sa im pred dvere avšak na druhej strane verím, že ani na tom východe kde síce nič nie je existujú aj iné servisy, je to len o tom sa popýtať okolo seba a verím, že by si určite našiel aj lacnejší....
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Renova »

Thomasl napísal: 18.01.2022 19:07600 eur..
:40bd: .... toto mne keby nejaký zákazník navrhoval,tak sa budem tváriť že ho ani nevidím ani nepočujem.....100 euro za prácu :3c90:
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

A ty kolko berieš za hodinu ? Či ukolovo podľa zakazníkovej peňaženky? lol
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

cenovú ponuku som si dal vyhotoviť až po skončení práce,predtým som na to nemal čas..Na zaujímavú otázku som odpovedal pre mńa pravdivou odpoveďou-čo by bola dobrá cena ,100 eur je dobrá ,200 menej dobrá ....atď...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa dreeevo »

Minulý týždeň kamoš taxikár - výmena spojky Insignia 2.0 cdti 103kw 2014 v Opel servise 2600€ - stredné Slovensko pod Tatrami. Mojej chceli meniť spojku na 18 ročnej naftovej rotačke za 1200€ :D v neznačkovom servise takže sa nečudujem, že šikovný ľudia sa chopia roboty a spravia si to sami. Jasné, nikto nebude robiť 4 hodiny výmenu spojky za 100€ v hrubom ale aby si niekto k cene komplet spojkovej sady za 420€ (sachs) ešte pripočítal 800€ za robotu - to už je hooodne za hranou.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Moka skúsenosť Passat B6ka,1.9 Tdi 77kw,výmena spojky so zotrvačníkom práca+materiál 480€ v obyčajnom,ale celkom poctivom servise v meste.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

takže to potvrdil aj dreeevo 2000 eur je bežná cena v origo servise a to je ešte len začiatok roka,na konci na tom možeme byť pokojne s cenami ako v Dánsku...Pre ukĺudnenie máme v práci Ukrajinca a ten tvrdí ,že na Ukrajine je materská na mesiac 25 eur...
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa julko242424 »

Pán Hlavaty načo sa tu obhajujete pred tymito anonymami?Vy sa obhajovat,ako to robite Vy, sa nemusite.Vasa praca hovori za vsetko.Urobite vzdy vsetko tip-top ako to ma byt, aby clovek mohol s kludnym svedomim gulat kilometre.Ste jeden velky odbornik a kto Vas pozna(a je ich dost) iba potvrdi.Drzim Vam palce a nech Vam zdravie slúži.
cacina
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 03.02.2008 20:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa cacina »

Tomas držim ti palce.
To sú len zavistlive reči. Samé ilúzie o servisoch, dobrý servis treba hľadať lupou na mape SR, kto má solídny servis nech sa ho drží.
Ja to robím tak isto, ale podstatne starších autách. Keď som si menil spojku na opli tiež som si pozrel aj od neho video, opel má toež napravmicu a tiež ju nedával dole, ale ja som dal dole lebo by to bol pôrod tak prečo si noulahčiť robotu.
Táto téma nieje o nápravnici, ale o tom že si si dovolil sám opraviť auto a ušetril peniaze dom. rozpočtu napr. Na letnú dovolenku.
Nech sa darí,
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

súhlasím ,že p.Hlavatý je odborník a veľakrát aj mne pomohol svojimy radamy.Má perfektne zvládnuté postupy a takisto nesmierne skúsenosti.Bohužiaľ vyjadrenia ,že ten alebo onen je idiot aj keď toho človeka nepoznám a hneď skritizujem sa mi k nemu nehodia .Je to prinajmenšom neprofesionálne.Pracoval som veľa času v zahraničí v Nemecku,Dánsku a tam keď sa bavilo o práci sa mi nikdy nestalo ,aby Dán ,alebo Nemec niekoho označil a zhodil pred ostatnými,naozaj nikdy.Tu na Slovensku je to skor pravidlo.Toto by som považoval za asi najväčší rozdiel medzi slovenskou a ich mentalitou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Museli by sme spolu pozerať takéto video a každú chvílu ho zastavovať...a niečo k tomu povedať.Toto tu nie je,toto neurobil,toto je vo videu úplne preskočené a pod.Ja som to už povedal,video má účel prečo vzniklo a ten (zrejme) plní.Niečo ako keď nejaký Blaha zaperlí a to komentuje zase niekto z tej jeho oblasti. Určite by som si to nedovolil voči spúste ľudí z môjho oboru kde je česť už čítať čo napíšu alebo čokoľvek čo vypustia von na verejnosť.Máme ich na Slovensku tiež,rozhodne k nim prechovávam hlbokú úctu.Hento je šašek,že má laiky ma netankuje,tie má aj pán z výzkumáku.Ibaže tu vo videu vidím čo vidím a viem vyhodnotiť.
Mentalitu by som nerozoberal,nejakú tú skúsenosť s tým mám.Radšej ostanej pri tom že si vážim toho ktorého si vážiť môžem.Pokojne mi môže kto chce pripísať mínusku za to,na profesné veci reagujem občas nekompromisne a nasrdene
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa herin »

Ale treba uznať, že si mal odvahu...mením si doma na aute dosť vecí, ale na toto by som si v garáži netrufol..Napríklad ja by som si kotúče a ani platničky v servise meniť nedal...
Pre mňa je to max 1 hodina roboty a stavím sa že nejakí čuráci by po sundaní kotúča aní náboj neprebrusili drôtenkou...Ked som chodil pred rokmi do jedného pneuservisu, tak ani dosadaciu plochu na kotúči neočistili..boli tam stopy hrdze po zložení predošlého kolesa a nadrbali tam letný elektron...šak načo to vyčistiť...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

menil som už pár spojok na predošlých generáciách Passatov a Golfov ,takže to pre mńa nebola až taká novinka ,ale nie pre zárobok ,len v rámci rodiny a známych...Odvaha to je silné slovo ,nie je to operácia srdca a kým sa hovorí ,že nejde o život ,nejde o nič...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten obraz ktorý takto vzniká je značne deformovaný.Tu snáď nikdy nikto žiadny servis nepochválil,žiadneho normálneho (aj cenou) mechanika nevyzdvihol.Prioritne sa vždy bavíme o negatívoch.A nakoniec negatívom je aj samo doma práca,zase si nenahovárajme aká bomba vec alebo vymoženosť to je.Je to niekde vynútené okolnostami,niekde to je náturou toho kraja alebo regiónu,tu si zase nič nenahovárajme a zbytočne nechcime oklamať sami seba.Sme aký sme,zo všetkého najviac nemáme radi úspešných a nehladíme ako sa nimi stali, a nenávidíme platby za rozum,len ich prijímame lepšie pokiaľ sa týkajú advokáta notára a pod. lebo tam si žiadnym samo doma ani vrakáčom či inou skratkou nevieme pomôcť.Ale zaplatiť roboša...ani bohovi ! Pritom to možno ani nie je tak celkom roboš,najlepší sú všetci VŠ vzdelaný,akurát to nenosia pripnuté na monterkoch.Raz dávno mi to jeden ozaj dobrý mechanik vysvetloval,- zákazníkovi nie je jedno,či platí 100 e.- kde je 1e.- za materiál a 99.- za prácu. Stým bude neskutočne nespokojný,ty budeš hajzlík,osierať ťa bude kade bude chodiť.
Ale 99.-e za materiál (no čo už raz trebalo) a 1.- za prácu ťa bude vychvaľovať kade chodí,budeš hviezda zachmúreného neba. Stále je to stovka.
Najviac svinstva v rovnováhe robia v podstate predajcovia dielov.Pretože komukoľvek predajú diel za tú istú cenu ako servisu a zaniká prirodzený účel množstevných rabatov.Dielne tlačí k logike posielať preč práce kde už diely zakúpené sú.Správnosť a nesprávnosť si každý prispôsobí svojmu videniu,takže riešiť to tu je nezmysel.Sú to všetko veci kde zo sto ľudí sa nezhodnú na ničom ani dvaja takže nech si každý nechá tú svoju pravdu ako jedinú správnu.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných