VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas430
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.09.2022 00:29
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa lukas430 »

Zdravím. Mám taký problém, že pri záťaži mi občas vynechá úplne motor. Auto podradí, otáčky drží na 3500, ale vôbec nepridáva pár sekúnd a zvyčajne potom naskočí. Stane sa to bez akejkoľvek kontrolky. Párkrát sa mi stalo, že začala blikať kontrolka žhavenia, vtedy sa auto už nechcelo pohnúť až kým som ho na chvíľu nevypol. Po naštartovaní všetko zmizlo a auto šlo ďalej. Problém je, že nemôžem ani na dialnicu, tam to začne po pár sekundách. Párkrát som ostal stáť v strede cesty. Diagnostika nikdy nič neukazuje a v oficiálnom servise mi sami povedali, že nevedia čo s tým je, diagnostika proste nič neukazuje. Povedali, že mám jazdiť kým sa niečo neukáže. Bol taktiež napojený pc k autu počas jazdy. Vraj ukazovalo všetko dobre až kým vynechalo, vtedy na pc ukazovalo, že úplne spadol tlak paliva a nič viac. Snažil som sa takto najazdiť uz tisíce kilometrov, ale jediné čo sa zmenilo je, že to robí častejšie a dostávam sa do trochu nebezpečných situácií. Chcem len vedieť, či náhodou nemal niekto tiež takýto problém. Auto je VW Passat B8 Alltrack 140kw
Prvýkrát to spravilo pri okolo 105000km, teraz auto bude mať 115000km. Za 10000km sa neukázalo nič nové, iba to robí oveľa častejšie. Na začitku sa dalo ešte aj po dialnici ísť, teraz už vôbec. Predtým ako to začalo sa vymenil chladič (poškodil sa), vodná pumpa (prestala fungovať) a rovno sa vymenili rozvody (aj keď tie by ešte vydržali dosť). Čo by asi nemalo mať vplyv na to vynechávanie.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Je odvážne kúpiť si TDI. Ale kúpiť si 140 KW verziu je úplne šialenstvo.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tu sa nedá poradiť nič iné, len že máš ísť na diagnostiku...
Naozaj. Niečo evidentne na chvíľu zlyhá a treba to nájsť...
Trošku nádeje si dal vetou, že sa bol s PC aj previesť, ale že je všetko v poriadku, len pri naskočení núdzového režimu spadne tlak paliva sa mi vidí ako nedostatočné...
A trápiť sa takto už 10000km, to mi príde abolútne šialené...

Každopádne, aby som zasa len nenadával na neschopnosť servisov vykonať úkon zvaný diagnostika, výpadok tlaku paliva je celkom dobrá informácia.
To určite nie je dobré, nie je správne a ak je to jediná závada, tak treba zistiť pomerne jednoduchú vec - tlak paliva naozaj spadne, alebo snímač tlaku paliva zahlási, že tlak paliva spadne?
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Autorizovaný značkový servis si nevie rady. Lebo "diagnostika neukázala"... Ale hlavne, že si vždy otierajú huby o "garážové servisy".
V značkovom servise, kde majú pekné mladí sekretárky, ktoré ti donesú kávičku ešte asi nepočuli, že diagnostika neukáže mechanické závady.

Choď s tým do normálneho servisu a nie k tým predraženým flákačom, ktorí bez diagnostiky nedokážu nič urobiť.
A ako sa ukázalo, niekedy ani s ňou :40bd:
PS: Dúfam, že si aspoň nič neplatil, keď už ti pomohli veľké guľové.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa oco13 »

Choď s tým do normálneho servisu a nie k tým predraženým flákačom
neexistuje normálny servis, pretože aj mechanici sú ludia a potrebujú z niečoho žiť. Zaplatíš dve tri tisícky za sto hodín strávených hladaním závady???
Čítal si tu Milanovu story o Seate čo sa prehrieval kvoli G13 a potom 7 x preplachovať? Kto ti to bude robiť za drobné?????
Žiaden normálny servis ti auto kde nie je jasná závada nezoberie - lebo by na tom prerobil.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa kirke25 »

Prepáč ale musím ti to napísať - teraz priprav peňaženku - začne nekonečný kolobeh…. Ešte možno aj keď budeš mať šťastie a auto rýchlo predáš - tie reklamácie 😂😂😂
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa seven549 »

lukas430 napísal: 26.09.2022 00:39 Bol taktiež napojený pc k autu počas jazdy. Vraj ukazovalo všetko dobre až kým vynechalo, vtedy na pc ukazovalo, že úplne spadol tlak paliva a nič viac.
no tak preverit ten tlak paliva co to robi.nebolo nieco robene ?nejaka vymena.hocicoho s palivom.lebo auto ked ma 100 000km tak urcite sa uz nieco na interval menilo.

najbeznejsia pricina vydojeneho cerpadla alebo vstreky koncia alebo len taka blbost ako palivovy filter realne nevymeneny alebo nieco netesni.

pred tyzdnom to riesil jeden moj poliak na focuse tdci.140 000km a auto stale stracalo tah az nakoniec len jazdil do 105km/h s jemnou nozkou.nevymenili mu v polsku pal fiter mal ho tam snad od vyroby.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvé čo môže urobiť majiteľ sám,je dať si dohromady všetky okolnosti kedy za akých podmienok sa stáva plus servisná minulosť pre možný súvis..Ledna z najlepších správ pre dobrého diagnostika je ak majiteľ vie dobre popísať čo sa deje,v akej záťaži,v akej teplote,náhodne alebo vždy ak sú podmienky také isté.Má to cenu zlata,najviac pre majiteľa.
Výrok o tlaku paliva je výkrik do tmy.Ak by nebol už dávno je dohľadaná príčina.Tu ale treba vedieť že reakcia RJ motora obmedzí dávku paliva vždy ak nastane dôvod.A ten môže nastať kilometre odtiaľ a palivový systém nemusí mať ani len najmenší problém.Vidieť za všetkým katastrofu si treba odložiť na časy až sa preukáže,ale pôvod problému z takýmto dôsledkom môže byť banálny a dokonca mimo motora samotného len ako dôsledková chyba.Dá sa rozumieť nechuť hodiny sa prekutrávať datami meraných hodnôt ak je ich vyše tisícky,v dielni je zhon a všetko len nie pokoj sa sústrediť bez vyrušovania majstrom ,telefónom atd.Na kvalitnú diagnostiku musia byť extra podmienky,takže ja vnímam aj tento moment ako zásadný prečo ten kto má najväčšie predpoklady (autorizák) je vybavený technikou,má prístup k servisným informáciám výrobcu a jeho technickú podporu,pracuje v on line režime je tak slabý že ho sedem krát preskočí dedinský diagnostik svojimi vedomostami a tým že si vie vytvoriť podmienky pre prácu na inej úrovni..naštastie už v on line pracujú aj neznačkový.Tu je nevhodné dávať na niekoho smerovku,môže to mať veľmi nežiadúci dopad aj na toho samotného mechanika...toto fórum už narobilo veľa zla dobrým mechanikom.Treba po svojej línii,tu určite nie,anonymný priestor je nedobré miesto.Sú "spolky" kde sú dobrý v zozname aj s čím sa zaoberajú (značka,systémy),treba si tieto veci pozistovať
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa pepo64 »

jurajjanosik napísal: 26.09.2022 08:06 Je odvážne kúpiť si TDI. Ale kúpiť si 140 KW verziu je úplne šialenstvo.
To sú tie 140 kw verzie naozaj také zlé alebo sú to zase iba povery?A ak áno čo sa na nich serie?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa oco13 »

pepo64 napísal: 01.10.2022 09:26
jurajjanosik napísal: 26.09.2022 08:06 Je odvážne kúpiť si TDI. Ale kúpiť si 140 KW verziu je úplne šialenstvo.
To sú tie 140 kw verzie naozaj také zlé alebo sú to zase iba povery?A ak áno čo sa na nich serie?
Pri nich je celkom najhorší ten medzikus medzi volantom a pedalmi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 Alltrack , 140kw - úplna strata výkonu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako sa to vezme,sú prekomplikované pretože tak sú postavené požiadavky.Vysoký výkon,minimálna spotreba a nulové emisie.Takéto požiadavky splniť musia byť niečím zaplatené.Ale v podstate nad ničím podobným sa človek ktorý to kúpi nezamýšla,rozhodujú úplne iné kritéria a prvé zamyslenie smerom k týmto veciam príde až prvou poruchou.
Ono po určitej dobe samozrejme tá vrcholová skupina mechanikov bude vedieť ako čo prichádza a prečo,prípadne aj z vedomostami ako predchádzať aby sa niečomu predchádzalo.To je veľa rokov a vyžaduje si ohromné množstvo práce pri spoznávaní čo ako sa deje.To chce archív meraní,stovky záznamov,grafov a logov a zbieraní poznatkov.Na to čas dnes nie je,až na pár jedincov ktorý sú extrémne zamilovaný do remesla.Dnes pri mnohých starších motoroch je detailne zmapované všetko ako z minimálnymi údržiavacími nákladmi auto potiahnuť k šialeným porciám km.Majiteľia ktorý nezanedbali doslova všetko (lebo roky) dnes zistujú čaro techniky z obdobia pred ekoterorizmom.Navyše ako tak si zachovali dôstojnosť auta.To čo dnes pozerám je kolotočarina,šaškarina za strašné peniaze nabombovaná všetkým čo zdravý človek nepotrebuje ani sekundu.Chcú to takéto...majú to takéto.Smiešne je keď potom nariekajú nad technikou ktorú si sami zvolili.Vlastnou hlúpostou sa ľudia vnavigovali do problémov a miesto toho aby konečne používali mozog sa radikalizujú,hlúposť ostala,akurát je vypuklejšia
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní