VW Passat b7 2.0tdi 103kw cffb - teplota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DuDDy
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 07.12.2009 15:58
Zdieľať na Facebook

VW Passat b7 2.0tdi 103kw cffb - teplota

Príspevok od používateľa DuDDy »

Zdravím, mám problem u passata b7 2.0tdi cr (cffb) rv. 11/12 s udržaním teploty vody teraz v zime na 90 stupnoch aj po výmene hlavného termostatu ten malý termoregulátor som nikde nenašiel zrejme ho tam nemám. Auto aj keď sa nahreje na 90 stupňov po chvilke statia na volnobeh začne teplota padať. To samé pri jazde dole kopcom. U dsg menia ten maly termoregulátor to je častá príčina a kedže mám manuál tak tam zrejme nikde nieje. Nemal niekto z vás podobný problém a hlavne či sa to dá vyriešiť alebo je to nejaká konštrukčná chyba?
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ja mam manual a rucicka stoji ako na mieste....takze konstrucna chyba to nebude
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
DuDDy
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 07.12.2009 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DuDDy »

Tak to budem musiet nejak vyriesit, snad sa niekto ozve kto mal podobný problém a vyriešil to
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Je to prejav vadneho termostatu.Velakrat sa to tu uz spominalo,novy neznamena dobry
focuskombi1
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.09.2004 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focuskombi1 »

Ak mate automat je to termoregulator chladenia DSG. Je pod vzduchovym filtrom. Stoji to cca 20euro.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ved pise ze ma manual......ten termostat nebude len nejaky jednoduchy ako a "embecke" ale bude asi aj nejak ovladany, to sa musi dat zdiagnostikovat nejak ved aj funkcnost aj ovladanie, miestny vag guru mhlavaty ti urcite da fundovanu odpoved ked sa dostane k teme
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
focuskombi1
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.09.2004 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focuskombi1 »

Pardon neprecital som cely text.
partizansk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa partizansk »

Neviem, mne vždy na mojich autách prišlo normálne že pri nižších teplotách mi pri voľnobehu klesla teplota z 90°.

Predtým to nerobilo, pozoruješ to len teraz? Mohlo sa naozaj stať, že aj nový termostat je zlý a proste je otvorený neustále, preto teplota klesá. Bolo by dobré hodiť na diagnostiku aké reálne hodnoty ukazuje.

Možno by bolo dobré skúsiť vymeniť aj snímač teploty chladiacej kvapaliny, stojí pár eur a je možné že robí šarapatu aj ten.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných