VW Passat b6 2.0 tdi , 16v PD DSG 2007 - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lenovo123
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.04.2014 12:17
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 2.0 tdi , 16v PD DSG 2007 - trhanie motora

Príspevok od používateľa lenovo123 »

Zdravím už nejaký čas pozorujem na aute len pri teplejsom počasí nad 20 stupňov trhanie motora pri jazde.rucička otacok skáče hore dole. Keď ráno naštartujem a idem tak všetko v poriadku, len keď auto odstavím po jazde a trosku vychladne vtedy to začína trhať. Trhanie pretrváva len do kedy sa motor nezohreje na 70stupnov. Mal som to aj ja diagnostike a neukazuje žiadne závady. Filtre som vymenil a bez zmeny.Stretli ste sa už niekto s takýmto niečím? Ďakujem za odpovede.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

vw-passat-2-0-tdi-trhanie-motora-vybrovanie-t59260.html
z-tdi-bmp-trhanie-pri-akceleracii-t71648.html
skoda-superb-trhanie-motorom-z-tdi-len- ... 67903.html
vw-passat-b6-z-tdi-zz7-trha-motor-pri-z ... 67359.html
skoda-octavia-ii-2-0-tdi-sklbanie-pri-a ... 55489.html
vw-golf-v-2-0-tdi-bkd-trhanie-motorom-z ... 69951.html
octavia-2-0tdi-103kw-bkd-co-to-znamena- ... 30269.html
Atd, atd, atd.

O TDI a nejakom trhani tu je popisane na mraky, cele 2 tyzdne karanteny citania, od rana do noci.
Tam hladat, co robit s diagnostikou, tam je spustu veci ako postupovat.
A ak tomu neni rozumiet, tak auto dat do servisu, nech to opravia…
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiadne čítanie riešení iných aut nevedie k ničomu.Stačí si si ich otvárať jedno po druhom...ani v jednom sa nenájde nič použiteľné...ani pre mechanika čo presne vie čo práve číta a nie ešte pre človeka čo si akurát tak dokáže pozrieť register chýb.
Cesta vedie jedine cez dobrého diagnostika a veľa trpezlivosti,inak skončí vybrakovaním peńaženky a nie istým úspechom.
Tento prípad má stovky reálnych možných problémov a nateraz nemá ani len to jasné či je problém na strane motora alebo DSG čo iba dupluje počet možností omylov.To neporieši nik čítaním čohokoľvek,škoda času,riešiť treba svoje.A to je takmer nemožné takto cez písmenká.Prípady ktoré sa síce tiež riešia cez klávesnicu riešia dvaja diagnostici a musia byť sakra dobrý pretože si zopár dní budú preposielať merania,logy,oscilogrami a hodiny telefonovať.No ano vyriešia to,veď také sa robí,ale to sú dvaja ktorý sú k tomu ozaj dobre vybavený a vedia si splniť vájomné požiadavky meraní.To vie byť úspešné,aj tam sa stane že sa rieši mnoho dní.Takže asi tak,nestrácať čas jalovými vecami,tu nie sú ani základné podmienky najzákladnejšieho podania informácie a nie hladanie ako na to.To skôr ma trafí meteorit než sa podobný prípad kombinácie závady ako tu vyrieši cez klávesnicu.
Čo je platné kto sa s čím stretol,to bolo iné auto,iné okolnosti,a výnimočne totožný problém.Jeden kašlal lebo mu zabehla omrvinka z chleba,druhý má koronavírus,tretiemu vyberú mandle...dá sa im naordinovať nejeké hašlerky rad radom ? Bože môj a to sú ľudia čo vedia rozprávať a povedať aspoň jau bolí,tu sú stroje čo je malý rozdiel
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Isteze, a preto svoj problem milion x rozoberany vyriesi cez internet.
Nie, jemu nestaci precitat si, to co uz bolo milion x preberane, nie, on stale bude verit, ze bez nicoho vyriesi problem s trhanim cez internet.

Nestaci jednoducho napisat, ze s tym ma ist do servisu???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to aby pochopil nestačí,pretože 90% ľudí si veci predstavuje naprosto skreslene a mimo realitu.Na odpinkanie stačí
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných