VW Passat b6 2.0 TDI BMP - plne elektrické servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomaspassat
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.07.2021 09:25
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 2.0 TDI BMP - plne elektrické servo

Príspevok od používateľa tomaspassat »

Zdravím chcem sa spýtať kúpil som passat b6 2.0 TDI BMP a po asi týždni mi začalo pri prkovaní hučať pravdepodobne servo, pri rozbiehani na plnevytočenom volante počuť aj nejake rapkanie, viete poradiť čo môže byť to rapkanie poprípade či je nutné meniť servo alebo ho nechať do konca životnosti ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riadenie a brzdy - dve najdôležitejšie veci,jedno aj druhé môžeš ignorovať,ale zabiť môžeš seba aj iného čo je v celom nevinne.preto takéto otázky sú akosi dosť arogantné.Ak na opravu nemáš,mal si si kúpiť feldu za dve stovky,tam žiadne servo nie
Ak budeš vedieť čo rapká,čo urobíš,začneš z opravou.Garantujem ti že ho ani len nedemontuješ
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Rapkanie pri rozbiehaní a vytočenom volante bude asi homokinetický kĺb. Ak ti to robí pri vytočenom volante do ľava, bude ľavý ak do prava bude to pravý.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mhlavaty napísal:Riadenie a brzdy - dve najdôležitejšie veci,jedno aj druhé môžeš ignorovať,ale zabiť môžeš seba aj iného čo je v celom nevinne.preto takéto otázky sú akosi dosť arogantné.Ak na opravu nemáš,mal si si kúpiť feldu za dve stovky,tam žiadne servo nie
Ak budeš vedieť čo rapká,čo urobíš,začneš z opravou.Garantujem ti že ho ani len nedemontuješ
Pokiaľ nebude do systemov zasahovať ,NEMÔŽE nikoho zabiť
nedramatizujte
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Pan Laco, kazdy Vas prispevok je absolutna hlupost. Chodte prosim piect kolace a do odbornej diskusie sa prosim nezapajajte. Iba zo seba kazdym prispevkom robite vacsieho blba.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Smarík - aj mňa tu máte za debiila, ale uvedomujete si , že ma hocikedy môžeš stretnúť na križovatke, alebo pri predbiehaní v protismere???
Každý z nás je tu realny človek, ktorý aj žije tak ako píše. :4012:
Takže ak ti niekde padne na hlavu železná konštrukcia, tak si spomeň, že si nemal srať Laca.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Oco, vas komentar hranici s nebezpecnym vyhrazanim. Vazte slova. Kludne na mna mozte nereagovat.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len som ti ozrejmil, že Laciká je zvárač, nie pekár. A ja som sedliak , takže ak ťa kopne môj kôň, tiež ho možeš udať za vygrážanie - ty hrdina. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Mali ste sancu nebyt za uplneho uja. Skoda.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

S tym homokinetickym suhlas, len diagnotika stran, zrejme, naopak...
A hucanie, zrejme riadenia a mozno sa da repasovat.
Chlapi by povedali mozno aj viac, ale nenosia pokryvky hlavy, ziju v teplejsich oblastiach, tak im pripeka, bud zhovievavy. Alebo ta poznaju osobne??
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

smarik napísal:Oco, vas komentar hranici s nebezpecnym vyhrazanim. Vazte slova. Kludne na mna mozte nereagovat.
Kde tam vidíš nebezpečné vyhrážanie? :40bd: Nie si nejaký precitlivelý, ty "vážte slová"? Mimochodom, ani ty nemusíš reagovať na príspevky, ktoré sa ti nepáčia.
mhlavaty je boreca podľa mňa jeho encyklopedické znalosti sú jednou z príčin, prečo sem vôbec ešte niekto chodí. Teraz zareagoval od veci, čo sa mu žiaľ tiež stáva. Nikto sem nepíše otázku preto, aby čítal 1000 krát dokola omieľané idiotiny o opiciach a banánoch, alebo o felde za dve stovky. Lebo tá by asi bola bezúdržbová, to len tak na okraj...

Z tohoto fóra sa už dávno stala šaškáreň typu Pokec.sk
Naposledy upravil/-a jergusko v 22.07.2021 15:07, upravené celkom 2 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Riadenie by vydávalo zvuky pri točení volantom. Ak ti to robí pri vytočenom volante, ktorým ale práve vtedy nehýbeš, hľadaj chybu v homokinetických kĺboch, ako tu už odznelo.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Len som ti ozrejmil, že Laciká je zvárač, nie pekár. A ja som sedliak , takže ak ťa kopne môj kôň, tiež ho možeš udať za vygrážanie - ty hrdina. :40bd:
Tak sme to pochopili asi všetci - okrem neho :d :D :d :D
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

jergusko, odpovedat troma prispevkymi svedci o svojom. Ja ma skor pocit ze vy dvaja ste sa nasli.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z tohoto fóra sa už dávno stala šaškáreň typu Pokec.sk
Toto je ciel každého verejného a bezplatného fora
Stádo vela vela a vela klikačov, inak by modrá stránka neprežila.
A pre zadávatela
kúpil som passat b6 2.0 TDI BMP a po asi týždni mi začalo
Toto je jasný prípad kúpy s horúcou hlavou, bohužial všetko čo si pri kúpe zanedbal sa ti teraz postupne vráti. Nech ti je to aspoň poučením pri ďalšej kúpe.
Darmo ti tu na fore napíšu, je to servo (inak dosť drahé), alebo je to to a to, aj tak musíš auto zaniesť do servisu. A tam ich vôbec nebude zaujímať čo niekto napísal na nejakom fore. Oni pôjdu po svojej línii - opraviť, ale hlavne zzarobiť, lebo charita tu na slovensku už velmi nefunguje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných