VW Passat B6, r.v. 2006 1,9 TDI 77kw - brzdovĂ˝ strmen

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

VW Passat B6, r.v. 2006 1,9 TDI 77kw - brzdovĂ˝ strmen

Príspevok od používateľa Bavor »

Ahojte chalani, chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadne brzdového strmeňa. Praskla mi dáka gumička a vytiekla brzdová kvapalina. Dal som to opraviť a keď som to montoval na svoje pôvodné miesto a polovička zatlačila brzdový pedál tak priam striekala brzdová kvapalina a vystrelil mosadzný krúžok. Chcem sa spýtať, či náhodou nemá byť ten mosadzný krúžok vo vnútri toho strmena, alebo tak ako je na obrázku je to správne? nedá sa mi vložiť obrázok :-\
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tazko povedat, ale nemalo by nic striekat a vypadavat :zg282:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ten ,,mosadzny,, kruzok bude asi sluzit niekde ako tesnenie a zabudol si ho zalozit alebo majstri co ti to opravovali a preto tade kapalina strieka. Bez obrazku niet pomoci
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

mozem ti ho poslat do maila ten obrázok a poprosiť ta aby si ho vlozil do tejto témy? mne to vobec nejde a neviem preco
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som PC antitalent tiez to neviem
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

admin by mi nepomohol?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja teda nie som automechanik ale predpokladám že Passat má v strmeni piestik, tesnenie piestika a nejakú prachovku. Ak si stlačil brzdu a nezabezpečil piestik resp. si strmeň nemal na mieste a neboli tam doštičky asi ti vystrelil piestik von - predpokladám po stlačení pedálu. Ale šak mýliť sa môžem....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presahuje moje chápanie,ale tak podstatná informácia či sa jedná o predný alebo zadný strmeň nikde nie je.Predpokladám síce zadnú,ale v tom prípade je odvaha nekonečná a znalosti minimálne a ja radšej už ani nesadnem do auta.
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

ospravedlňujem sa, je to pravý zadný strmeň s elektrickým motorčekom. na strmeň sa priskrutkuje elektrický motorček, ale pred samotným namontovaním (motorčeka) som to najprv nahodil na auto, pripevnil hadičku na brzdovku, odvzdušnil a polovička zatlačila brzdový pedál a v tom to vystreklo ako je ten mosadzný krúžok.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

mhlavaty ma pravdu, sice novy strmen stoji okolo 200e ale nemat sajnu co robim je odvaha, hlavne pri brzdach
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu je rozklad zadnej brzdy
Obrázok
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

mhlavatý, Ďakujem pekne za obrázok, ale chýba mi na tom obrázku ten mosadzný krúžok. :41c2:
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

Bady555, ja som ten strmeň dal opraviť do servisu a nerobil som to doma na stole, ale namontovať, cez pc nastaviť a odvzdušniť to viem. Problém bol ten ako som písal, že po stlačení brzdového pedálu vystrekla brzdovka a vytlačila taký mosadzný krúžok. Poprosil som admina, aby ten obrázok vložil do diskusie, aby sa vedelo o aký krúžok sa jedná.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no, ked som bol este mlady a pekny, tak som par odvzdusnovakov utrhol, opravoval som to tak, ze odvrtat ale ze velku diru, potom narezat do strmena vacsi zavit a zatku s tesnenim na cele, aj ked tam nebolo ziadne lol , nebudem predsa vyhadzovat dobre veci lol lol

vcil sa kazdy automechanik urcite prezehnal, nuz ale co bolo to bolo, terazky som majorom aj tak lol , zajimave ze aj po takomto "tuneni" brzd mi nikdy nic nestrelilo, netieklo, takze otazkou ostava co za majsterstik mas vlastne namontovany po oprave, ked z toho opadavaju mosadze a strika kvapalina :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

A preco to vlastne neriesis s tym servisom kde ti to ,,opravovali,, ? Zavolaj im ,,hele skoro som sa na tom aute zabil co s tym hodlate delat? ,,

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 29 neregistrovaných