VW Passat B6 - problém po výmene spojkovej sady

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kokisp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.03.2014 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokisp »

Dobré no, ja viem čo som kúpil, kde som kúpil a za jakú cenu, ale to som nechcel riešiť, lebo tam problém určite nie je, takže všetkým múdrym ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by tvoja vec mala riešenie,už by som ho dávno napísal.Nemá ho,takto cez klávesnicu nemá,jednak pre nejasný obraz kedže ten je získateľný pri aute.Ani popis to ničím neulahčil pretože nedal obraz ktorý by bol jednoznačný,a tak je paleta možných závad tak obrovská že proste ..to takto nemá riešenie.Ja velmi dobre poznám čo obnáža výmena dvojhmoty,preto do možných príčin musím zahrnúť aj možnú chybu či nevšímavosť alebo dokonca nedôslednosť mechanika.Kedže viem aký pôrod je demontáž a montáž prevodovky samotnej bez dobrého dielenského vybavenia,tak si viem predstaviť kadečo,kedže vylúčiť sa v tomto prípade vlastne nič nedá.Nie je to o múdrosti,je to úplnom nedostatku použitelných informácií.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak je cela sada kvalitna a robota bola vykonana tiez kvalitne,tak by tato tema by asi nevzinkla.Si si isty ze to bude zotrvacnik?Ked pises ze prvy start je OK.Teda ako moze byt prvy ok a dalsie uz nie?Ked je zotrvcanik dobry,alebo zla,tak je stale zly.Pri montovani prevpodovky urcite boli odpojene nejake hadice,trubky atd.Ked bolo podtlakove vedenie odpojene,poskodene,tak taky buchot pri zdochnuti moze robit skrtiaca klapka kvoli chybajucim podtlakom.nepocul som te nbuchot,teda nemozem povedat nic z dialky.Ak je to len pri startovani,tak ta klapka nehra ziadnu rolu.Ak bola odvedene kvalitna robota,tak najvatsou pravdepodobnostou pes bude zakopany v zotrvacniku.
kokisp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.03.2014 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokisp »

Práve že sa mi zdalo, že zo začiatku jak som zobral auto zo servisu tak som mal mäkký brzdový pedál a sa mi zdalo, že mi brzdili viac iba zadné kolesá, ale som tomu nevenoval pozornosť kým som nepočul tie čudné zvuky. Ak je spojka zavzdušnená môže to vydávať zo spodu nejaké čudné zvuky ? To, že je to zotrvačník povedal iba mechanik možno preto, že spojka nie je od neho, tak sa mu s tým nechce babrať
kokisp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.03.2014 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokisp »

On spojku neodvdušňoval, vraj to nie potrebné
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Splieta sa tu 2na3....spojka-brzdy-odvzdušnenie....Ak to predtým nerobilo a teraz robí tak buď to je zlý kus alebo zlá montáž alebo oboje naraz. A teda išiel by som to reklamovať tam kde to robili. Ak dám niekomu niečo opraviť tak čakám že to bude opravené dobre. Ak nie idem nazad aj majster tesár sa môže seknúť. Sme len ľudia .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak tu rezonuje otázka odvzdušnenia, tak je z hladiska chyby úplne jedno či je odvzušnenie vykonané dobre alebo lajdácky..Ak by nebolo dobré,bol by problém z radením,a ak by odvdušnenie bolo ozaj značne zlé,tak pedál ostáva na podlahe u tohoto typu.Tj by ho trebalo vyťahovať vždy späť.
Brzdy ??? Brzdové barany sa demontujú a vyvezujú hore na pružinu,to súvisí z vybratím poloos.Tj trebalo platničky roztiahnuť (ak má kotúč kraj).To že sa z brzdami vlastne pracuje by práve mala byť záruka že (ak je problém) budú v poriadku.Je to celé divné
kokisp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.03.2014 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokisp »

No to je divné aj mne, len neviem čo s tým. Keby sa to dalo nejak nahrať, aby ste videli a počuli čo to robí.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

cely problem je teda len v nejakych pazvukoch pri nastartovani a pocas jazdy a dalsom radeni je to v poriadku? By som na to kaslal.
cordoba1
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 12.01.2009 22:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cordoba1 »

mensahservice napísal:dvojhmota? za 400 komplet? cs cs cs
tak si kupil nejaky činsky FAKE alebo repasovany prebaleny brak :40bd:

Teraz som menil na Santa fe - spojka Valeo komplet 140 Eur, zotrvacnik Luk dvojhmota 144 Eur s fakturou a zarukou. Uz je to namontovane a vsetko v poriadku. :28b7:
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

nechapem co ma SantaFe spolocne s Passatom??? ja som menil na Felde a vyslo to menej, no a cooooo? bavime sa tu o konkretnom aute tak tu nesplietaj nejaku tvoju korejsku rakovinu, nema to s temou nic spolocne a obtazuje ma to :4090: :40bd: :41c2:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mensahservice : za prvé si na verejnom fore ,takže keď ťa niečo obťažuje nečtaj to (pre mňa návod ako sa do niekoho triafať)
za druhé ten korejec asi výkonovo zodpovedá prasákovi takže spojka z druhovýroby by mala stáť rovnako + - 10 evri.
za tretie zadávatel asi spojkovú sadu nebral od mechanika takže teraz sa môže kopať do hlavy a reklamovať od petra k pavlovi.
Buď dám všetko jednemu , alebo si pozháňam material kde kade a spravím si sám , kombinácie nefungujú :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

oco13 napísal:za druhé ten korejec asi výkonovo zodpovedá prasákovi takže spojka z druhovýroby by mala stáť rovnako + - 10 evri.
-zaujimava teoria, noze daj este nieco na zasmiatie... :40bd:
-takze suciastky na 100kW BMW budu stat rovnako ako na 100kW Volkswagen ano, ved maju skoro rovnaky vykon, pivo 12ka bude stat zhruba rovnako v krcme v Hornej Dolnej ako v hoteli Kempinski atd. atd.
- dam ti radu: chod sa sprtat do Karkulky alebo Lancie Y alebo Punta a nerozdavaj tu tie tvoje senilne rady :3020:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mensahservice : našťastie nenakupujem v elite a na autofra alebo ebay naozaj stoja všetky 100kw spojky cca nejakých 50europeňazí.
Svojím vyjadrovaním dávaš všetkým najavo aj výšku svojho IQ , ktoré zďaleka tých 100kw nedosahuje ,takže len do toho ,prejav sa ešte ,rád si to prčítam. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A ešte jedna poznámka , neviem ako drobnosti ale kompet automatická prevodovka do bmw , lexusu aj niektorých medveďov stojí nachlp rovnako, skladajú ich totiž v LV. Kolko si ktorý nenapapaný predajca na to prihodí to už je ich vec a toho kto to kúpi. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

ty co chces nakupovat na autofra a ebay? suciastky do tvojich vrakov z 90 rokov, ktore nemaju dokopy ani hodnotu telky mojich deti v detskej izbe? sa zobud pan socka....posli mi do PM svoju mailovu adresu, nech ti tam capnem svoje vysledky z IQ testov, nakolko ich robim pravidelne v praci ty chytrak..... :38eb: :38eb: :38eb: :38eb: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948074447 a 80 neregistrovaných