VW Passat b6 - nejde palubovka

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa delfons »

Zdravím Páni, potreboval by som radu mám passat B6 2.0tdi 2007 rok 103kw.
Na aute sa menilo turbo, tesnenie pod hlavou a iné veci ale auto sa kumne dostalo už rozobrate a ja som to dokončoval.
Po zložení idem štartovať a nič, po vložení kľúče odomkne volant zasvieti žltá kontrolka volantu, pripadne kontrolka rucnej ak ju zapnem a ďalej nič, vôbec nemahehnu kontrolky a tým pádom ani naštartuje. Čítal som o tej podvolantovej riadiace ktorá odchádza len mam otázku kým by som to bral do VW dat vymeniť nieje nejaká možnosť ako to obísť alebo skúsiť oživiť? Pripadne načo sa zamerať čo by mohlo byt este odpojene a spôsobiť toto? Rele pod volantom som premeral ale preistotu aj vymenil za nové a bez zmeny. A samozrejme baterku som skúšal aj inú.
Ďakujem za každú radu
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Náhodou prítomnosť VAM Systému a neprítomnosť kazety v ňom? https://www.autoalarm-vamos.sk/pictures ... 2a1687.jpg
Potom by som podrobne skontroloval všetky poistky a relátka.
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa delfons »

Auto by nemalo mat VAM, nevie otom ani predchádzajúci majiteľ takže pravdepodobne nema.
Pred odstavenim auto bezproblemov fungovalo, štartovalo.

Ak zatlacim kľúč do polohy štartovania a podržím ho tak zaznie ton a začne blikať oranžová kontrolka volantu ale volant he odomknuty.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla mna si sa iba pekne oyebal...
To sú tie ponuky typu stačí vymeniť len toto, alebo hento, alebo len poistku, akurát nechápem prečo to neurobil ten čo to predáva...

Kamoš teraz zhánal nejaký pracovný pick-up na humplovanie a je sranda čítať tie inzeráty, bol v ponuke jeden Nissan D22, všetko po repase, akurát neštartuje - asi chyba v elektrike - asi nejaký káblik...

To sú také autá čo už prešli aspon 2-3 servismi, každý zobral 100-200€ za robotu a na nič neprišiel a ani to nemá nikto další chuť riešiť a tak isto majitel dalej platiť za hladanie vady
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa delfons »

Hej takto to funguje ale nie umna. Auto mam od známeho ktorý nemal peniaze na opravu a auto poznám dlho. Kým sa začalo riešiť normálne jazdilo aj keď prišlo kumne po vložení kľúča normálne zaplo kontrolky lebo som ho dával dole z odtahovky.
Takže nie, chyba tam nebola už predtym
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa tuninka »

z tvojho popisu nie je jasné, že či to pri štartovaní ani neťukne, alebo to pretáča, ale nenaštartuje, skúšal si napájať diagnostiku, či komunikuje? netreba resetnút baterku po výmene?
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa delfons »

Auto naštartuje vôbec ani netukne len odomkne volant a to je všetko, nenabehnu kontrolky ani naštartuje motor nič vôbec.
Diagnostika nenačita nič pravdepodobne preto lebo nezopne ani kontrolky takže sa vôbec nespoji s autom.
Baterka je dobra ale skúšal som aj inú a tak isto bez zmeny.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa tuninka »

skontroluj kontakty na baterke, kostru, spínaciu skrinku
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Žeby zamok volantu nespinal svorku 15 , passat klasika , menim zamky volantu často . Bola pripojená diag.?
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa delfons »

Pravdepodobne to tiež vidím na ten zámok volantu, už som to raz riešil na jednom passate ale vtedy neodomklo ani volant vôbec a kontrolka svietila na červeno. Zobralo sa to do VW a menil sa zamok komplet ale teraz v tomto prípade volant odomkne pekne aj zamkne ak vyberiem kľúč ale ďalej nereaguje a nespustí kontrolky .
Diagnostika VCDS sa nevedela spojiť s autom vôbec, pravdepodobne tým ze nezopne kontrolky?
Nedá sa nejak "obist" to spinanie palubovky ktoré je na zámku volantu?
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

delfons napísal: 28.05.2023 12:03 Pravdepodobne to tiež vidím na ten zámok volantu, už som to raz riešil na jednom passate ale vtedy neodomklo ani volant vôbec a kontrolka svietila na červeno. Zobralo sa to do VW a menil sa zamok komplet ale teraz v tomto prípade volant odomkne pekne aj zamkne ak vyberiem kľúč ale ďalej nereaguje a nespustí kontrolky .
Diagnostika VCDS sa nevedela spojiť s autom vôbec, pravdepodobne tým ze nezopne kontrolky?
Nedá sa nejak "obist" to spinanie palubovky ktoré je na zámku volantu?
nespína svorku 15 , komfortná elektonika to bud neumožní alebo priamo zablukuje

mal som už aj nejaké pohnite káble
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa herin »

Zaujala ma veta:Už som to raz riešil na jednom passate...
Tak ty si servisák resp. servisuješ autá a prišiel si sem po radu či ako?
Ak si servisák, tak to bež radšej meniť olej ..kotuče a platničky..tam nie je moc čo dokašlať, ked nevieš opraviť takú "novinku" ako je passat b6, ktorého počiatky siahaju do roku 2004...čo prvé budú mať onedlho 20 rokov...
Ak nie si servísák, to to zober do servisu...aj ked passat b6 nie je najnovšie auto, tak už elektroniky má požehnane a môže to byť hocičo čo sa naozaj nedá poradiť od obrazovky...
delfons
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 20.12.2009 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa delfons »

Niesom servisak ale auta opravujem už nejaké tie roky a nemám problém takmer s ničím, ale keďže niesom dokonalý tak sa pýtam na radu ak je treba, ved nato je fórum.
Neviem prečo máte niektorý potrebu niečo okomentovať ak neviete k tomu nič poradiť, ved keď viem, poradím a ak neviem, idem ďalej.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - nejde palubovka

Príspevok od používateľa oco13 »

delfons napísal: 02.06.2023 21:37 Neviem prečo máte niektorý potrebu niečo okomentovať ak neviete k tomu nič poradiť, ved keď viem, poradím a ak neviem, idem ďalej.
Pretože normálny človek pri zmysloch sa neopýta na INTERNTE už len z princípu, že net je taký ako je - žumpa.
Preto, ako povedal majster N - sprosté ste deti moje a sprosté aj zostanete. :300f:
Edit: viem že to povedal Pročko v parodii na majstra N, ale aj tak je to pravda.
nemám problém takmer s ničím,
Tak to ja teda mám kua problém - s luďmi, Kefalíne, iba s luďmi :..:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných