834 961
inzerátov
Pridať inzerát

VW Passat b6 - hucanie predná náprava

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
ivansan
Založený: 28 apríl 2008
Nabehané: 15 hod 38 min
Predmet: VW Passat b6 - hucanie predná náprava PríspevokZaslal: 03.03.2017 19:51   
dobry večer,prosím o pomocou.Nasiel som tu toho veľa popísané,ale nic nepomohlo.
Keď výtocim volant do pravotocivej zákruty počuť hukot od ľavej strany.Ten hukot počuť niekedy aj pri silnejšom zosliapnutí pedálu,alebo keď idem po diaľnici pridávam plyn pri prejazde, cez mosty auto ako keby pozdvihlo hore a potom dole,alebo keď sa rozbehnem do kopca ako sa auto dostane hore tak to počuť. Mechanik vymenil najskôr,silenbloky na motore avšak hukot pokračoval tak vymenil ľavé predné ložisko a hukot je stale pocut.V zákrutách nie je počuť žiadny pukot len valivy hukot!!
Citovať
EASY206
Povedomá tvár - Favorito (25)
Založený: 03 apríl 2011
Nabehané: 5 dní 19 hod 24 min
PríspevokZaslal: 04.03.2017 06:56   
Zrejme ti mechanik nevymenil to spravne lozisko (hučiace),alebo mas viac tych hučiacich lozisk.
Citovať
ivansan
PríspevokZaslal: 04.03.2017 08:07   
Vymenil mi ložisko na ľavej prednej strane.Pri prechádzaní pravotocivej zákruty,prípadne kruhaca pri miernom zosliapnutí plyn.pedalu počuť ten valivy zvuk.niekedy to počuť aj pri rozbiehani,ale len pri razantnejšom zosliapnutí plynu.Valivy zvuk nepočuť keď ideš na neutrali dole kopcom a zátacas hoci aj prudko nijaký zvuk.Valivy zvuk je počuť len pri vytocenom volantu do práva a zosliapnutom plyn.pedal a niekedy pri prudkej akcelerácii po rovine.
Citovať
EASY206
Povedomá tvár - Favorito (25)
Založený: 03 apríl 2011
Nabehané: 5 dní 19 hod 24 min
PríspevokZaslal: 04.03.2017 09:47   
Homokineticky klb,poloosa,skontroluj si aj brzdy(nerovnost brzdoveho kotuca)
Citovať
vlado659
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 22 apríl 2013
Nabehané: 5 dní 3 hod 4 min
PríspevokZaslal: 04.03.2017 14:16   
Loziska hucia niekedy pri zatazeni ale niekedy pri odlahceni.Preto sa tazko zistuje ktora strana huci.
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (273)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 16 dní 0 hod 46 min
PríspevokZaslal: 04.03.2017 18:28   
Tak ložisko hučí vždy pri zaťažení, nie pri odľahčení.
Problém je v tom, že na jednom náboji (pokiaľ to nie je tuhá hnaná zadná náprava) je vždy dvojica ložísk a teda pri bočnom zaťažení je vždy jedno ložisko z dvojice zaťažené a druhé zase odľahčené.

No a keď zadávateľ píše, že v zákrutách je počuť len valivý hukot a žiadne iné zvuky, tak ten hluk valenia môže najskôr pochádzať od ložísk alebo tiež od pneumatík.
Takže jednoduchšie je najskôr skúsiť nahodiť iné kolesá a ak sa ten hukot nezmení, tak zisťovať ktoré z ložísk to môže spôsobovať.
Citovať
ivansan
PríspevokZaslal: 05.03.2017 16:13   
skusil som prehodit aj na letne predne,nepomohlo.ten valivy hukot pocut stale ,ale nie az tak moc.Skusim dat este vymenit homok.klb na tej lavej strane.Mechanik mi dnes povedal,ze si vsimol na lavej manzete inu eska pasku a trosku mastneho v podblatniku.Mozno,ze tam skusali dat vazelinu jeho nazor,on tu manzetu nedaval dole.Je mozne aby bol chyteny hom.klb a vydaval taky valivy zvuk ,ale iba pri vytoceni do pravej strany a sem tam aj pri rychlejsom prejazde ked Vam auto trosku vyhupne hore a dole?PRI VYTOCENI DO PRAVEJ STRANY,ALE NEPOCUT ZIADNE PUKANIE ANI TRSENIE VOLANTU.
Citovať
romanferenczy
Založený: 23 máj 2012
Nabehané: 32 min
PríspevokZaslal: 19.11.2018 14:13   
AKO SI DOPADOL PROSIM TA ? JA MAM TEN ISTY PROBLEM..VALIVY ZVUK Z PREDNEHO LAVEHO KOLAESA PRI RYCHLEJSEJ JAZDE PO NADVYHNUTI AUTA NEAKOU NEROVNOSTOV...VYMENIYL SOM LOZISKO PREDNE LADVE A ZVUK ZOSTAL.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum