VW Passat b6 - hucanie predná náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivansan
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28.04.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - hucanie predná náprava

Príspevok od používateľa ivansan »

:28b7: dobry večer,prosím o pomocou.Nasiel som tu toho veľa popísané,ale nic nepomohlo.
Keď výtocim volant do pravotocivej zákruty počuť hukot od ľavej strany.Ten hukot počuť niekedy aj pri silnejšom zosliapnutí pedálu,alebo keď idem po diaľnici pridávam plyn pri prejazde, cez mosty auto ako keby pozdvihlo hore a potom dole,alebo keď sa rozbehnem do kopca ako sa auto dostane hore tak to počuť. Mechanik vymenil najskôr,silenbloky na motore avšak hukot pokračoval tak vymenil ľavé predné ložisko a hukot je stale pocut.V zákrutách nie je počuť žiadny pukot len valivy hukot!! :28b7:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Zrejme ti mechanik nevymenil to spravne lozisko (hučiace),alebo mas viac tych hučiacich lozisk.
ivansan
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28.04.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivansan »

Vymenil mi ložisko na ľavej prednej strane.Pri prechádzaní pravotocivej zákruty,prípadne kruhaca pri miernom zosliapnutí plyn.pedalu počuť ten valivy zvuk.niekedy to počuť aj pri rozbiehani,ale len pri razantnejšom zosliapnutí plynu.Valivy zvuk nepočuť keď ideš na neutrali dole kopcom a zátacas hoci aj prudko nijaký zvuk.Valivy zvuk je počuť len pri vytocenom volantu do práva a zosliapnutom plyn.pedal a niekedy pri prudkej akcelerácii po rovine.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Homokineticky klb,poloosa,skontroluj si aj brzdy(nerovnost brzdoveho kotuca)
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Loziska hucia niekedy pri zatazeni ale niekedy pri odlahceni.Preto sa tazko zistuje ktora strana huci.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak ložisko hučí vždy pri zaťažení, nie pri odľahčení.
Problém je v tom, že na jednom náboji (pokiaľ to nie je tuhá hnaná zadná náprava) je vždy dvojica ložísk a teda pri bočnom zaťažení je vždy jedno ložisko z dvojice zaťažené a druhé zase odľahčené.

No a keď zadávateľ píše, že v zákrutách je počuť len valivý hukot a žiadne iné zvuky, tak ten hluk valenia môže najskôr pochádzať od ložísk alebo tiež od pneumatík.
Takže jednoduchšie je najskôr skúsiť nahodiť iné kolesá a ak sa ten hukot nezmení, tak zisťovať ktoré z ložísk to môže spôsobovať.
ivansan
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28.04.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivansan »

skusil som prehodit aj na letne predne,nepomohlo.ten valivy hukot pocut stale ,ale nie az tak moc.Skusim dat este vymenit homok.klb na tej lavej strane.Mechanik mi dnes povedal,ze si vsimol na lavej manzete inu eska pasku a trosku mastneho v podblatniku.Mozno,ze tam skusali dat vazelinu jeho nazor,on tu manzetu nedaval dole.Je mozne aby bol chyteny hom.klb a vydaval taky valivy zvuk ,ale iba pri vytoceni do pravej strany a sem tam aj pri rychlejsom prejazde ked Vam auto trosku vyhupne hore a dole?PRI VYTOCENI DO PRAVEJ STRANY,ALE NEPOCUT ZIADNE PUKANIE ANI TRSENIE VOLANTU.
romanferenczy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.05.2012 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanferenczy »

AKO SI DOPADOL PROSIM TA ? JA MAM TEN ISTY PROBLEM..VALIVY ZVUK Z PREDNEHO LAVEHO KOLAESA PRI RYCHLEJSEJ JAZDE PO NADVYHNUTI AUTA NEAKOU NEROVNOSTOV...VYMENIYL SOM LOZISKO PREDNE LADVE A ZVUK ZOSTAL.
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Mam ten istt problem ale mne sa koledo ked stojim na mieste a zacnem s nim kyvat dolava a doprava tak ma volu
romanferenczy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.05.2012 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanferenczy »

No chyba odstranena.vymenene lozisko (nepomohlo ale bolo opotrebovane) zvuk pretrval nadalej..na dvihaku pri toceni kolesa dopredu dozadu malo znacne vacsiu volu ako ostatne...vymenil sa homokyneticky klb a bolo po probleme :) ! Novy stal tusim nieco cez 20€ ....
Ty ked dokazes s kolesom hybat odseba a ksebe...tak mas asi odydene čapy .... otcovi na peugeote takysto sa mikalo cele koleso a boli to čapy.
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Ja uz neviem co je s tym auto ale aj dopredu a do zadu ma volu cele zle
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je jednoduché máš vymlátené čapy aj homokineťák. Všetko je to spotrebák ,ktorý treba občas aj meniť. Len jedného to vyjde 30evri a iného 300. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Pred dvoma mesiacmi som menil capy riadenia a aj
Ten spodny cap aj tycku stabilizatora
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak si zrejme niekde urobil chybu ,ak ti to robil servis tak to reklamuj.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaroha
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.02.2009 21:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 - hucanie predná náprava

Príspevok od používateľa jaroha »

Ahojte,

viem, ze to je uz stara tema, ale podarilo sa vam to vyriesit? Asi to teda naozaj bude ten homokineticky klb, alebo capy? Niekde som sa docital, ze to moze robit vnutorny homokinetak, ale teda som objednany do servisu, tak to budem riesit s mechanikom, lebo ked som to riesil pred nejakym casom, tak este to tolko nehucalo a nevedeli na to prist.

Dik,
Jaro

Edit: Tak vraj u mna to je diferak
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: juro175 a 44 neregistrovaných