VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janzemba729
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.01.2022 15:16
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa janzemba729 »

Zdravím idem pre radu na passata b6 mám zvýšenú spotrebu 7.1L max rýchlosť 140km/h mohlo by to sposobovat EGR ? Daval som vyčistiť DPF filter stale regenerovalo aj teraz častejšie regeneruje po nejakych 350 km . Na forach som cital a s tymto motorom maju spotrebu 5.8.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sa mi nezdá,u tohoto motora je ventil s kontrolou polohy a na nesúlad celkom citlivo reaguje aj váha vzduchu. Hlbšie do problému nemá zmysel,k tomu chýbajú základné vedomosti o km,o spôsobe akým bol filter čistený,aký nový stav sa zapísal po čistení do rj motora,aké sú momentálne protitlaky.Všetko sa odvíja od km,to je matka všetkých informácií pretože sú iné predpoklady stavu vecí pri 200 a pri 400 tis km.
Kedže filter už čistený musel byť je silný predpoklad že sa blíži k tej vyžšej hodnote.Vtedy ovšem je už množstvo dôležitých vecí akosi na hrane dobrého života.Ani rýchlosť 140 km nie je zanedbatelná,odpor vzduchu rastie prudko,a tak medzi 120 a 140 môže a musí byť hravo 1 lt.Každých 10 km vyžšie to prudko ide do spotreby,čo je ale ok a inak byť nemôže.
janzemba729
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.01.2022 15:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa janzemba729 »

Najazdne 240 000. Dpf bolo čistene strojovo všetko ako ma robil to servis kde som dal čistiť aj druhé auto. Toto som nedávno kupil a neviem ci je ok ta spotreba alebo to riešiť. Dakujem
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa peterson999 »

Spotreba realna ci na budiku ?
Zacal by som takymi "detailami" ako je to ci mam 4motion alebo predohrab, aj to robi rozdiel.
Tiez nie vsetci vedia ze mam B6 CBBB znamena ze mam 2.0tdi 125kw cize ja by som si dal zalezat a dokonca by som uviedol aj rok vyroby a km aby ludia co tomu rozumeju mali sancu napisat ze ano okolo 250.000km cakat polomrtve čurajuce vstreky ktore ti upchaju DPF alebo v tych km cakaj zasekavanie regulacie turba ci jeho smrt a podobne.
A to, ze ja na tvojom aute urobim spotrebu 3.8 (realnu) este neznamena ze ju urobi aj bezny uzivatel...
Tych 140 je momentalne maximalka na rovine ci ako tomu mame rozumiet ?
Jeden to pochopi ze mas 7.1 a jazdil si max. 140 a iny to chape tak ze nemas vykon a ide ti auto len 140...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na 240 tis je to priskoro.Myslím že akýsi zlatý normál je až kdesi medzi 300-350 tis.
Strojove to nič nehovorí,je suchá a mokrá cesta,a tam padajú filtre.Po montáži je nutné dobre odsledovať tlakové pomery filtra najlepšie dlhým logom z jazdy prestriedajúc všetky jazdné podmienky a otáčky a na základe toho stanoviť nový stav ktorý sa zadá do RJ.
Pri 250 sú problémy zo vstrekmi skôr ojedinelé,vplýva na to kopec faktorov.Dobre starané a jazdené vozidlo nemá ešte pri 350 nevie že vstreky má.O čuraní tak ako si ľudia toto predstavia zo starých dieslov nemôže byť ani reč,je to CR palivová sústava a podobná vec vedie k zníženiu tlaku v rampe a požadovaný a reálny tlak je dobre strážený RJ,a katapultuje korekcie do nebies.
Spotrebu by som sledoval niekoľko krát sto km,ale výpovednú hodnotu bez priemernej km rýchlosti počas meraného obdobia nedáva žiaden obraz.Treba sledovať obe. Ak ja mám teraz na VOY sledované 2300km a priemer 7,9 mnoho v meste (80%) a v zápchách som spokojný lebo som tam kde super rotačky ak prepočítam objem.K veľkej zmene k lepšiemu u mňa prišlo keď som neprešiel EK a donútilo ma vymeniť si špičky vstrekov a termostat aby motor behal v plnej prevádzkovej teplote.Podchladený agregát má výrazne horšiu spotrebu.Na ohriatie to potrebuje cca 1km (Webasto) a všetko to malo veľký vplyv.Doporučujem km sledovať a teda nenulovať len pri striedaní leto /zima.To potom niečo hovorí
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa peterson999 »

Pri CR motoroch za čuranie oznacujem ZLE ROZPRASOVANIE ZMESY, co je kombinacia faktorov - poskodene spicky nie su nic nenormalne po najazde 200-300tkm. Tiez byva nefunkcne predvstrekovanie malych davok pred hlavnou davkou (motor je hlucnejsi).
To, ze v dobrych podmienkach (vyborne palivo, dialnicne km, rozumne zaobchadzanie ...) vydrzi vstrek viac KM je nad slnko jasne.
Priemerny CR ma vstreky KO pri najazde okolo 250tkm. Nemyslim konkretne tento motor, nemyslim konkretny tento vstrekovaci system.
Takmer neexistuje 1.6tdi CAY s najazdom 200tkm a dobrymi vstrekmi, rovnako neexistuje 2.7-3.0tdi V6 s najazdom 300tkm a dobrymi vstrekmi. To ze motor ide, este neznamena ze su vstreky dobre...
Vedeli by o tom rozpravat majitelia aut s prepalenymi piestami a poskodenymi ventilmi.
Otazka : ako je mozne ze su na CR pomerne casto prepalene piesty koli zlym vstrekom / davkovaniu ? Nečúraju ? Urobi to u diesla chudobna zmes ak pojem čuranie neexistuje ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Peterson,ver mi že to nemá cenu.Ako prečítam si to,na mnohom sa sa zasmejem či pobavím,ale ty napíšeš toho toľko a tak,že to ozaj nemá cenu a snáď ani šancu vysvetlovať čo a prečo je inak.Čo platí a čo vôbec.Kedže to robíš tak že nikoho neurážaš,čože s tým,len nechať.Sem tam sú veci zásadnejšie kde z takou samozrejmosťou napíšeš blud že to môže niekomu kto to pre zmenu posúdiť nevie aj narobiť patáliu.Ozaj nechcem ďalšiu vojnu,tak iba požiadam že selektuj veci na viem a píšem,a neviem a nepíšem.Oboje napíšeš veľmi presvedčivo a na to pokojne niekto doplatí.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ved som polozil otazky. Problem odpovedat ?
Nikdy mi neodpovies vecne a strucne ani na jednu otazku, len mi napises siahodlho ako sa neoplati odpovedat. Mrzi ma ze som z opacneho brehu a NEVELEBIM nejaky VW, nevelebim TDi a vlastne nevelebim ziadne auto len pisem fakty a zistenia. Mrzi ma ze ty mas rad TDI ale keby som bol automechanik tiez by som bol stastny ze mam denne 300-500 cistu ryzu na TDI HDI TDCI CDI CRDI DCI hnojoch lebo by ma to zivilo.
Aj ked ma tie budare ciastocne zivia, ja nemam problem rovno zakaznikovi povedat (v momente ked kupuje sadu trysiek cerpadlo ci ine kurvitko) ze nech si nabuduce uz tie kachle nekupuje a radsej nech si kupi japonsku atmosferu nebodaj rovno hybridnu Toyotu a nebude poznat problemy ani naklady ani vsetky servisy v okoli 100km od bydliska :-)
Milan, poviem to rovno, keby mali vsetci benzinove japonsle auta, tak mechanici by skrachovali a presli na iny biznis. Z vymeny oleja by nezbohatli. Ani z vymeny loziska kolesa po 400.000km a koncoveho dielu vyfuku po 15 rokoch...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa peterson999 »

Neviem ktoru vojnu myslis ci sucasnu 3.svetovu koronovu alebo mas pocit ze ja vediem s tebou vojnu ? Aspon ma informuj :-)
Ja nemam nikdy nic proti nikomu. Selektujem hlavme to, ze ak zistim ze si menim nazory s hlupakom, tak ustupim a ak si menim nazory s rozumnym, tak cakam ARGUMENTY alebo priame vyvratenie mojho tvrdenia. Nie som neomylny. Ale zas si myslim ze aj nieco viem.
Viac sa sprtam v benzinakoch, hybridoch ako diesloch lebo v diesloch som nikdy nevidel ani cestu ani zmysel ani buducnost ani nic. V diesloch vidim len same problemy. Jasne ze boli aj dobre dieslove stare herky 80te 90te roky, mne sa paci zvuk mercedes komorka-diesel.
Ano aj TD motory sa obcas podarili, je ich par dobrych. Ale ani jeden nema DPF ani dvojhmotu a turbo musi vydrzat 500tkm aby som povedal ze je dobry. Ani jeden nepochadza od VW...
Teba hneva ze neospevujem VW alebo TDI ?
Alebo ta hneva ze ti protirecim a nesuhlasim s kazdym tvojim nazorom ?
No ak by vsetci suhlasili s jednym nazorom (aspon naoko) tal by to tu pripominalo zlate casy socalizmu 1950-1980
A to vacsina nechce :-)
Ber to ako vtip na odlahcenie, nieze rozputas vojnu teraz ;-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nejde to preto (už som to písal) lebo to nie je možné pre rozsah.To proste nejde vetu po vete rozoberať čo v nej sedí a čo už nie.Občas trpím pri čítaní,občas súhlasím,ale dá sa diskutovať v jednej veci,nie v desiatkach naraz.To by potrebovalo knižné vydanie.Ani nehovoriac,že každá spomenutá vec vie nabiť kanón na ďalší problém nezhodu alebo názoru.okrajove to tu pozerám,ale tiež sa mi nechce každú chvílu zhadzovať osie hniezda.Tú energiu ktorú inde naberám by som tým iba utrácal,často je to tu depresívne lebo dobrej vôle tu extra veľa človek nestretne
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa peterson999 »

Len nerozumiem ze tak vela pises o tom ako sa mylim ale nenapises ani jedno slovo v com sa mylim.
Ved staci napr. napisat :
Vstreky vydrzia milion
Vstreky neprepalia piest
Diesel ked ma vela paliva tak to nemoze byt vstrekmi ale iba ....
Atd.

Z mojich zisteni je zrejme ze casta regeneracia a nasledne upchavanie DPF je sposobene bud opotrebenymi vstrekmi alebo problemom s nedostatkom vzduchu (vada turba, regulacie turba, netesnost sania, snimac ...).
Vstreky CR su opotrebene okolo 250tkm
Vynimka potvrdzujuca pravidlo je mozno Iveco 3.0hpt ktore ma vstreky Bosch a z mojho pohladu ma priam nesmrtelne vstreky. Najazd milion je priam bezny standard. Asi to bude tym, ze Iveco je uzitkove auto, bezne toci nizsie otacky, robi dlhsie vzdialenosti na jeden start, vplyv ma aj konstrukcia motora a hlavne si pravdepodobne Iveco nechcelo pokazit meno a objednalo si od Bosch kvalitnejsie trysky a trvali na vyssej kvalite a zivotnosti ktoru si aj ustriehli. A vsimli si to aj uzivatelia lebo tento motor je ceneny / vyhladavany daleko viac ako ine, pricom ma vyssiu spotrebu a teda nie je logicke aby to vital uzivatel... Rozvod je retaz ktoru treba riesit pri 420.000km a nie kazdych 90-180tkm menit remen a automaticky pri kupe jazdenky ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa martincichy »

Na phaetone 3.0 tdi mi dnes svietila kombi spotreba 14,5 l. Je zima. V lete 9-10.

7 litrova spotreba mi pride normalna v tychto mrazoch.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

peterson..či rozumieš či nie,nejdem nič vyvracať pre pokoj na fóre.Nech napíšeš čokoľvek,píšeš to tak rezolútne ako kedysi Mečiar keď zahlásil totálny blud tak presvedčivo disponujúc presnými číslami že mu sprvu naletela celá republika.Trvalo celkom dosť kým ľudia pochopili že pravdu povie len z pomýlenia.Ber to ako chceš,nejdem viesť polemiky o každé slovo.Pribudnú len ďalšie a nová polemika.Nechám na publikum sa s vecami vysporiadať
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 CBBB - zvýšená spotreba

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty napísal: 24.01.2022 18:54
Mečiar keď zahlásil totálny blud tak presvedčivo disponujúc presnými číslami že mu sprvu naletela celá republika.
Naprv som sa zasmial a potom si hovorim ze mam mozno pred sebou snubnu politicku karieru :-)
Ono ja v kazdom cloveku hladam to dobre, to zaujimave. Ved mi napis SS ked sa bojis verejneho pohorsenia ci ohrozenia kariery ci coho.
Ja si stojim za svojim az do chvile ked ma argumentom niekto neodrovna. Kludne SS, chapem ze tu mas svojich uctievacov a chapem ze sa nechces pomylit. Aj Meciar mal fanusikov a nechcel ich sklamat. Ja si priznam chybu, nemam s tym problem. Dostudujem si v com som sa sekol. V problematike kachlovcov poznam ovela lepsich vratane teba. Mna diesle nikdy nepresvedcili. Zvlast nie ked sa po 150tkm zacinaju sypat. Nove ano, pojazdit, predat. Ked uz chcem setrit, kupim nieco co zvlada LPG a vymalovane. Vacsie objemy su vyhodou pri plyne, viac unesu lebo idu na nizsi litrovy vykon a stihaju sa skor uchladit hlavne hlavy. Rizokom su podpalene ventily. Paradoxne VW grupa celkom dobre znasa LPG od 1.2htp cez 1.8T a neviem ci nie aj 4.2 V8. A prave v tomto japonci skor prehravaju tento boj s LPG a najcitlivejsie su Subaru boxer...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných